شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1398/09/18 شناسه خبر: 1553519

انتشار آثار ادبی با رویکرد نقش‌آفرینی بانوان در انقلاب امری ضروری است

انتشار آثار ادبی با رویکرد نقش‌آفرینی بانوان در انقلاب امری ضروری است
مسئول کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: انتشار آثار ادبی، اعم از خاطرات، داستان، و... درباره انقلاب اسلامی و مخصوصاً دفاع مقدس و با رویکرد نقش‌آفرینی بانوان امری ضروری و واجب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ راضیه مجاوری مسئول کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در حاشیه مراسم رونمایی کتاب هوس در گفتگو با دیار آفتاب؛  گفت: آنچه مهم است این است که همه‌ی ما مسئولیم این مقطع تاریخىِ حساس (دفاع مقدس) را هرگز فراموش نکنیم و سال‌های پرمحنت، ولی پرافتخار دوران جنگ تحمیلی را هرگز از یاد نبریم.

وی افزود: نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) و حماسه هشت سال دفاع مقدس گنجینه بسیار غنی و ذخیره‌ای بسیار عظیم در تاریخ ایران، تاریخ جهان و تاریخ اسلام است.

مجاوری اظهار داشت: انتشار آثار ادبی، اعم از خاطرات، داستان، و... درباره انقلاب اسلامی و مخصوصاً دفاع مقدس و با رویکرد نقش آفرینی بانوان امری ضروری و واجب است.

وی افزود: روایت نقش آفرینی مجاهدانه بانوان پاک و مخلص این مرز و بوم در دفاع از دین و سرزمین اسلامی ایران که ناشی از نَفَس مسیحایی امام خمینی (ره) بود که می تواند فتح‌المبین حقیقی و تحول در روح و اندیشه همه اقشار بویژه بانوان این کشور است که می بایست با ابزارهای مختلف از جمله تالیفات به نسل امروز منتقل کرد.

وی بیان داشت: کمیته بانوان در طراحی جدیدی برای معرفی مجاهدت ها، سلحشوری ها و مقاومت بانوان این استان،سلسله مراسمات معرفی و جشن امضاء کتب تولیدی با محوریت بانوان تحت عنوان کتاب های «رمیصاء» برنامه ریزی شده است.

مسئول کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به برگزاری مراسم امروز عنوان کرد: اولین آئین معرفی و جشن امضاء با محوریت کتاب هورس( روایت داستانی زندگی حمیده دریابیگی مادر شهید علیرضا شاملو) که نماد هویت سلحشوری مادران شهدای این استان هستند امروز برگزار شد و امیدواریم مقدمه‌ای برای ادامه معرفی بانوان انقلابی به جامعه باشد.

مجاوری نشان کرد: برگزاری تئاتر، سرود گفتگو با نویسنده کتاب و امضاء تابلو یادبود و برپایی نمایشگاه عکس از نقش‌آفرینی بانوان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ازجمله برنامه‌های جانبی این مراسم بود که در این مراسم جمعی از خانواده‌های شهدا و مسئولین نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1553519
ارسال نظر
نظرات