شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1398/09/18 شناسه خبر: 1553520
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
اصلاحات ساختاری در بودجه ۹۹ دیده نشده است/وعده ایجاد یک میلیون شغل دقیق و درست نیست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار مجلس در پی رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری برای اصلاحات ساختاری در بودجه، این بود که در سال گذشته و ابتدای امسال این اصلاحات جمع بندی شود و پیشنهادش به مجلس ارائه گردد که متاسفانه انجام نشده است و در حال حاضر نیز لایحه بودجه ۹۹ در برگیرنده این اصلاحات ساختاری نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛در خصوص انجام و یا عدم انجام اصلاحات ساختاری در بودجه ۹۹ گفت: اصلاحات ساختاری در بودجه ۹۹ دیده نشده است. اگر چه وابستگی بودجه به نفت به کم ترین میزان این شاخص در طی سال های گذشته رسیده اما این به تنهایی کافی نیست چرا که بودجه دولت با ارقامی که در بخش در آمدی پیش بینی شده، بنظر با کسری زیادی مواجه است.

کریمی افزود: رقم ۴۸۵ هزار میلیارد تومان به عنوان بودجه عمومی دولت در نظر گرفته شده در حالی که مجموع در آمدهای مالیاتی و نفت به کم تر از ۲۵۰ هزار میلیارد تومان می رسد. مابقی این رقم تا سقف ۴۸۵ هزار میلیارد باید از محل فروش اوراق و فروش دارایی های دولت تامین شود که این ها منبع مطمئنی برای درآمد نیست و می تواند بودجه دولت را در سال آینده با کسری مواجه کند  و  مشکلات جدی به وجود بیاورد.

وی با تاکید بر اینکه در این حوزه هیچگونه اصلاح ساختاری صورت نگرفته است عنوان کرد: انتظار مجلس در پی رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری برای اصلاحات ساختاری در بودجه، این بود که در سال گذشته و ابتدای امسال این اصلاحات جمع بندی شود و پیشنهادش به مجلس ارائه گردد که متاسفانه انجام نشده است و در حال حاضر نیز لایحه بودجه ۹۹ در برگیرنده این اصلاحات ساختاری نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود به ثبت ۷۸ میلیون نفر یارانه بگیر در بودجه ۹۹ اشاره کرد و ادامه داد: تکلیف دولت در این حوزه در قانون برنامه ششم مشخص شده است که با توجه به لزوم توسعه عدالت مداری و بررسی استحقاق افراد مختلف برای دریافت یارانه، این کار را انجام دهد که متاسفانه دولت طی سال های اخیر از حذف یارانه ثروتمندان عملا خودداری کرده است و به همین خاطر رقم کلی یارانه بگیران در بودجه تکرار شده است.

وی به وعده نوبخت برای ایجاد یک میلیون شغل پرداخت و اظهار کرد: قطعا این وعده دقیق و درست نیست چرا که دولت طی سال های اخیر همواره ادعا می کند رقم های میلیونی شغل ایجاد کرده است درحالی که ما با میلیون ها نفر بیکار در جامعه مواجه هستیم و آثار این میزان شغلی که دولت مدعی است ایجاد شده است، را نمی بینیم.

کریمی خاطرنشان کرد: از طرفی رئیس جمهور می گوید که دولت مسئول ایجاد شغل نیست حال باید پرسید اگر دولت مسئول ایجاد شغل نیست این وعده ها و ادعاها چیست، که باید گفت این یک تناقض است و به نظر می رسد این وعده دقیق و درست نیست.

انتهای پیام/


 
https://dana.ir/1553520
ارسال نظر
نظرات