شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:57 منتشر شده در مورخ: 1398/09/19 شناسه خبر: 1553684
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی:
برف‌روبی ۵۰۰ کیلومتر راه اصلی/ طرح زمستانی از ۲۰ آذر آغاز می‌شود
مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: پیش از آغاز فصل زمستان و با بارش برف پاییزی در سطح استان، بیش از ۵۰۰ کیلومتر راه اصلی برف‌روبی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، ارسلان شکری صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: طرح زمستانی راهداری، فردا در آذربایجان‌غربی آغاز می‌شود ولی اکیپ‌های راهداری از اوایل پاییز در مسیرهای مختلف شمال و جنوب استان مستقر شدند و به راهداری و برف‌روبی پرداختند به طوری که تاکنون بیش از ۵۰۰ کیلومتر راه اصلی در سطح استان برفروبی شده است.

وی، افزود: علاوه بر برف‌روبی، نگهداری از جاده‌ها نیز در طول فصل زمستان بر عهده اکیپ‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است و در این راستا مقدار مورد نیاز ماسه و نمک در بیش از ۳ هزار کیلومتر مسیر اصلی و هزاران کیلومتر مسیر فرعی و روستایی انباشته شده‌است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی، با اشاره به کمبود تجهیزات راهداری در استان، بیان کرد: برای راهداری زمستانی حدود ۴۲۰ دستگاه ماشین‌آلات در استان وجود دارد که بیش از ۳۰۰ دستگاه فعال بوده و مابقی نیازمند تعمیر و تجهیز است.

وی، ادامه داد: ۶۸ اکیپ برای فصل زمستان ساماندهی شده که با ۹۰۰ نیرو در سطح استان در ۱۸ گردنه راه‌های اصلی و ۷۱ گردنه راه‌های روستایی و فرعی آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

شکری، از شن‌ریزی موضعی تسطیح و رگلاژ چهارهزار کیلومتر راه روستایی خاکی و شوسه در آذربایجان‌غربی خبر داد و افزود: علاوه بر آن ۳۷ نقطه فاقد دید و پرخطر در استان خاک‌برداری، خاک‌ریزی و ایمن شده‌است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1553684
ارسال نظر
نظرات