شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1398/09/19 شناسه خبر: 1553688
واکنش معاون ورزش و جوانان کرمانشاه به یک گزارش؛
بیش از 90 درصد مکمل‌های غیرمجاز در مراکز غیرقانونی به فروش می‌رسد
معاون اداره‌کل ورزش و جوانان با بیان اینکه بیش از 90 درصد مکمل‌های غیرمجاز در مراکز غیرقانونی به فروش می‌رسد، گفت: با باشگاه‌های متخلف در زمینه توزیع مکمل‌های غیرمجاز برخورد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلال عزیزی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در واکنش به گزارش مرصاد در مورد "جولان باندهای توزیع مکمل‌های ورزشی در باشگاه‌های زیرزمینی" اظهار داشت: گروه بازرسی ویژه‌ای برای نظارت بر باشگاه های ورزشی تشکیل شده که ظرف یک الی دو سال گذشته نیز تشدید شده است و به طور مدوام نسبت به بازرسی از باشگاه‌های ورزشی اقدام می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه با باشگاه های متخلف برخورد شده است، افزود: در پی تشکیل کمیته بدوی بررسی های قضایی و حقوقی انجام و با باشگاه هایی که در حوزه مکمل یا داروهای این چنینی تخلف داشتند، برخورد قانونی انجام شد.

معاون توسعه امور ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در ابتدا به باشگاه متخلف تذکر داده می شود، سپس به مدت دو ماه باشگاه تعطیل شده و در نهایت منجر به پلمب خواهد شد.

عزیزی با بیان اینکه غیر از ورزشکاران افراد دیگر هم از مکمل استفاده می کنند، گفت: متولیان امر بر مراکز عرضه دارو و مکمل نظارت جدی ندارند.
وی افزود: در داخل شهر مغازه ها، سوپرمارکت ها و... دایر شده که در آن مکمل های ورزشی و داروها به صورت غیرمجاز به فروش می رسد اما متولیان آن به صورت جدی وارد عمل نمی شوند.

معاون توسعه امور ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه بیان کرد: با توجه به نظارت های موجود باشگاه ها نمی توانند مکمل های غیرمجاز عرضه کنند اما وجود مراکز غیرمجاز عرضه مکمل و دارو مساله را بغرنج کرده است.

وی افزود: هنگام دریافت مجوز تاسیس باشگاه تعهدنامه محضری از موسس باشگاه اخذ می شود که در آن قید شده عرضه مکمل های ورزشی غیرمجاز، غیرقانونی است و در این راستا ناظران به طور مداوم به باشگاه مراجعه می کنند البته نمی توان گفت این موارد عرضه به طور مطلق در باشگاه ها وجود ندارد اما سعی شده عرضه مکملها در باشگاه های ورزشی امکان پذیر نباشد.

عزیزی با بیان اینکه حداقل در هیچ باشگاهی عرضه مکملهای ورزشی علنی نیست، گفت: در صورت مشاهده هرگونه تخلفی از سوی باشگاه ها برخورد قانونی انجام می شود.

معاون توسعه امور ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه بیان کرد: تخلفاتی در حوزه باشگاه های ورزشی مشاهده می شود که عرضه مکملهای ورزشی نسبت به دیگر تخلفات بسیار اندک است.

عزیزی با اعلام اینکه با 20 باشگاه ورزشی غیرمجاز در سطح شهر برخورد و نسبت به پلمب آنها اقدام شده، گفت: مواردی از این باشگاه ها که شرایط خوبی داشته در کمیته بدوی مطرح و پس از تعطیلی موقت باشگاه و سیر مراحل قانونی نسبت به صدور مجوز تاسیس باشگاه اقدام شده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ باشگاهی حق توزیع دارو و مکملهای ورزشی غیرمجاز را ندارد، افزود: اداره ورزش و جوانان متولی برخورد با فروش دارو در نقاط غیر باشگاهی نیست.

معاون توسعه امور ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه عرضه غیرمجاز مکملها در برخی باشگاه ها به طور مطلق رد نمی شود اما نباید دیگر دستگاه ها فرار روبه جلو داشته باشند، عنوان کرد: مغازه های کوچک در سطح شهر، کوچه و خیابانهای فرعی نسبت به عرضه مکملهای ورزشی اقدام می کنند.

عزیزی با تاکید بر اینکه قوانین برخورد با متخلفین بازدارنده و مشخص است و برابر مقررات برخورد می شود، گفت: در صورتی که قوانین به درستی رعایت شود، مشکلی ایجاد نخواهد شد.

وی با اعلام اینکه در چارچوب قوانین برخوردهای لازم انجام شده، افزود: بیش از 90 درصد مکمل ها در مراکز غیرقانونی سطح شهر به فروش می رسد با این حال برخوردی هم صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1553688
ارسال نظر
نظرات