شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1398/09/19 شناسه خبر: 1553783
پس لرزه های افزایش قیمت بنزین
زور دولت تدبیر و امید به کنترل قیمت‌ها نرسید
قیمت اجناس و کالاها در حالی در کردستان به صورت روزانه و البته نامحسوس در حال افزایش است که استاندار کُردستان گفته باید با فرصت طلبان برخورد جدی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی،  پس از افزایش ناگهانی و یک شبه افزایش قیمت بنزین از سوی دولت تدبیر و امید که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان، مسئولان و حتی مردم بود، حال افزایش قیمت ها از پس لرزه های آن است.

هرچند دولتی ها مکررا بر کنترل بازار و عدم افزایش قیمت ها تاکید کرده اند اما گویا زور آقایان به بازار نمی رسد و قیمت ها در حال افزایش نامحسوس هستند.

به عنوان مثال، قیمت هر کیلو گوجه فرهنگی در شهر سنندج در روز 19 آذرماه، نزدیک به 15 هزار تومان است که قیمتی بسیار غیرمنطقی و ناعادلانه است. همچنین خبرهای غیررسمی از افزایش قیمت نان و کرایه تاکسی از در آینده‌ای نزدیک می دهد.

قیمت ها در بازار پوشاک نیز که همواره در حال افزایش بوده و با افزایش بنزین، قیمت ها در بازار البسه بالا کشیده است. دلار نیز روز دوشنبه در بازار غیررسمی شهر سنندج نزدیک به 13800 تومان بوده است که با تاثیر از شوک افزایش قیمت بنزین در حال افزایش فزاینده است.

تعزیرات حکومتی کردستان و همچنین مسئولین اداره صمت استان کُردستان همواره بر کنترل قیمت ها و برخورد با متخلفین سخن به میان آورده اند اما آنچه که در بازار اتفاق می افتد ظاهرا امری قوی تر از اراده آقایان است.

بهمن مرادنیا استاندار کُردستان در بازدید از اداره کل تعزیرات حکومتی استان کردستان با اشاره به افزایش قیمت بنزین در کشور اشاره گفته که این امر به فرصتی برای افراد فرصت طلب و سودجو تبدیل شده تا به بهانه آن قیمت کالاها را افزایش دهند که به هیچ رو منطقی نیست.

وی تاکید کرده که در بازار علاوه بر نظارت مستمر و تداوم بازرسی ها باید با فرصت طلبان برخورد جدی شود.

استاندار کردستان گفته که با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و پایین بودن درآمد مردم استان نباید اجازه دهیم قیمت اجناس و کالاها خودسرانه و توسط برخی سودجویان افزایش پیدا کند.

این سخنان در حالی است که هر روز خبر افزایش قیمت ها در سایه نبود نظارت دقیق آقایان در بازار صورت می گیرید و از سمت دیگر نیز صاحبان مشاغل بر این باور هستند که قیمت کالاها به صورت کشوری در حال گران شدن هستند و این تهران و مرکز کشور است که قیمت ها را تعیین می کند.

حال باید منتظر ماند و دید که مسئولان در ماه های آینده شوک های ناشی از افزایش بنزین را چگونه کنترل خواهند کرد، آیا اصلا دولت توان برخورد و کنترل را دارد یا مردم همچنان درگیر قیمت ها و فشار ناشی از آن خواهند بود؟

انتهای پیام/

https://dana.ir/1553783
ارسال نظر
نظرات