شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 15:13 منتشر شده در مورخ: 1398/09/19 شناسه خبر: 1553796
مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمان:
ادغام تعزیرات و قوه قضائیه قدرت بازدارندگی از تخلفات را افزایش می‌دهد
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: برخی افراد ارز 4 هزار و 200 تومان دولتی را برای واردات کاغذ دریافت کرده‌اند اما کالاهای دیگری به جز کاغذ وارد کرده‌اند که استان کرمان از این حیث بی‌بهره نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، ظهر امروز جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور ارسلان میری مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان در سالن کنفرانس دانشگاه پیام نور کرمان برگزار شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان در این نشست ضمن تبریک روز دانشجو اظهار داشت: دانشجو بودن فرصت مغتنمی است که باید قدر آن ها را دانست از این رو یکی از وظایف دانشجویان استفاده از فرصت های موجود است.

دانشجویان زبان گویای عدالت خواهی در جامعه هستند

وی افزود: همه دانشجویان علاوه بر کسب علم دانش به دنبال عدالت خواهی و تحقق خواسته های مردم هستند چرا که دانشجو زبان گویای جامعه است از این رو دانشجو دارای ارزش و جایگاه والایی دارد همانطور که علم دارای این جایگاه است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان مطرح کرد: از گذشته تاکنون کشور ایران به واسطه مواهبی که دارد مورد توجه قدرت های دنیا بوده است، دانشجویان در زمان شاه در مقابل زورگویی های قدرت های غرب ایستادگی کردند از این رو ۱۶ آذر که همراه با مبارزه با استکبار شد روز دانشجو نامیدند.

میری افزود: کشور ما در شرایط کنونی کشوری آزاد و مستقل است و سخن شیوای خود را به راحتی به گوش جهانیان می رساند، تحریم های ظالمانه که به کشور تحمیل شده است مشکلاتی را برای اقتصاد کشور ایجاد کرده است اما عبور از آن ها نیازمند همدلی آحاد افراری است که در جامعه حضور دارند، چنانجه افراد یک جامعه به وظایف و حقوق خود آشنا نباشند مشکلات زیادی را ایجاد می کند.

وی تاکید کرد: برخی آسیب ها جنبه روانی آن ها بیشتر از خسارات های مالی است از این رو همه ما مسئول شرایط ایجاد شده در کشور هستیم.

تعزیرات حکومتی وظیفه رسیدگی به تخلفات اقتصادی را برعهده دارد نه بازرسی از واحدهای صنفی

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان ابراز داشت: در تعزیرات حکومتی به عنوان یک مرجع قضاوت رسیدگی به تخلفات اقتصادی است علاوه بر تخلفات اصناف تخلفات مربوط به قاچاق کالاو دارو هم رسیدگی می شود و  تعزیرات هیچ نقشی در قیمت گذاری و بازرسی های سطح بازار ندارد و تنها رسیدگی حقوقی را انجام می دهد.

میری ادامه داد: یکی از تخلفات بازار عدم درج قیمت کالا توسط فروشندگان است از این رو اصناف باید نسبت به درج قیمت ها اهتمام ورزد و تخلف در این حوزه حائز پرداخت جریمه است.

وی یادآور شد: برخی از خواص تصور می کنند بازرسی از اصناف وظیفه تعزیرات است در حالیکه این چنین نیست و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت همچنین اتاق اصناف این وظیفه را برعهده دارد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان در خصوص گرانی گوجه فرنگی بیان کرد: برخی محصولات کشاورزی بنا بر فصل برداشت تغییر قیمت دارند همانند گوجه فرنگی و پیاز از این برخی در برخی فصول ارزان و برخی فصول همچون شرایط کنونی گران می شود.

میری در ارتباط با توزیع یارانه کاغذ اذعان داشت: متاسفانه برخی افراد ارز 4 هزار و 200 تومان را دریافت کرده اند اما کالاهای دیگری به جز کاغذ وارد کرده اند که استان کرمان از این حیث بی بهره نیست.

وی خاطرنشان کرد: پرونده های مربوط به واردات کاغذ در تعزیرات حکومتی در حال بررسی است و به زودی احکام مربوطه صادر خواهد شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان در پاسخ به نامناسب بودن جرائم بازدارنده گفت: مجلس شورای اسلامی تاکنون قوانین مناسبی که بازدارنده تخلفات باشد، تصویب نکرده است و متاسفانه چنان جرائم کم هستند که فرد با پرداخت جریمه اندک مجددا تخلف خود را ادامه می دهد.

ادغام تعزیرات و قوه قضائیه قدرت بازدارندگی تخلفات را افزایش می دهد

میری در ارتباط با ادغام تعزیرات حکومتی و مجموعه قوه قضائیه، تصریح کرد: اقدام مورد نظر در حال انجام است اگرچه تحقق این امر می توان تاثیر گذاری تعزیرات را بالا برده و بروز تخلفات را تاحدودی کاهش دهد.

وی در خصوص تخلفات جایگاه های عرضه کننده سوخت ابراز داشت: شرکت نفت و اداره استاندارد موظف به بازرسی جایگاه های بنزین و گاز هستند البته تعزیرات می تواند در قالب گشت های مشترک بازرسی هایی انجام دهد و به شکایات مردمی رسیدگی کند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان در ارتباط با کاهش قاچاق بنزین بعد از افزایش نرخ بنزین، گفت: بر اساس آمار پیش از این نزدیک به 4 میلیون لیتر سوخت قاچاق کشف شده بود که نزدیک به 300 هزار لیتر مربوط به بنزین است و در 4 هفته گذشته پرونده ای مبنی بر قاچاق بنزین به تعزیرات نرسیده است.

میری در پایان یادآور شد: مسئولان باید با منطق و بر اساس نظر آن ها در خصوص سهمیه بندی بنزین تصمیم می گرفتند تا فشار روانی حاکم بر جامعه کمتر شود.

انتهای پیام/

 

 

 

https://dana.ir/1553796
ارسال نظر
نظرات