شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 23:05 منتشر شده در مورخ: 1398/09/20 شناسه خبر: 1553995
کارشناس اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان اسدآباد:
بیشترین افراد در فضای مجازی مردان متأهل هستند/ آمار خشونت خانگی 25 درصد افزایش یافته است
کارشناس اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان اسدآباد گفت: بر اساس امار انجمن آسیب‌های اجتماعی بیشترین افرادی که در فضای مجازی هستند، متأهل هستند و این یک آسیب بالقوه است که بعضاً موجب بسیاری از روابط نامشروع می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان، حمیدرضا رجبی صبح امروز در نشست تخصصی با موضوع « بررسی عوامل بروز خشونت در خانواده‌ها و آسیب‌های آن» که در سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان اسدآباد برگزار شد، با بیان اینکه آسیب اجتماعی ریشه‌کن نمی‌شوند اما می تواند کنترل شود، گفت: خودکشی، اعتیاد و طلاق از جمله های آسیبهای اجتماعی آشکار است که امروزه در شهرستان اسدآباد رو به افزایش است.

وی با اشاره براینکه برخی از آسیبهای اجتماعی به صورت پنهان هستند و تأثیرات منفی زیادی بر جامعه دارد که نمونه آن خشنونت‌هاست تصریح کرد: متاسفانه ۲۵ درصد همسرآزاری و خشونت خانگی بالا رفته است‌ و خشونت خانگی را باید کنترل کرد.

کارشناس اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان اسدآباد، افزود: براساس امار انجمن آسیبهای اجتماعی بیشترین افرادی که در فضای مجازی هستند، متأهل هستند و این یک آسیب بالقوه است که گاها موجب بسیاری از روابط نامشروع می‌شود.

وی، با بیان اینکه ۸۸ درصد از جمعیت ایران سوتغذیه دارند و سالی ۱۱ هزار میلیارد تومان صرف فست فود می‌شود، افزود: امروز می بینم که آشپزخانه ها تعطیل شده اند و زنان به جای آشپزی به سمت خیابان‌ها کشیده شدند، البته منظور زنان شاغل نیست.

رجبی، با اشاره براینکه متأسفانه به آسیب اجتماعی به صورت زنجیره‌وار نگاه نمی کنیم و خشنونت روانی ،فیزیکی، جنسی، اقتصادی، عاطفی و فیزیکی به صورت زنجیر وار به وجود می آید، گفت: از هر سه زن یک نفر مورد خشونت قرار می‌گیرد و جراحتی که خشونت روانی بر زنان می‌گذارد، بالاتر از دیگر خشونت است.

کارشناس اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان اسدآباد، تأکید کرد: امروز باید ارگان‌های و نهادهای فرهنگی برای پیشگیری و آموزش از جمله سپاه، آموزش وپرورش، بهزیستی، کمیته امداد، نیروی انتظامی به کمک هم بیایند و یکپارچه فعالیت داشته باشند.

اکبر احمدی‌منش، رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسد آباد نیز در ادامه با اشاره به فعالیت‌های اورژانس اجتماعی، اظهار کرد: طرح اجتماع‌محور در ۲۳ محیط به اجرا درآمده است که در این طرح هزار و ۹۰۰ نفر آموزش پیشگیری از اعتیاد و آموزش قبل از ازدواج قرار گرفتند.

وی در پایان تصریح کرد: در راستای اهداف اورژانس اجتماعی بیش از ۷۰۰ تماس از سوی مردم برای مشاوره و راهنمایی داشته‌ایم.

انتهای پیام/ن

https://dana.ir/1553995
ارسال نظر
نظرات