شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 23:04 منتشر شده در مورخ: 1398/09/20 شناسه خبر: 1554015
در هفته پژوهش:
پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان همدان تجلیل شدند
پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان همدان به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در سه بخش هیأت علمی، کارمندی و دانشجویی معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان همدان صبح امروز همزمان با هفته پژوهش در مرکز استان و با حضور مدیر کل کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه و رئیس دبیرخانه دانشگاه‌های منطقه 4 و استان همدان، رؤسای مراکز و واحدها، اعضای هیأت علمی، مدیران ستادی و جمعی از کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

صفی‌الله صفایی رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان در این مراسم با ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله پژوهشی دانشگاه اظهار کرد: هفته پژوهش هفته مهم و فرصتی مناسب برای تمرکز در مسایل پژوهشی است.

وی به اهداف برگزاری هفته پژوهش در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: ترویج پژوهش و فناوری در سطح مراکز واحدهای دانشگاه، ترغیب و تشویق پژوهشگران به بحث تولید علم، تبیین موضوع پژوهش، شناسایی و عرضه یافته‌های پژوهشی، بستر سازی و تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و برنامه ارتباط درست و سازنده بین پژوهشگران و فناوران از جمله اهداف است.

حاجی حسینی مدیرکل کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه نیز با اشاره به چشم‌انداز آینده پژوهش و فناوری کشور و وظایف اعضای هیأت علمی بیان کرد: رعایت این نکات در ارتقای پژوهش می‌تواند بسیار موثر باشد و دانشجویان و اساتید باید همکاری لازم در تحقق اهداف اشاره شده را داشته باشند.

وی افزود: حرکت به سمت دانشگاه‌های مولد ثروت برپایه دانش وساماندهی منابع و امکانات در جهت ارتقای بهره‌وری از ماموریت‌های حوزه پژوهش و فناوری است.

در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر در بخش اساتید، کارمندان و دانشجویان تجلیل شد؛ در بخش اساتید هیأت علمی، صفی‌الله صفایی، نصرالله عرفانی، حامد محمدی و مهدی کاکایی، در بخش کارمندی کبری ونائی و در بخش دانشجویی فرشید حاج بابایی به عنوان پژوهشگران برتر معرفی شدند.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این مراسم، مرکز نوآوری دانشگاه پیام نور استان همدان با نقش هدایتگری و پشتیبانی دانشجویان، در راستای برنامه راهبردی دانشگاه با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان همدان افتتاح شد.

صفی‌الله صفایی رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان در مراسم افتتاح این مرکز، شناسایی توانمندی‌ها و شایستگی‌های دانشجویان در زمینه کارآفرینی و فعالیت‌های نو آورانه را از اهداف این مرکز برشمرد و اظهار کرد: حمایت از ایده‌های دانشجویی و ایده‌های نوآورانه اساتید کارآفرین جهت راه اندازی کسب و کار و فراهم کردن زمینه‌های آشنایی دانشجویان با الگوهای موفق کسب و کار در رشته تخصصی خود نیز از اهداف این مرکز است.

وی با بیان اینکه ایجاد فضای مساعد برای تحول آفرینی دانشجویان و آموزش و تقویت مهارت‌های عمومی و تخصصی دانشجویان به منظور آماده‌سازی آنها برای حضور در بازار کار از دیگر اهداف است گفت: تدوین برنامه آموزشی ویژه هر رشته متناسب با نیازهای بازار کار در آن زمینه برای طراحی مسیر شغلی مناسب، تدوین و اجرای برنامه‌های آموزشی توسعه مهارت‌های فردی و عمومی و تدوین و اجرای برنامه‌های آموزشی تخصصی در زمینه کارآفرینی و نوآوری نیز از اهداف راه‌اندازی این مرکز است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان بیان کرد: ترویج فرهنگ کار آفرینی و تلاش در تغییر نگرش اعضای دانشگاه اعم از اساتید، کارکنان و دانشجویان در این خصوص و تشویق اساتید و دانشجویان به تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان رسالت‌های اصلی این مرکز خواهد بود.

وی یادآور شد: ایجاد محیطی پویا و با انگیزه برای حضور دانشجویان و تشویق آنها به تفکر کارآفرینانه، انجام پژوهش‌های کارآفرینی با توجه به نیازهای منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی به ویژه کارآفرینی زنان و مساعدت به فعالان و علاقمندان حوزه کارآفرینی در کمک به شکل گیری کسب و کارهای دانشگاهی و جذب سرمایه‌گذار برای حمایت از ایده‌های استارت آپی دانشجویان نیز از رسالات این مرکز تعریف شده است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1554015
ارسال نظر
نظرات