شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1398/09/21 شناسه خبر: 1554063
رئیس اتحادیه صنف میداندار و میوه فروش یزد:
فعلا کمبودی در عرضه میوه شب یلدا نداریم/ کاهش سه هزار تومانی قیمت گوجه
رئیس اتحادیه صنف میداندار و میوه فروش یزد گفت: هم اکنون میوه‌های شب یلدا به فراوانی در میدان میوه و تره بار یافت می‌شود و در صورت ادامه این روند، پیش بینی برای افزایش قیمت میوه شب یلدا نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین مشرف در گفتگو با خبرنگار  یزدرسا، در خصوص وضعیت بازار میوه در شب یلدا گفت: انار و هندوانه معمولا میوه شب یلدا محسوب می‌شوند که هندوانه‌ شهر میناب هم اکنون در میدان تره و بار یزد به وفور یافت می‌شود و کمبودی در این زمینه وجود ندارد و نرخ عمده فروشی ان برای هر کیلو از یک هزار تا دو هزار و 500 تومان است که هندوانه در خرده‌فروشی‌ها با افزایش 20 درصدی قیمت نسبت به عمده به فروش می‌رسد.

وی ادامه داد: برای میوه انار نیز فعلا هیچ کمبودی وجود ندارد و هم اکنون انار شیراز در میدان تره بار یزد از چهار هزار تومان تا هشت هزار تومان به فروش می‌رسد و هر کیلو انار یزد نیز در میدان میوه و تره بار از دو هزار تا چهار هزار تومان بنا به کیفیتی که دارند عرضه می‌شوند.

رئیس اتحادیه صنف میداندار و میوه فروش یزد در خصوص قیمت دیگر میوه‌ها نیز گفت: برای میوه‌های دیگر مانند پرتقال، نارنگی و  سیب درختی هیچ افزایش قیمتی نسبت به هفته‌های دیگر وجود نداشته است و به فراوانی وجود دارند.

وی با اشاره به کاهش قیمت گوجه نسبت به روزهای اخیر گفت: گوجه در میدان میوه و تره بار از 9 هزار تومان  به شش هزار و 200 تومان کاهش قیمت پیدا کرده است و حداقل قیمت گوجه نیز نسبت به کیفیت آن در میدان تره بار با سه هزار تومان عرضه می‌شود.

مشرف با بیان اینکه قیمت انواع خیار سبز از چهار هزار و 500 تومان به سه هزار و 100 تومان کاهش یافته است، ادامه داد: هم اکنون  نارنگی از دو هزار تا پنج هزار تومان، سیب درختی از دو هزار تا پنج هزار و 500 تومان، پرتقال واشنگتنی از سه هزار تا چهار هزار و 500 تومان، پرتقال جیرفت از سه هزار تا شش هزار تومان و لیمو شیرین از سه هزار تا پنج هزار تومان در میدان میوه عرضه می شود.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کمبودی در زمینه میوه وجود ندارد و فعلا پیش بینی نیز برای افزایش قیمت میوه‌های شب یلدا وجود ندارد و چنانچه روند بازار میوه به همین صورت ادامه پیدا کند افزایش قیمتی برای میوه‌های شب یلدا نداریم.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1554063
ارسال نظر
نظرات