شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:14 منتشر شده در مورخ: 1398/09/23 شناسه خبر: 1554662

چند تن از مسئولان استان سمنان در سامانه ثبت اموال و دارایی‌ها ثبت‌نام کرده‌اند؟

چند تن از مسئولان استان سمنان در سامانه ثبت اموال و دارایی‌ها ثبت‌نام کرده‌اند؟
هنوز اطلاعات مربوط به دارایی‌های آن دسته از مسئولان کشور که در سامانه مذکور ثبت‌نام کرده‌اند هم در دسترس عموم مردم نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، حدودا در نیمه آبان‌ماه بود که معاون قوه قضائیه پایان ثبت‌نام مسئولان استان در سامانه ثبت اموال را پایان آبان‌ماه اعلام کرد.

در این میان، چنان‌که رسانه‌ها اعلام می‌کنند، شمار زیادی از مسئولان در سامانه ثبت اموال و دارایی‌ها عضو شدند؛ از اعضای مجلس خبرگان گرفته تا نمایندگان مجلس. جالب است بدانید که پیش‌تر برای سهولت کار نمایندگان، پایگاه اخذ کد ثنا در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی شده بود.

در استان ما اما برخی از مسئولان در پاسخ به درخواست برای اعلام دارایی‌های ثبت‌شده در سامانه مذکور عنوان کرده‌اند که این امر نیازمند به ابلاغ مقامات بالادستی است. بر این اساس، هنوز روشن نیست که چه تعداد از مقامات و مسئولان استان در سامانه ثبت اموال و دارایی‌ها ثبت‌نام کرده‌اند؟

از طرفی، اطلاعات مربوط به دارایی‌های آن دسته از مسئولان کشور که در سامانه مذکور ثبت‌نام کرده‌اند هم در دسترس عموم مردم نیست. پیش‌تر برخی از مقامات اعلام کرده بودند که در نهایت، اطلاعات سامانه ثبت دارایی‌ها در اختیار عموم مردم نیز قرار خواهد گرفت. به نظر می‌رسد که تحقق این وعده می‌تواند از ارتفاع دیوار بی‌اعتمادی بکاهد و گامی مهم در جهت شفافیت باشد.

با این وجود با توجه به این که روند در دسترس عموم قرار گرفتن این اطلاعات احتمالا زمان‌بر خواهد بود؛ آیا بهتر نیست مقامات ارشد استان دست‌کم از مسئولان ارشد و میانی بخواهند که حداقل میزان حقوق دریافتی خود در 8 ماهه سال جاری را به طور رسمی اعلام کنند؟ بدیهی است به این واسطه بسیاری از شبهات در خصوص حقوق چند ده میلیونی برخی از مسئولان استان برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1554662
ارسال نظر
نظرات