شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1398/09/23 شناسه خبر: 1554743
بررسی ویژگی های مجلس تراز در گفتگو با روح الامینی
مسببان تشکیل مجلس و دولت فعلی باید در قبال مردم پاسخگو باشند
عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: کسانی که باعث تشکیل مجلس دهم و تکرار دولت روحانی شدند، نمی‌توانند خود را پنهان کنند و مسئولیت اقدام خود را نپذیرند بلکه باید پاسخگو باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسفند ماه سال جاری شاهد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهیم شد. انتخابات مجلس از حیث این که به عنوان یک نهاد نظارتی وظیفه مطالبه حقوق مردم از دولت را دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

اعتراف امیدی ها به همراهی مجلس با دولت

همراهی امیدی‌های مجلس با دولت به حدی بارز بوده است که خود آنان هم به این موضوع اعتراف می‌کنند. محمد علی وکیلی عضو فراکسیون امید در این باره می‌گوید: «فراکسیون امید از دولت حمایت حداکثری داشته است و بیش از حد انتظار تخم مرغ‌های خود را در سبد دولت گذاشت».

مصطفی کواکبیان عضو فراکسیون امید نیز به این مسئله مُهر تایید زد و گفت: معتقدم یکی از ضعف‌های مجلس دهم این است که چون دوستان می‌خواستند با دولت همراهی کنند، کمتر کار کردند.

ویژگی های مجلس مقتدر و ضد فساد

 عبدالحسین روح‌الامینی عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب در خصوص ویژگی‌های مجلس مقتدر و ضد فساد برای بهبود وضعیت معیشتی مردم اظهار داشت: این موضوع شرط لازم است اما کافی نیست و با این که مردم به شدت از تبعیض‌ها ناراحت هستند و به دنبال علاج این معضلات می‌گردند اما اداره بهینه کشور از بروز این مشکلات پیشگیری خواهد کرد.

روح‌الامینی با تاکید بر اینکه مجلس نیاز دارد که در کنار عدالت و فسادستیزی کارآمد باشد، یادآور شد: یک مجلس خوب باید بتواند یک کابینه مطلوب را روی کار بیاورد و بر روی عملکرد دولت نظارت داشته باشد.

نمایندگان وکیل‌الدوله نباشند اوضاع قطعا درست خواهد شد

عضو شورای مرکزی ائتلاف با بیان اینکه مجلس در چینش کابینه و رای دادن به وزرای مطلوب تاثیر جدی دارد خاطرنشان کرد: مجلس باید طوری بر امور کشور نظارت داشته باشد که حالت رهاشدگی فعلی احساس نشود.

وی تاکید کرد: اگر یک مجلس کارآمد، مردمی و با تخصص مورد نیاز مردم شکل بگیرد که اهل معامله و زد و بند و وکیل‌الدوله نباشند اوضاع قطعا درست خواهد شد.

کسانی که باعث تَکرار این مجلس و دولت شده‌اند حق ندارند پنهان شوند

روح‌الامینی درباره عبور از جناح گرایی در مجلس آینده خاطرنشان کرد: کسانی که باعث تشکیل مجلس دهم و تکرار دولت روحانی شدند، نمی‌توانند خود را پنهان کنند و مسئولیت اقدام خود را نپذیرند بلکه باید در قبال مردم پاسخگو باشند.

وی در پایان با اشاره به برخی نمایندگان که در اعتراض به عملکرد دولت استعفا داده‌اند، یادآور شد: در حالی که این نمایندگان خود از این دولت حمایت کرده‌اند امروز شدیدتر از مردم علیه ناکارآمدی دولت و نابسامانی‌ها معترض شده‌اند که قطعاً این بی‌صداقتی پذیرفته شده نیست.

منبع: مهر

انتهای پیام/

https://dana.ir/1554743
ارسال نظر
نظرات