شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:51 منتشر شده در مورخ: 1398/09/25 شناسه خبر: 1555231
یک مقام مسئول اعلام کرد:
بهمن ماه؛ زمان واریز سود سهام عدالت
رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت درباره زمان پرداخت سودهای سهام عدالت گفت: سودهای سهام عدالت از بهمن ماه امسال قابل پرداخت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماه های گذشته خبرهایی مبنی بر واریز یکجا سود سهام عدالت در سال جاری منتشر شده بود که بلافاصله اعلام شد زمان واریز این سود اعلام می شود.

اقساط طرح سهام عدالت (از محل سود سهام تخصیص یافته به مشمولان) که از سال ۸۵ در حال اجراست بعد از ۱۰ سال در سال ۹۵ به پایان رسید و از سال ۹۶، سود این سهام به صورت نقدی به حساب مشمولان واریز شد.

طی دو سال ۹۶ و ۹۷ و مطابق با سیاست سازمان خصوصی سازی، واریز سود سهام عدالت پس از جمع آوری از شرکت های سرمایه پذیر، به صورت مرحله به مرحله از آذر ماه آغاز و معمولا تا خرداد ماه سال بعد ادامه پیدا می کرد.

در همین راستا عسکری توکلی امروز درباره زمان پرداخت سودهای سهام عدالت در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: سودهای سهام عدالت سال گذشته سهام‌داران از بهمن ماه امسال قابل پرداخت است.

وی افزود: سودهای سهام عدالت در سال جاری نیز به‌صورت مرحله‌ای یعنی ابتدا خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی، کارگران، روستاییان و سایر و براساس واریز سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر واریز خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت با اشاره به وجود حدود 50 میلیون سهام‌دار سهام عدالت در کشور و ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار سهام‌دار قطعی سهام عدالت در مازندران، اضافه کرد: سودهای سهام عدالت متوفیان نیز قابل پیگیری است که وراث با در دست داشتن گواهی انحصار وراثت می‌توانند نسبت به پیگیری آن اقدام کنند.

توکلی درباره آزادسازی سهام عدالت، خاطرنشان کرد: قرار است سهام عدالت پایان امسال آزاد شود که سازوکار عملیات آزادسازی آن در مجلس شورای اسلامی در حال بحث است.

پیش از این یک منبع آگاه اعلام کرده بود در دوره های قبلی سود سهام عدالت به صورت گروه گروه واریز می شد. به این معنا که ابتدا از اقشار ضعیف شروع می شد و در ادامه به تدریج برای همه مشمولان واریز می شد اما مقرر شده امسال سود سهام عدالت برای همه مشمولان بصورت یکجا واریز شود.

 

انتهای پیام/ط

https://dana.ir/1555231
ارسال نظر
نظرات
ناشناس
1398/09/25 - 17:06
پاسخ
قرار است تا پایان سال مجلس بررسی نماید و مصوب کند ؟ قرار بود باشگاههای استقلال و پرسپولیس تا شهریور 98 تعیین تکلیف شوند و دهها قرار و مدار. مجلس پایان یافت و در تدارک مجلس بعدی هستند .
rateup 0
ratedown 0