شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 17:11 منتشر شده در مورخ: 1398/09/25 شناسه خبر: 1555334
دهیار روستای علاء سمنان:

مشکلات موقتی حل می‌شود/ رنج چندین ساله مردم روستای "علاء" از آلودگی هوا

مشکلات موقتی حل می‌شود/ رنج چندین ساله مردم روستای "علاء" از آلودگی هوا
روستای علاء با وجود دومین روستای پرجمعیت شهر سمنان متاسفانه با مشکل آلودگی هوا رو به رو است که کمتر به آن توجه می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا کاشفی دهیار روستای علاء سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، با بیان اینکه در این روستا بیش از یک هزار و 300 نفر بالغ بر 350 خانوار زندگی می کنند، گفت: روستای علاء دومین روستای پرجمعیت شهرستان سمنان محسوب می شود.

دهیار روستای علاء در خصوص مشکلات روستا اظهار کرد: مهم ترین مشکل روستا را می توان فرسوده بودن و مناسب نبودن جاده منتهی به روستاعنوان کرد.

کاشفی با اشاره به اینکه در جاده اصلی منتهی به روستا عبور و مرور ماشین های سبک و سنگین بسیار زیاد است، افزود: با پیگیری دهیار و مردم روستا متاسفانه فقط 2 کیلومتر از جاده های روستا آسفالت و بهسازی شد که مابقی رها شده است.

وی ادامه داد: ورودی روستا هیچ روشنایی ندارد که با پیگیری های متعدد تصمیم گرفتند تا از بودجه دهیاری برای حل مشکل استفاده شود که این امر با وجود بودجه کم امکان پذیر نیست.

دهیار روستای علاء مطرح کرد: از بودجه دهیاری روستا چراغ و تابلوهای علائم راهنمایی و رانندگی خریداری شده است.

کاشفی با بیان اینکه چاه آب با فاصله بسیار زیادی از روستا حفر و راه اندازی شده است، مطرح کرد: این چاه هیچگونه محافظی ندارد و چندین بار سرقت کابل و تجهیزات در آن جا صورت گرفته است.

وی فرسودگی لوله های آب روستا را که از نصب آن ها 30 سال گذشته از مشکلات روستای اعلاء دانست و گفت: با شکستگی لوله ها متاسفانه شبکه آب روستایی به مشکل بزرگی بر می خورد.

دهیار روستای علاء با بیان اینکه وجود شهرک صنعتی متصل به روستا مشکلات فراوانی را برای مردم به وجود آورده است، تصریح کرد: کارخانه تولید کودشیمیایی و تولیدات دیگر هوای روستا را آلوده کرده است.

کاشفی مطرح کرد: با پیگری مسئولین نباید به هیچ عنوان مجوزی به این کارخانجات داده شود چرا که در 15 کیلومتری روستا ها نباید کارخانه ای فعالیت کند.

وی با تاکید بر اینکه پیگیری مشکلات فقط به صورت موقتی حل می شود، اظهار کرد: تعداد پروژه های نیمه تمام روستا بسیار زیاد است.

دهیار روستای علاء نیمه کاره بودن آسفالت  شهرک شمالی روستا که از ساخت آن 7 سال می گذرد را از دیگر مشکلات روستا عنوان کرد و افزود: نماد ارگ علاء که متعلق به دوره قاجاریه بوده از نیمه کار بوده آن 10 سال می گذرد.

کاشفی اذعان کرد: بیشتر کشاورزان به کاشت پسته و گندم روی آوردند چراکه آب کشاورزی روستا سهمیه بندی شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1555334
ارسال نظر
نظرات