شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 17:09 منتشر شده در مورخ: 1398/09/27 شناسه خبر: 1556070
در گفت‌وگویی عنوان شد؛

طلبه پرهمت دامغانی "خواستن؛ توانستن است" را بار دیگر معنا کرد

طلبه پرهمت دامغانی "خواستن؛ توانستن است" را بار دیگر معنا کرد
در حالیکه بیکاری یکی از معضلات مهم جوانان و خانواده ها شده است، در جای جای کشور افرادی هستند که برای حل این مشکل پا در عرصه کارآفرینی گذاشته تا برای خود و همنوعانشان شغل ایجاد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، در حالیکه بیکاری به معضل اصلی جوانان و خانواده ها و چالش اصلی جامعه تبدیل شده و جامعه از آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری و به دنبال آن فقر رنج می برد، ایجاد شغل می تواند به عنوان راهکاری موثر برای کاهش بیکاری و حتی توسعه اقتصادی در جامعه منجر شود. جوانان زیادی در جای جای کشور حضور دارند که در زمینه های مختلف دست به هنرهای گوناگون می زنند تا برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کنند.

مهران عبدالله زاده طلبه و روحانی شهرستان دامغان است که با توجه به علاقمندی خود پا در عرصه کارآفرینی گذاشته و در زمینه زنبورداری و گلخانه نقش آفرینی می کند. وی در زمینه فعالیت خود با خبرنگار مرآت به گفتگو نشسته است که در ذیل می آید:

کارآفرین دامغانی با بیان اینکه متولد سال 72 از شهرستان دامغان است، گفت: دارای مدرک حوزوی سطح 2 تبلیغ هستم و از سال 91 کارآفرینی در زمینه پرورش زنبورعسل و سال97 کار در گلخانه را شروع کردم.

عبدالله زاده با بیان اینکه شغل پدری بنده معلم و فرهنگی است اما به دلیل علاقمندی و شناخت نسبی که نسبت به زنبورعسل پیدا کردم وارد کار زنبورداری شدم، افزود: با اطلاعات زیادی که روزانه  نسبت به این حشره بدست آوردم باعث افزای علاقه مندی ام شد.

وی در ادامه اظهار کرد: با افزایش تعداد کلونی های زنبور عسل هدفم نسبت به تولید فراورده های زنبورعسل قوی تر شد و در حال حاضر با هدف تولید عسل، گرده گل، ژل رویال و سایرفراورده های دیگر زنبور عسل مشغول فعالیت هستم.

کارآفرین دامغانی با اشاره به اینکه در زمینه پرورش زنبورعسل با هدف اشتغال مستقیم برای 10 نفر کار را شروع کرده است، مطرح کرد: با رسیدن این طرح به دست سازمان ها و نهادهای مرتبط متاسفانه هیچ حمایتی صورت نگرفت اما به طور متغیر برای 4 نفراشتغال ایجاد شده است.

عبدالله زاده با توجه به اینکه به طور غیر مستقیم افراد زیادی هستند که محصولات را خریداری و در سطح استان عرضه و به فروش می رسانند، افزود: محصولات برای استان های خراسان، تهران، سمنان، مازندران، گلستان و...صادر می شود.

وی با تاکید بر اینکه در 8 سال  گذشته با سرمایه بسیارکم توانسته 2 کلونی زنبور عسل خریداری کند، بیان کرد: به مرور زمان با تکثیر کلونی زنبور عسل تولیدات رونق گرفت.

کارآفرین دامغانی مطرح کرد: از درآمد پرورش زنبورعسل راضی هستم و هر کس وارد این عرصه شود باید به عنوان شغل اصلی خود به ان نگاه بیندازد.

عبدالله زاده با اشاره به اینکه در زمینه زنبورداری و پرورش زنبورعسل بسیار موفق بوده است، تصریح کرد: با افرادی که در این زمینه خبره هستند تعامل زیادی دارم و از آن ها کسب اطلاعات می کنم.

وی ادامه داد: در زمینه پرورش زنبورعسل از هیچ ارگانی حمایت نشدم اما در زمینه گلخانه داری برخی سازمان ها و اداره جات دست رد به سینه زدند و فقط بسیج سازندگی از ما حمایت کرد.

کارآفرین دامغانی تاکید کرد: در زمینه گلخانه داری حدود 90 تا 100 میلیون تومان سرمایه اولیه داشتم که هزینه های بسیار زیادی داشت و با همکاری برخی ارگان ها توانستم در این عرصه موفق شوم.

عبدالله زاده با اشاره به اینکه از فعالیت در زمینه گلخانه داری بسیار رضایت دارد، عنوان کرد: کارآفرینی در زمینه گلخانه داری درآمد بسیار خوبی دارد به طوری که شخص باید بسیار تلاش کرده و تجربه کسب کند.

وی در ادامه اظهار کرد: برخی سازمان های مرتبط قوانین و مقرارت و مدارکی را جلوی پای ما می گذاشتند که اگر شخص بخواهد آن هاجمع آوری و تکیمل کند از کار و تولید منصرف و ناامید خواهد شد.

کارآفرین دامغانی به افرادی که می خواهند وارد عرصه کارآفرینی بشوند توصیه کرد: از هیچ کار ترسی نداشته باشند چرا که در این زمینه ها شکست و ورشکستگی وجود دارد.

عبدالله پور با اشاره به اینکه پرسه تولید در کشورمان متاسفانه بسیار سخت و زمان بر شده است، گفت: طرح و برنامه زیادی برای آینده برنامه ریزی کردم اما متاسفانه هیچ بودجه و پشتوانه ای وجود ندارد، چراکه کارآفرین با حمایت موفق می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1556070
ارسال نظر
نظرات