شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:23 منتشر شده در مورخ: 1398/09/28 شناسه خبر: 1556298
رئیس اتحادیه میوه و تره بار سمنان خبرداد؛

حمایت شهروندان از طرح نظارتی با گزارش تخلفات / احتمال افزایش قیمت ها درشب یلدا

حمایت شهروندان از طرح نظارتی با گزارش تخلفات / احتمال افزایش قیمت ها درشب یلدا
رییس اتحادیه میوه و تره بار سمنان با بیان اینکه طرح نظارتی شب یلدا برای کنترل قیمتها بصورت مستقیم و گشت­های نامحسوس رصد خواهدشد. از شهروندان خواست تخلفات را گزارش کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اصغری رییس اتحادیه  میوه و تره بار سمنان، در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه در حال حاضر قیمت ها در بازار متعادل است گفت:  ممکن است بدلیل افزایش تقاضا تا شب یلدا قیمت ها افزایش یابد.

رییس اتحادیه  میوه و تره بار سمنان در رابطه با کیفیت میوه ها افزود: پر تقاضاترین میوه ها معمولا پرتغال، هندوانه، انار، خرمالو، خربزه و... است که با مرغوب ترین کیفیت در بازار موجوداست.

اصغری در رابطه با حد نصاب قیمت میوه های پرتقاضا گفت: برای مصرف کننده قیمت هندوانه میناب پوست پیازی 3 هزارو500 الی 5 هزار تومان، خربزه زمستانی بین 10 الی 12 هزار تومان و خربزه آناناسی 2 هزار وپانصد الی3 هزار تومان است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بدلیل افزایش تقاضا قیمت پرتغال به 5 هزار تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

رییس اتحادیه  میوه و تره بار سمنان افزود: درحال حاضر کمبودی در بازار احساس نمی ­شود اما ممکن است روز آخر، تقاضا برای میوه ای مانند هندوانه دو برابر شود.

اصغری در رابطه با این موضوع ادامه داد: سال گذشته 100 تن هندوانه جهت خرید در بازار سمنان عرضه شد اما سال جاری بدلیل کاهش توان مالی مردم به 50تن کاهش یافت. البته ممکن است تا روز آخر تقاضا افزایش یابد .

در خصوص عملکرد طرح نظارت برکنترل قیمت­ها اذعان کرد:  برای تنظیم بازار و کنترل قیمتها طرح نظارتی شب یلدا بصورت مستقیم و گشت­های نامحسوس توسط بازرگانی، اتاق اصناف، اداره اماکن و همچنین گشت­های مشترک  از طرف تعزیرات حکومتی، اتحادیه ها واتاق اصناف رصد خواهد شد.

رییس اتحادیه  میوه و تره بار سمنان از شهروندان خواست جهت حمایت طرح نظارتی، هر گونه تخلف ازطرف میادین میوه تربار و فروشگاهها را به شماره 124 بازرگانی و اتاق اصناف گزارش کنند و با گرفتن فاکتور خرید از فروشنده خاطی، جهت اثبات تخلف اقدام شود.

اصغری با ابراز ناراحتی از تخلف فروشگاههای زنجیره ایی وعدم درج قیمت واقعی اجناس افزود: این فروشگاهها تخفیف را برمبنای قیمت غیر واقعی برای مصرف کننده در نظرگرفته که این نوع عملکرد یکی از تخلفات رایج فروشگاهها است.

وی خاطرنشان کرد: اگر سیب زمینی با قیمت واقعی 2هزار وهفصد تومان به مغازه دار عرضه شود با افزایش 25 درصدسود، برای مصرف کننده 3 هزار 500 تومان است. و این در حالیست که فروشگاهها برای مصرف کننده قیمت غیرواقعی 4400 تومان در نظر گرفته می شود.

رییس اتحادیه  میوه و تره بار سمنان در ادامه افزود: فروشگاهها با اعلام 40 درصد تخفیف، سیب زمینی با قیمت واقعی 3 هزار و500 هزار تومان را با قیمت 3 هزار و700 تومان برای مصرف کننده در نظر می­ گیرند و این در حالی است که تخفیف می بایست با توجه به قیمت واقعی برای مصرف کننده در نظر گرفت.

اصغری درپایان اذعان کرد:  شهروندان هر زمان تخلفات خود را به شماره 124 گزارش کنند در اسرع وقت بازرسین به محل مورد نظراعزام و برای شخص خاطی تشکیل پرونده می­ دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1556298
ارسال نظر
نظرات