شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 18:43 منتشر شده در مورخ: 1398/10/01 شناسه خبر: 1557187
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج:

معطل ماندن پرونده کارخانه قند یاسوج غیرقابل قبول است/پرونده را مستقیماً از عالی‌ترین مقام قضایی پیگیری می کنیم

معطل ماندن پرونده کارخانه قند یاسوج غیرقابل قبول است/پرونده را مستقیماً از عالی‌ترین مقام قضایی پیگیری می کنیم
وضعیت اسفبار کارخانه قند یاسوج و معطل ماندن آن در فرایندهای پیچیده و نامعلوم اداری و قضایی استان بیش از این ،نه برای ما که 2 سال است منتظر امروز و فردای مسئولین امر هستیم و نه برای کارگران نجیب و خانواده‌های آنان و نه برای افکار عمومی قابل‌تحمل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس؛ سید امید مظلوم مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی یاسوج و دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی نسبت به وضعیت و روند رسیدگی کارخانه قند یاسوج در استان ابراز نگرانی کرد.

مظلوم گفت: وضعیت اسفبار کارخانه قند یاسوج و معطل ماندن آن در فرایندهای پیچیده و نامعلوم اداری و  قضایی استان بیش از این ،نه برای ما که 2 سال است منتظر امروز و فردای مسئولین امر هستیم و نه برای کارگران نجیب و خانواده‌های آنان و نه برای افکار عمومی قابل‌تحمل نیست و تا حد زیادی نیز قابل‌تأمل است .

وی افزود: کارخانه قند یاسوج یکی از بدترین نوع واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی‌هاست که سرنوشت مبهمی پیداکرده است ،مهلت‌های قانونی همه متولیان امر به اتمام رسیده،بالاخره یکی از مسائل جدی جامعه کارگری و کشاورزی و آحاد مردم این استان است .

مظلوم با اشاره به اینکه چشم امید مردم برای حفظ امنیت جانی و مالی شان شورای تأمین است؛ با گلایه بیان داشت: حال سؤال پیش می‌آید چرا مسائل و پشت پرده های واگذاری کارخانه قند و همچنین روند رسیدگی به تخلفات آن علناً برای مردم بیان نمی‌شود. شورای تأمین استان که دغدغه ورود قشون سیاسی به دانشگاه را دارد، و در برابر تهدیدات و ارعاب دانشجویان به‌صورت  فیزیکی و رسانه‌ای توسط همان قشون ساکت هست، آیا نیم‌نگاهی به سرنوشت کارگران اخراجی  باسابقه ده تا ۲۷سال این کارخانه خانواده آنان و اموال بیت‌المال دارد ؟

این فعال دانشجویی ابراز نگرانی کرد: خبرهای خوبی از پرونده این کارخانه به گوش نمی‌رسد و ما سکوت مسئولان در این خصوص را متوجه نیستیم ، خواهان شفاف‌سازی کامل و رفع شبهات هستیم.

سید امید مظلوم در پایان تأکید کرد: اگر متولیان امر در این چند روز شفاف‌سازی نکنند، بیش از این نمی‌توانیم به فرآیندها اعتماد نماییم و قطعاً پیشاپیش کارگران دست به اقدامات دیگری خواهیم زد، و هشدار می‌دهیم  من‌بعد مستقیماً از مسئولین کشوری و قضائی در عالی‌ترین سطح، پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1557187
ارسال نظر
نظرات