شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1398/10/04 شناسه خبر: 1558123
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس:

دفاع مقدس سرشار از نوآوری و ابتکارات بود/نتیجه تکمیل موزه دفاع مقدس آشنایی نسل جوان با عملکرد استان در دفاع مقدس است

دفاع مقدس سرشار از نوآوری و ابتکارات بود/نتیجه تکمیل موزه دفاع مقدس آشنایی نسل جوان با عملکرد استان در دفاع مقدس است
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: ثمره و نتیجه تکمیل موزه دفاع مقدس استان مرکزی باید آشنایی نسل جوان با عملکرد استان در دفاع مقدس و شناخت ۶۲۰۰ شهید استان باشد که در این راستا برنامه ها را پیش می بریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ مصطفی مشایخی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی امروز در بیست و دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس سرشار از نوآوری و ابتکارات است که باید امروز اینها به نسل جوان منتقل شود و این از خواسته ها و دغدغه های مقام معظم رهبری است.

مشایخی افزود: یکی از مهمترین اهداف احداث موزه دفاع مقدس جذب مخاطب به ویژه نسل جوان و آشنایی آنها با مسائل دفاع مقدس بوده که ما در طی سال اخیر تلاش کردیم این کار را انجام دهیم و تاکنون اقدامات گسترده ای برای این کار عملیاتی کرده ایم.

وی عنوان کرد: ثمره و نتیجه تکمیل موزه دفاع مقدس استان مرکزی باید آشنایی نسل جوان با عملکرد استان در دفاع مقدس و شناخت ۶۲۰۰ شهید استان باشد که در این راستا برنامه ها را پیش می بریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به برگزاری طرح اردویی یک روزه برای دانشگاهیان اظهار کرد: در همین راستا با همکاری و مشارکت کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان تاکنون بیش از ۷۰۰ دانشجو در این اردو شرکت کرده اند.

وی هدف از این طرح را آشنایی جوانان و نوجوانان با سیره امام و شهدا دانست و اظهار کرد: این اردو که با استقبال گسترده ای مواجه شده است به صورت کاملا هدفمند برای دانشجویان با رشته های مختلف انجام می شود که متناسب با رشته، عملکرد رزمی، بهداری، مهندسی، صنعتی و سایر عملکردها برای آنها تشریح خواهد شد.

مشایخی احداث موزه دفاع مقدس استان را نشان از همدلی و یکپارچگی مجموعه استان مرکزی برای انجام یک کار واحد برشمرد و تصریح کرد: پیشرفت فعلی موزه دفاع مقدس استان هم اکنون ۷۷ درصد است که بیشتر آن مربوط به ساختمان گالری ها با پیشرفت ۶۵ درصدی است.

وی اظهار کرد: در مجموع یادمان های شهدای استان اقدامات خوبی انجام شده و این اقدامات ارزشمند آنها را تبدیل به یک مجموعه فرهنگی کرده است که باید کار تکمیل و تجهیز سایر یادمان های استان نیز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1558123
ارسال نظر
نظرات