شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:53 منتشر شده در مورخ: 1398/10/04 شناسه خبر: 1558130
استاندار مرکزی مطرح کرد؛

بهره برداری از باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی در دهه فجر

بهره برداری از باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی در دهه فجر
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه موزه دفاع مقدس استان مرکزی در ایام دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد گفت: تلاش می کنیم یکی از مقامات ارشد کشور را در این افتتاح که همزمان با ۹ استان دیگر انجام می شود به استان بیاوریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در پنجمین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در سال ۹۸ ضمن گرامیداشت یاد و خاطر ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی و تمامی پدران و مادران شهدا گفت: تکمیل موزه دفاع مقدس استان مرکزی نشان دهنده این است که همیشه پول حرف اول را نمی زند بلکه همت و اراده های جهادی است که کارها را پیش می برد.

آقازاده افزود: در طی این دوسال گذشته یک همت و اراده عمومی با مشارکت بسیار بالا برای تکمیل موزه دفاع مقدس استان انجام شد که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به نقش ۲۴ دستگاه دولتی در پیشرفت باغ موزه دفاع مقدس تصریح کرد: تکمیل شدن موزه دفاع مقدس نشاندهنده این است که زحمات و تلاش ها در حال نتیجه دادن است که این یک کار مناسب برای تقویت فرهنگ مردم  می باشد.

استاندار مرکزی با تاکید براینکه تکمیل موزه دفاع مقدس استان می تواند برای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت جامعه موثر باشد عنوان کرد: تقویت فرهنگی بسیاری از خاطرات و ارزش ها را زنده نگه می دارد.

وی با اشاره به بازدید ۳۵۰۰ نفر از باغ موزه دفاع مقدس طی ۸ ماهه ی ابتدای سال عنوان کرد: این سطح از بازدید در حالی که این مجموعه به طور کامل آماده نشده، می تواند در تقویت فاکتورهای فرهنگی استان بسیار تاثیرگذار باشد.

آقازاده ادامه داد: بازدید نسل جوان به خصوص دانشجویان و دانش آموزان از موزه دفاع مقدس و آشنا کردن آنها با ارزش های دفاع مقدس و عملکرد استان در دفاع مقدس کار بسیار ارزشمندی است که باید ادامه دار باشد.

وی تصریح کرد: در طی این دو سال مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به تکمیل موزه دفاع مقدس اختصاص داده شده که این مبلغ جدای از کمک شهرداری و مجموعه های خصوصی است.

استاندار مرکزی ضمن بیان اینکه عزم و اراده قوی برای تکمیل موزه دفاع مقدس نشان از ارادت مجموعه استان به دفاع مقدس و شهدا دارد گفت: با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان دی ماه کارهای عمده موزه دفاع مقدس تمام خواهد شد و تنها ساختمان گالری می ماند که به یاری خدا در سال آینده تکمیل خواهد شد اما نازک کاری نمای آن به زودی انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: موزه دفاع مقدس استان مرکزی در ایام دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید که تلاش می کنیم یکی از مقامات ارشد کشور را در این افتتاح که همزمان با ۹ استان دیگر انجام می شود به استان بیاوریم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1558130
ارسال نظر
نظرات