شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 20:13 منتشر شده در مورخ: 1398/10/05 شناسه خبر: 1558373
مدیر کل مدیریت بحران استانداری گلستان:

6 درصد از تلفات حوادث طبیعی جهان مربوط به ایران است

6 درصد از تلفات حوادث طبیعی جهان مربوط به ایران است
مدیر کل مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: با توجه به اینکه جمعیت ایران یک درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد اما 6 درصد از تلفات ناشی از حوادث طبیعی در جهان در ایران صورت می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، سید رضا قادری ظهر امروز در مسابقات بتن هدفمند استانی همزمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در دانشگاه شمس گنبد کاووس اظهار داشت: حوادثی مانند زلزله ، آتش سوزی ، سیل و غیره را باید به عنوان پدیده های طبیعی بیان کرد و انسانها باید عملکرد مناسب در برابر این پدیده ها از خود نشان دهند.

وی محافظت از زیرساخت های کشور در برابر این حوادث را ضروری دانست و افزود: در اینگونه پدیده ها خسارت هایی به بخش های مختلف وارد می شود و ما باید با برنامه ریزی اصولی و مهندسی بتوانیم زیرساخت ها و واحدهای مسکوتی را در این حوادث محافظت کنیم تا کمترین خسارت به آنها وارد شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری گلستان ادامه داد: شعار امسال روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی"کاهش خسارت به زیرساخت های حیاتی" است و با توجه به اینکه مهندسین در خط مقدم طراحی ، اجرا و نظارت هستند به این مسئله توجه کنند.

وی آموزش را مهمترین اصل در کاهش اثرات بلایای طبیعی برشمرد و گفت: دانشگاه به عنوان یک مرکز علمی ارتباط تنگاتنگی با دستگاه های احرایی و نظارت داشته تا بتوانیم با آموزش های لازم در کاهش خسارت ها قدم برداریم.

همچنین رئیس بنیاد مسکن گنبد کاووس در این مراسم اظهار کرد: 14 تیم از شهرهای مختلف استان گلستان در این مسابقه شرکت کردند و حجم کم، مقاومت بالا و سبک سازی ایمنی از جمله معیارهای انتخاب سازه مناسب در این مسابقات بود.

ولی الله رضایی گفت: از بین 14 تیم شرکت کننده سه تیم سه نفره مجموعا 9 نفر رتبه های اول تا سوم را کسب کردند که تیم های اول و دوم از گنبدکاووس و تیم سوم از شهرستان بندرگز انتخاب شد.

وی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای بین دانشگاه شمس گنبدکاووس و اداره کل بنیاد مسکن منعقد شد تا دهیاران ،شوراهای اسلامی روستاها، ناظرین فنی و دفاتر فنی مهندسی بنیاد مسکن که تمایل به تحصیل و یا تکمیل تحصیلات خود در رشته عمران و معماری هستند با تخفیف 50 درصدی شهریه در این دانشگاه تحصیل نمایند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان گنبدکاووس هدف از اجرای این مسابقه را ارتقا سطح علمی ناظرین فنی در روستاها برای افزایش مقاوم سازی واحدهای مسکونی عنوان کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1558373
ارسال نظر
نظرات