شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:40 منتشر شده در مورخ: 1398/10/07 شناسه خبر: 1558819
استاندار گیلان:

استفاده از ظرفیت جوانان توسط تمامی ارکان حاکمیت/ از ایده های خلاقانه برای ایجاد اشتغال حمایت می کنم

استفاده از ظرفیت جوانان توسط تمامی ارکان حاکمیت/ از ایده های خلاقانه برای ایجاد اشتغال حمایت می کنم
استاندار گیلان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت جوانان توسط تمامی ارکان حاکمیت مورد پذیرش بوده تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به استفاده بیشتر از ظرفیت جوانان تأکید دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی ارسلان زارع استاندار گیلان صبح امروز در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با تبریک هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به دستور امام خمینی (ره) اظهار کرد: تشکیل نهضت سواد آموزی نقش مهمی در بالندگی علمی کشور و ایجاد فرصت آموزشی برای افراد بازمانده از تحصیل داشته است.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت جوانان توسط تمامی ارکان حاکمیت مورد پذیرش بوده و جزو اهداف است، تصریح کرد: از یکسو مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به استفاده بیشتر از ظرفیت جوانان تأکید دارند و از سوی دیگر رئیس جمهوری نیز به همه نهادها و وزارتخانه ها دستور دادند که در دو بخش استفاده از جوانان و بانوان، اقدام ویژه ای صورت گیرد.

زارع به انتصاب شماری از بانوان و جوانان در پست های مدیریتی گیلان اشاره کرد و گفت: این رویکرد علاوه بر آنکه موجب شتاب در حرکت امیدوارانه جوانان می شود؛ زمینه ساز توسعه ایران اسلامی و امیدافزایی برای یکایک شهروندان است.

استاندار گیلان با یادآوری اینکه همواره به تصریح گفته ام از ایده های خلاقانه برای ایجاد اشتغال حمایت می کنم، ادامه داد: امروز نیز تأکید دارم که با بهره گیری از ابزار فناورانه‌ و درک اثرگذاری شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در صنعت تجارت کنونی، باید به دنبال رفع نیازهای کشور و استان بویژه در بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان ازدواج و اشتغال جوانان را در ارتباط مستقیم با یکدیگر دانست و بیان کرد: اگر دغدغه اشتغال جوان برطرف شود، موضوع ازدواج آنان نیز در مسیری با شتاب بیشتر، ساماندهی خواهد شد.

وی از طلاق به عنوان آسیب اجتماعی جدی یاد کرد و افزود: لازم است نهادهای مدنی، تشکل های مردم نهاد، ائمه جمعه و دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع فرهنگی – آموزشی، با فرهنگ سازی در زمینه طلاق و کاهش سن ازدواج گامی اثرگذار در این خصوص بردارند .

استاندار گیلان با بیان اینکه نهادهای متولی باید در جهت کاهش آمار طلاق، نسبت به برگزاری دوره های آموزشی و مشاوره قبل و حین ازدواج اقدام کنند، گفت: انجام کارهای پژوهشی از محل اعتبار یک درصد دستگاه های اجرایی استان در حوزه پژوهش می تواند در بررسی و ارائه راهکار جهت رفع این معضل موثر باشد.

وی بر ضرورت تعمیم فعالیت های پژوهشی در همه شهرستان های استان تأکید کرد و افزود: باید ضمن شناسایی ظرفیت‌های اشتغالزایی مناطق مختلف استان، اولویت های تولید، فرآوری، صنایع تبدیلی و بسته بندی با استفاده از دانش روز مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اعطای  15 هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به جوانان از سوی دولت تدبیر و امید در سال گذشته خاطرنشان کرد: در سالجاری نیز دولت اهتمام دارد بر مبلغ یادشده، بیافزاید .

وی در ادامه به موضوع بررسی طرح های اشتغال زایی جوانان روستایی که به صورت آزمونه (پایلوت) در شفت انجام می شود، اشاره و بر ضرورت حمایت مشاوره‌ای ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌های اجرایی همچون جهاد کشاورزی ، صمت، فنی و حرفه‌ای و مراکز آموزش عالی در اجرای این رویکرد تاکید کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1558819
ارسال نظر
نظرات