شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1398/10/10 شناسه خبر: 1559735
یادداشت؛

برای تراکتور هم اینگونه پای کار بودید؟

برای تراکتور هم اینگونه پای کار بودید؟
ماجرای استراماچونی شاهد خوبی برای ادعای تراکتوری‌ها مبنی بر وجود تبعیض در فوتبال کشورمان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آناج؛ سال‌هاست که هواداران پرشور تیم تراکتور فریاد می‌زنند در مدیریت ارشد ورزشی کشور تبعیض‌هایی وجود دارد اما گوش کسی بدهکار نیست. البته برخی‌ها در مقام انکار این ادعا می‌پرسند دلیل‌تان چیست؟ 

طبیعی است که اگر از شرایط حاکم بر مستطیل سبز بگوئیم، موضوعی بنام سلیقه‌ها و اهمال‌ها سر بر می‌آورد و ادعاها را نقش بر زمین می‌کند، اگر سوگیری‌های مجریان تلویزیون را مثال بزنیم می‌گویند سهوی بوده و از زبان‌شان در رفته و ... اما همین ماجرای استراماچونی، مربی خارجی استقلال که همه پشتِ‌پرده‌ها را کنار زد می‌تواند شاهد خوبی برای ادعای هواداران تراکتور باشد.

استراماچونی مربی ایتالیایی استقلال، حق و حقوق خود را طلب می‌نماید اما به دلیل آنکه تحریمش می‌خوانند، وزارت ورزش نمی‌تواند 170 هزار دلار طلب او را به حسابش واریز نماید لذا برای حل مشکل نقل‌وانتقال این پول، کل مملکت، از هیئت دولت و وزارت ورزش بگیرید تا سفارت ایران در ایتالیا و وزارت خارجه و حتی صداوسیما و خبرنگارش در رم نیز  بسیج می‌شوند تا ناز مربی استقلال را بکشند. 

همین موضوع شاهد کوچکی است از توجه و عنایت بالانشین‌ها به تیم‌های سوگلی تهران و همین را مقایسه کنید با حملات و هجمه‌های تلویزیون به تیم تراکتور و هوادارانش بر سر قضیه‌های مختصر و حاشیه‌ای که بعضا تا حد محرومیت کامل تراکتور از مسابقات هم نسخه تجویز می‌کنند. 

اصلا با خود فکر کنید اگر این همت و اراده برای حمایت از تیم‌های شهرستانی هم وجود می‌داشت چه اتفاقی می‌افتاد؟

آیا منصفانه نیست از خود سئوال کنیم زمان آن نرسیده است که تیم تراکتور که قطعا محبوب‌ترین تیم غیر تهرانی کشور است و حتی بقیه تیم‌های شهرستانی از چنین حمایت‌هایی بهره‌مند شود؟ 

یقینا این حمایت‌ها به نفع خود تیم‌های پایتخت هم خواهد گردید چراکه این دو تیم در یک شرایط انکوباتوری (حمایت‌های انحصاری) کار خود را پیش برده و امکان رقابت واقعی و سالم را از فوتبال گرفته‌اند بطوریکه عملا تبدیل شده‌اند به مانعی در برابر ارتقای فوتبال حرفه‌ای کشور.

امیدواریم شاهد روزی باشیم که سایه تلخ تبعیض از سر فوتبال و همه عرصه‌های ورزشی و غیرورزشی کشور برداشته شود تا امکان رقابت عادلانه و منصفانه برای همه فراهم گردد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1559735
ارسال نظر
نظرات