شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 15:29 منتشر شده در مورخ: 1398/10/10 شناسه خبر: 1559792
خواص به دنبال فراموشی فرهنگ «جهاد و شهادت» هستند؟!

حذف رشته «جغرافیای دفاع مقدس» همزمان با سالروز قیام مردمی ۹ دی!

حذف رشته «جغرافیای دفاع مقدس» همزمان با سالروز قیام مردمی ۹ دی!
روز گذشته و در حالی که مردم در سراسر ایران اسلامی به گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی مشغول بودند، در دانشگاه ارومیه و توسط چهره‌های علمی استان، مصوبه‌ای در خصوص حذف رشته «جغرافیای دفاع مقدس» ارائه شده است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، هنوز چند روزی از انتشار بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دست‌اندرکاران کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان و تاکید ایشان بر لزوم حراست از دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس توسط مسئولان و مردم و بیان این نکته بسیار مهم که «تجلیل از شهیدان کاری لازم و وظیفه‌ای بر عهده همه ما است چراکه سیاست و حرکت خبیثانه‌ای با هدف به‌فراموشی سپردن نمادهای انقلاب به‌ویژه جهاد و شهادت جریان دارد که باید در مقابل این سیاست ایستاد.» نگذشته است.

با این وجود، روز گذشته و همزمان با سالروز حماسه عظیم مردمی نهم دی ماه و در شرایطی که مردم سراسر ایران اسلامی مشغول گرامیداشت این روز عظیم با برگزاری مراسمات و برنامه‌های مختلف بودند، در دانشگاه ارومیه به عنوان دانشگاه مادر آذربایجان‌غربی اتفاقات دیگری افتاد!

صبح روز گذشته و همزمان با زمان برگزاری مراسم ۹ دی ماه، شورای دانشگاه ارومیه تشکیل جلسه داده و در جریان این جلسه با مصوبه‌ای اقدام به حذف شاخه دفاع مقدس رشته جغرافیا کرده و به جای آن رشته گردشگری را جایگزین کرده است!

این مصوبه که برای ابلاغ و اجرایی شدن باید به وزارت علوم ارسال و تاییدیه این وزارت دریافت شود، در شرایطی انجام شده که نمایانگر اقدام مسئولان دانشگاه ارومیه برای «حذف نمادهای انقلاب به ویژه جهاد و شهادت» است.

اساتید گروه جغرافیا و نیز اعضای شورای دانشگاه ارومیه باید در این زمینه توضیح دهند که اولا چرا و با چه استدلالی در روز نهم دی ماه جلسه این شورا برگزار شده و به این ترتیب از حضور اعضا در مراسم حماسه مردمی ۹ دی ممانعت شده و نیز چرا چنین مصوبه پرحاشیه و غیرقابل باور درست در این روز تصویب و برای ارائه به وزارت آماده‌سازی می‌شود؟!

نمایان‌تر از این اقدام در راستای حذف نمادهای انقلابی و دفاع مقدس وجود ندارد که همزمان با سالروز بصیرت نسبت به حذف رشته مرتبط با دفاع مقدس اقدام شود و متاسفانه مسئولان دانشگاه در سطوح مختلف نیز در برابر آن سکوت کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1559792
ارسال نظر
نظرات