شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 19:34 منتشر شده در مورخ: 1398/10/10 شناسه خبر: 1559814
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی:

اردبیل از ظرفیت صادراتی به کشورهای اوراسیا استفاده کند

اردبیل از ظرفیت صادراتی به کشورهای اوراسیا استفاده کند
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با همکاری تشکل ها از این ظرفیت صادراتی به کشورهای اوراسیا استفاده کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سبلان‌ما،عباس کشاورز ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان پارس آباد مغان، اظهار داشت: مغان یک استثناء در کشاورزی ایران است و هنوز ظرفیت های آن شناخته نشده است.

وی افزود: مغان یکی از چهار دشت حاصلخیز کشور است که هیچ کجا نمی‌توان نمونه آن را یافت.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر این که باید تکنولوژی و سرمایه بیشتری برای تولید محصولات کشاورزی به این منطقه وارد شود، گفت: قطب تولید بذر کیفی ایران مربوط به این منطقه است و کلزای زمستانه در مغان از کشورهای اروپایی هم بالاتر است.

وی بر ضرورت بهبود فضای کسب و کار و تولید در کشور تاکید کرد و افزود: تولید خام به نفع کشاورزی نیست و لازم است صنعت در کنار تولید قرار بگیرد.

کشاورز با بیان این که باید شکنندگی کشاورزان را در مقابل بازار بگیریم، اظهار داشت: باید کشاورزی فرآیندی دیده شود تا کشاورزان صاحب درآمد و تولید بیشتر شوند.

فرستاده ویژه رئیس جمهور تاکید کرد: در بخش کشاورزی بدون پیش بینی تقاضا نباید تولید کنیم گرچه برای تولید محصولات استراتژیک کشاورزی این محدودیت تولید را نداریم.

کشاورز با اشاره به این که در گروهی از محصولات اضافه تولید داریم یعنی تقاضا کمتر از تولید است و این به ضرر کشاورزان است، خاطرنشان کرد: هنر ما این است که هم مراقب تولید کننده و هم مصرف کننده باشیم.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که اوراسیا ظرفیت صادراتی ما را بالا می برد، تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با همکاری تشکل ها از این ظرفیت صادراتی به کشورهای اوراسیا استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان نماینده رئیس جمهور، مسائل مشکلات و درخواست های این منطقه را پیگیری می کنم.

گفتنی است، فرستاده ویژه رئیس جمهور و سرپرست وزیر جهاد کشاورزی در بدو ورود به پارس آبادمغان بر سر مزار شهدای گمنام این شهر حاضر شده و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

انتهای پیام/م

https://www.dana.ir/1559814
ارسال نظر
نظرات