شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 19:33 منتشر شده در مورخ: 1398/10/10 شناسه خبر: 1559855
واکنش به مصوبه شورای دانشگاه ارومیه؛

حذف رشته جغرافیای دفاع مقدس بدلیل عدم اشتغال دانشجویان!

حذف رشته جغرافیای دفاع مقدس بدلیل عدم اشتغال دانشجویان!
روابط عمومی دانشگاه ارومیه نسبت به ماجرای حذف رشته جغرافیای دفاع مقدس واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش اروم‌نیوز، روابط عمومی دانشگاه ارومیه نسبت به ماجرای حذف رشته جغرافیای دفاع مقدس و جایگزینی رشته جغرافیای گردشگری در این دانشگاه واکنش نشان داد.

متن جوابیه این دانشگاه به شرح زیر است:
 
بدنبال درخواست اساتید گروه جغرافیای دانشکده ادبیات دانشگاه ارومیه- که اعضای آن را همکاران بسیجی و متعهد تشکیل می دهند، شورای دانشگاه ارومیه با تاسیس رشته “جغرافیای گردشگری” به جای رشته “جغرافیای دفاع مقدس” موافقت نمود. دلیل اصلی موافقت شورا با این پیشنهاد، عدم اشتغال فارغ التحصیلان رشته جغرافیای دفاع مقدس عنوان شده است.
پیرو این موافقت، حواشی زیادی در رسانه ها در این مورد ایجاد شده است.
 
مسئولین دانشگاه ارومیه با یادآوری این که تاسیس رشته جغرافیای دفاع مقدس با پیشنهاد گروه جغرافیا انجام شده و حالا نیز همین گروه پیشنهاد جایگزینی آنرا داده است، ضمن با اهمیت دانستن موضوع اشتغال فارغ التحصیلان، تاکید می کند اگر گروه جغرافیا به جمعبندی جدیدی رسیده و از دانشگاه درخواست نماید ، موضوع می تواند در شورای دانشگاه مورد بحث و تصمیم گیری مجدد قرار گیرد.
پیشنهاد دیگر اینکه سرفصل های دروس مربوط به رشته “جغرافیای دفاع مقدس” بجای یک رشته تحصیلی- که اشتغال فارغ التحصیلانش مشکل دارد- بصورت چند واحد درسی در داخل دروس رشته های دیگر گنجانده و تدریس شود.
 
روابط عمومی دانشگاه ارومیه
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1559855
ارسال نظر
نظرات