شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1398/10/13 شناسه خبر: 1560640
در خطبه‌های تجمیعی نماز جمعه مازندران مطرح شد

راه و هدف شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه دارد/جنایت امریکا بدون پاسخ نمی‌ماند

راه و هدف شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه دارد/جنایت امریکا بدون پاسخ نمی‌ماند
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: باید راه و اهداف شهید سپهبد سلیمانی با قدرت و قوت ادامه پیدا کند و این بیداری باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان ساری طی دعوت همه به تقوا، ترس از خدا پرهیزکاری و رعایت حلال و حرام خدا اظهار کرد: بهترین دستاورد شهدا تقوا است آن چیزی که روح شهدا و روح شهید سردار قاسم سلیمانی را از ما راضی می‌کند این است که ببینند ما مردم با تقوا هستیم و آن دینی که برایش  جان دادند را محترم می‌شماریم.

وی با تسلیت به محضر امام زمان(عج)، رهبر معظم انقلاب و مردم ایران، افزود: عابدترین مردم کسی است که واجبات خدا را انجام دهد و زاهدترین مردم کسی است که از حرام خدا دوری کند.

محمدی‌لائینی ادامه داد: باتقواترین انسان کسی است که حق را بگوید چه به ضرر و چه به نفع آن باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به ۱۸ دی تظاهرات عظیم، ۱۹ دی حماسه مردم قم، بیان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب آمده که برای همه چیز می‌توان طول عمر مفید و تاریخ مصرف گفت اما شعار این انقلاب دینی از این قاعده مستثنی است، چون فطرت بشر با آن سرشته است.  

محمدی‌لایینی افزود: شعار این انقلاب به یک نسل و جامعه مربوط نیست تا در دوره‌ای بدرخشد و در دوره‌ای دیگر افول کند هرگز نمی‌توان مردمی را دید که از این چشم‌انداز مبارک دل‌زده شوند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای این شعارها قربانی‌ها دادیم جدیدترین قربانی همین شهادت جمعی از خوبان و بهترین‌ها به خصوص سردار رشید اسلام که دارای بزرگترین نشان افتخار بود  ذوالفقاری بوده در دست رهبری.
 
نماینده ولی فقیه در استان مازندران بیان کرد: ۴۰ سال خدمت پر افتخار در حوزه امنیت در دفاع مقدس و حوزه مقاومت و در دو دهه فرماندهی نیروهای قدس و حوزه مقاومت کسی که دنیا برای او حساب ویژه باز کرده بود سلیمانی در دل ملت‌ها جای داشت همه مردم برای این حادثه ناراحت شدند.

محمدی‌لایینی تصریح کرد: آنها  نشان دادند کسانی که رعایت حقوق بشر و کشورها و ملت‌ها را سر می‌دهند خود به هیچ می‌انگارند تجاوز به حاکمیت عراق و تروریسم بین‌المللی.
 
وی بیان کرد: این حادثه سخت و ناگوار اما می‌دانیم  سردار سلیمانی نیروهای مثل خود و بهتر را تربیت کرده تا این راه را ادامه دهند ما نگرانیم که شاید خدای نخواسته لیاقت داشتن شخصیت را نداشته‌ایم و خدا از ما گرفته است، اما انصافا و به حق ملت ایران این شایستگی را دارد که این چنین شخصیتی داشته باشد چراکه همواره که حمایت کردند پشتیبانی کردند و فرزندان خود را به حوزه مقاومت به سرزمین بزرگ اسلامی فرستادند.

عزت و جاودانگی سردار سلیمانی با شهادت ماندگار است

امام جمعه موقت فریدونکنار نیز گفت: عزت و جاودانگی سردار سلیمانی با شهادت ماندگار است.

حجت‌الاسلام محمدعلی ابراهیم‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه فریدونکنار اظهار کرد: شهادت سردار مجاهد اسلام حاج قاسم سلیمانی داغ سنگینی بر دل ما بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برخی افراد ناآگاه این موضوع را مطرح می‌کنند که چه لزومی دارد ما جان و مال خود را برای کشورهای دیگر هزینه کنیم؛ درحالی که نجات مستضعفان عالم دستور صریح قرآن است و کسانی که در این راه از جانشان می‌گذرند شهید محسوب می‌شوند.

امام جمعه موقت فریدونکنار تصریح کرد: بنابر آیات قرآن با کفار و ظالمان باید مبارزه کرد چراکه خداوند سرپرست مومنان است.

ابراهیم‌نژاد ادامه داد: درحالی که برخی از روشنفکرمابان دم از سازش مذاکره با آمریکا می‌زنند باید از آن ها سوال کرد که این شهادت را چگونه توصیف می‌کنند.

وی افزود: کسانی که مانند سردار سلیمانی برای دفاع از اسلام همه جا حضور دارند مصداق مجاهد راه خدا و مشمول رحمت حق هستند نه آنانی که نان را به نرخ روز می‌خورند.

امام جمعه موقت فریدونکنار ادامه داد: تربیت یافتگی سردار سلیمانی در مکتب اسلام و امام که مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند نشان از شجاعت و ایثار ایشان دارد.

ابراهیم نژاد اظهار کرد: ترامپ شاید بتواند سردار سلیمانی را به شهادت برساند اما قادر نیست عزت و جاودانگی این سردار را از بین ببرد چراکه حاج قاسم سلیمانی تربیت یافته مکتب اسلام است.

وی گفت: تلخی فقدان سرداران و بزرگان فقط مختص در زمان ما نیست بلکه ریشه تاریخی از دوره پیامبر اکرم(ص) تاکنون دارد اما قاتلان شهادت سردار سلیمانی باید بدانند که پاسخ سختی به آن‌ها داده می‌شود.

بهترین پاداش برای سردار سلیمانی شهادت بود

امام‌جمعه جویبار نیز گفت: بهترین پاداش برای سردار پرافتخار جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی شهادت بود و غیر از این شایسته این بزرگ مرد تاریخ نبود.

آیت الله محمد تقی نادعلیزاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان جویبار با تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: بهترین پاداش برای سردار پرافتخار جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی شهادت بود و غیر از این شایسته این بزرگ مرد تاریخ نبود.

وی تأکید کرد: سردار سلیمانی عامل بازدارنده و سدی در برابر تجاوزات آمریکا در منطقه بود و چشم امید همه مستضعفین و آزادگان جهان این سردار بود.

امام‌جمعه جویبار با بیان اینکه سردار سلیمانی خار چشم آمریکا بود اظهار کرد: اگر دستی بیافتد دست دیگری است و قاسم های دیگری در کشور هستند که راه سردار سلیمانی را در مبارزه با استکبار و دفاع از مظلومان ادامه دهند.  

نادعلیزاده خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی نگذاشت پای داعش به ایران باز شود و بساط این شجره ملعون و فرزند نامشروع آمریکا صهیونیست ها و سعودی ها را در منطقه جمع و پاک کرد.

جنایت امریکا بدون پاسخ نمی‌ماند

امام جمعه رامسر نیز با اشاره به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: بی شک، این اقدام آمریکای جنایتکار بی پاسخ نخواهد ماند و دشمنان بشریت بدانند راه پر افتخار این شهید والامقام ادامه دارد.

حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان رامسر اظهار کرد: ترامپ بفهمد ایران اسلامی یک حاج قاسم نداشت و از این حاج قاسم‌ها بسیار داریم.

وی تصریح کرد: عشق به مردم و اسلام و شجاعت و شهادت طلبی دانش بالای فرماندهی استکبار ستیزی حضور کارآمد در تمامی صحنه ها و ولایت مداری حاج قاسم را حاج قاسم سلیمانی کرده است.

امام جمعه رامسر افزود: آمریکا می‌خواست قاطعانه و پیروزمندانه از عراق خارج شود که با ترور حاج قاسم سعی کرد احساس پیروزی کند که احمقانه بود.

این مسئول ادامه داد: با اتحاد جبهه اسلام در سراسر عالم و پیگیری جبهه مقاومت و با کوبیدن بر پیگیر استکبار انتقام حاج قاسم سلیمانی را خواهیم گرفت.

تقی‌پور با اشاره به اینکه ما می‌دانستیم آمریکا از جبهه مقاومت وحشت دارد، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس انتقام خون سردار حاج قاسم سلیمانی را قاطعانه و پشیمان کننده می‌گیرد.

وی بیان کرد: تکریم شایسته از سپهبد قاسم سلیمانی خواهیم کرد و فضای شهرمان بوی عزای سردار اسلام را خواهد داد.

امام جمعه رامسر گفت: مسئولین خدمت جهاد گونه داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1560640
ارسال نظر
نظرات