شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 09:16 منتشر شده در مورخ: 1398/10/17 شناسه خبر: 1561824

تصرف فرصت‌های شغلی توسط غیربومی‌ها در بوشهر

تصرف فرصت‌های شغلی توسط غیربومی‌ها در بوشهر
در حالی از بیکاری به عنوان یکی از چالش‌های اصلی در سطح کشور و البته در استان بوشهر یاد می‌شود که ظرفیت‌های بسیار مهمی برای تقویت اشتغال وجود دارد و باید از آن استفاده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل سپاس؛ در حالی از بیکاری به عنوان یکی از چالش‌های اصلی در سطح کشور و البته در استان بوشهر یاد می‌شود که ظرفیت‌های بسیار مهمی برای تقویت اشتغال وجود دارد و باید از آن استفاده کرد.

در استان بوشهر با وجود این همه ظرفیت و پتانسیل نباید حتی یک بیکار داشته باشیم و نیاز است که علاوه بر اشتغال همه فرزندان این استان، نیروی کار از بیرون از استان وارد شوند؛ هر چند اکنون نیز بسیاری از غیربومی‌ها فرصت‌های شغلی را در این استان تصرف کرده‌اند و مردم این استان به حق خود نمی‌رسند.

در کنار ظرفیت‌های مهمی که در عرصه نفت و گاز و پتروشیمی در استان بوشهر برای ایجاد اشتغال وجود دارد، دریا، کشاورزی، آبزی‌پروری و…. از دیگر ظرفیت‌هایی هستند که می‌توانند اشتغال در بوشهر را تأمین کنند.

 

یکی از راه‌های مهم و اساسی برای توسعه اشتغال، تقویت تولید در بوشهر است که یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی نیز محسوب می‌شود و باید تلاش شود که با توسعه تولید علاوه بر تقویت اقتصاد کشور و استان، زمینه توسعه اشتغال نیز فراهم شود.

تکمیل طرح‌های تولیدی نیمه‌تمام، راه‌اندازی و احیای واحدهای تولیدی راکد و حمایت از تولیدکنندگان و رفع مشکلات آنها علاوه بر رونق تولید و ایجاد درآمد، نقش مهمی در توسعه اشتغال دارد.

حمایت از فعالان صنعتی و تولیدی باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد و با پیگیری مسئولان استان و شهرستان تلاش شود تا این شرکت‌ها وارد عرصه تولید شده و زمینه بهبود اشتغال فراهم شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1561824
ارسال نظر
نظرات