شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 11:08 منتشر شده در مورخ: 1398/10/18 شناسه خبر: 1562188
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان:

تعامل صنعت و آموزش فنی و حرفه ای توسعه اشتغال پایدار را در پی دارد

تعامل صنعت و آموزش فنی و حرفه ای توسعه اشتغال پایدار را در پی دارد
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان گفت: اشتغال پایدار به عنوان جز لاینفک زندگی همواره مورد توجه بوده و به عنوان یک نیاز ضروری از اهمیت بالایی برخوردار است اما این مهم زمانی با پایداری همراه خواهد بود که با مهارت آمیخته شده باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل سپاس،محمدجواد کاشفی در بازدید کارشناسان آموزش مجتمع گاز پارس جنوبی از کارگاه های آموزشی مراکز خواهران و برادران شهرستان بوشهر با تأکید بر این مطلب که هر کس با عشق، علاقه و انگیزه به سمت مهارت آموزی روی آورد اشتغال مولد و پایدار را برای خود به ارمغان می آورد، اظهار داشت:  امروزه دنیا به سمت تربیت تکنسین و کارگری نمودن آموزش های عالی می رود و این مجموعه در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و موسسات کارآموزی آزاد آموزش ها را به صورت کاملاً مهارتی ارایه می نماید که کمتر از 30 درصد آموزش های مهارتی به صورت نظری و بیش از 70 درصد به صورت عملی، کاربردی و مهارتی ارائه می شود.

وی کسب آموزش های مهارتی را موجب پر شدن خلاء های آموزش های علوم نظری جهت ورود به فضای کسب و کار و آشنایی با دنیای واقعی عنوان نمود و افزود: با برنامه ریزی های به عمل آمده سعی بر این شده است که آموزش های مهارتی به سمت تربیت تکنسین های متخصص، ماهر و کاربلد هدایت شود.

کاشفی با اشاره به ارائه رشته های صنعتی بازار محور توسط واحدهای صنعتی و تولیدی، اذعان نمود: توسعه آموزش های بازار محور مهارتی با تعامل بخش خصوصی  موجب کاهش مشکلات بیکاری و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های ملی و کمک به اقتصاد کلان کشور می شود و بعضاً کارآموزان در صف یادگیری این رشته می باشند.

وی ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای را جهت تربیت نیروی ماهر بسیار بالا دانست و اظهار کرد: وجود نیروهای متخصص می‌تواند هر غیر ممکنی را ممکن سازد و بسیاری از کشورهایی که مسیر رشد و توسعه را میان بر زدند، به دلیل تربیت فرد مجرب بوده است و این در استان بوشهر محقق نمی شود جزء با تعامل صنعت و آموزش فنی و حرفه ای .

                                                  

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بوشهر نیز در این بازدید بر تعامل بین همه دستگاه‌های مرتبط با عرضه نیروی ماهر تاکید کرد و گفت: شاید آمار بالای بیکاری امروز در جامعه زاییده عوامل مختلفی باشد اما مهمترین علت آن تکیه جوانان به مدارک دانشگاهی و بی توجهی به حرفه اندوزی و مهارت آموزی است.

وی، عدم استقبال خانواده ها و جوانان از مهارت های فنی و حرفه ای و کاربلدی را یکی از عوامل بیکاری دانست و افزود: ارتقای دانش و نگرش جامعه در حوزه مهارتی و کارآفرینی زمینه ساز اشتغال پایدار است.

طاهره آئین با تاکید بر اینکه دارابودن مهارت با مدرک دانشگاهی کاملا متفاوت است، اظهارداشت: مهارت همان سواد انجام کاراست و کسی که سواد انجام کاری را داشته باشد می‌تواند در جامعه آثار اجتماعی و اقتصادی داشته باشد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1562188
ارسال نظر
نظرات