شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 16:27 منتشر شده در مورخ: 1398/10/18 شناسه خبر: 1562270
در چهارمحال و بختیاری؛

چهار روستای در معرض خطر درجاسازی می‌شود

چهار روستای در معرض خطر درجاسازی می‌شود
در جلسه کارشناسی بررسی مطالعات امکان‌سنجی جابجایی یا درجاسازی روستاها، با درجاسازی روستاهای خویه و دره شیخ عالی از توابع شهرستان کوهرنگ و آبیدک و منارجان از توابع شهرستان لردگان موافقت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ امروز جلسه کارشناسی بررسی مطالعات امکان‌سنجی جابجایی یا درجاسازی روستاها با حضور کارشناسان دفتر مرکزی، مدیرکل، معاون بازسازی و مسکن روستایی و معاون عمران روستایی در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه با درجاسازی روستاهای خویه و دره شیخ عالی از توابع شهرستان کوهرنگ و آبیدک و منارجان از توابع شهرستان لردگان موافقت شد.

همچنین مقرر شد مراتب تصویب درجاسازی روستاها در کمیته امور زیربنایی و شورای برنامه‌ریزی استان جهت اقدامات بعدی پیگیری شود.

سهراب رئیسی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: مجموعا 180 روستای در معرض خطر داشتیم که 85 روستا در 55 نقطه جابه‌جا، تجمیع و اسکان و 47 روستا طی دو سال گذشته جهت جابجایی و یا درجاسازی پیگیری شدند.

وی افزود: از مجموع 47 روستا هفت روستا تأمین اعتبار و در کمیته امورزیربنایی تصویب شد که سه روستا جابجا و چهار روستای دیگر نیز در مرحله بررسی قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: روستاهای خویه و دره شیخ عالی و آبیدک و منارجان درجاسازی و روستاهای سیدمحمد، کچوز و محمودآباد را کارگروه امور زیربنایی نظر به جابجایی دارد.

رئیسی ادامه داد: 40 روستای باقی مانده که جزو مصوبات سفر دکتر نوبخت بود حدود 6 میلیارد تومان تأمین اعتبار نیاز دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1562270
ارسال نظر
نظرات