شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1398/10/20 شناسه خبر: 1562716
مسعود بخشی از حضور در نخستین نمایش جهانی فیلمش انصراف داد

پاسخ کارگردان ایرانی به اقدام جنایتکارانه آمریکا در شهادت سردار سلیمانی

پاسخ کارگردان ایرانی به اقدام جنایتکارانه آمریکا در شهادت سردار سلیمانی
مسعود بخشی کارگردان «یلدا» تنها اثر بلند ایرانی جشنواره ساندنس آمریکا، با ارسال متنی کوتاه انصراف خود را از حضور در نخستین نمایش جهانی فیلمش اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیش‌تر مرکز بین المللی هنرمندان آمریکا،شخص رابرت ردفورد و مدیران جشنواره ساندنس، با درخواست و ارسال ویزای هنرمند - که شامل قانون ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا نمی‌شود- از این کارگردان برای حضور در جشنواره و برنامه‌های مختلف آن دعوت کرده بودند. 

در متن ارسالی مسعود بخشی که در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است: «در این شرایط به جشنواره شما نمی‌آیم و کنار مردمی میمانم که سالهاست تحت تحریم، فشار، تبعیض، محرومیت و ممنوعیت تمام جنگ افروزان بیمار قرار دارند. لطفا سلام و احترام مرا به آقای رابرت ردفورد برسانید. او رییس جمهورتان را دیکتاتوری خواند که به ارزشهایی که آمریکا روزگاری بداشتنشان مغرور بود، می‌تازد. ایرانیها این نکته را درک می کنند، امیدوارم آمریکایی‌ها هم آنرا بفهمند. در زمانه تاریکی بسر میبریم و بیش از همیشه نیازمند نور فرهنگ هستیم. امید که جشنواره شما بتواند نوری در آن تاریکی روشن کند. »

جشنواره‌ی "ساندنس" مهمترین جشنواره سینمای مستقل در آمریکا، و در کنار کن و برلین از مهمترین جشنواره‌های سینمایی جهان است که از سوم تا سیزدهم بهمن ماه در شهرهای ایالت یوتا آمریکا برگزار میشود.

فیلم «یلدا» به نویسندگی و کارگردانی مسعود بخشی و تهیه‌کنندگی علی مصفا که در بخش نگاه نو در جشنواره فیلم فجر 97 حضور داشت، داستان زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده است. وی در شب یلدا به استدیوی یک برنامه زنده تلوزیونی آورده شده تا توسط تنها فرزند مقتول یعنی مونا ضیا بخشیده شود اما مجموعه اتفاقات در صحنه و پشت صحنه این برنامه هر دو زن جوان را در چالشی جدی برای تصمیم گیری قرار می‌دهد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1562716
ارسال نظر
نظرات