شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 17:03 منتشر شده در مورخ: 1398/10/20 شناسه خبر: 1562796
در خطبه‌های نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد عنوان شد؛

شکست هیمنه پوشالی امریکا مهمتر از موشک باران بود

شکست هیمنه پوشالی امریکا مهمتر از موشک باران بود
آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.


امام جمعه موقت یاسوج:شکست هیمنه پوشالی امریکا مهمتر از موشک باران بود

امام جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه این هفته نماز جمعه مرکز استان ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی  و ترک گناهان و معاصی و نظم در امور زندگی، بیان کرد: در آیات قرآن بیان شده است " شیطان پیروان و طرفداران خود را می ترساند " که در ادامه کلام الهی بیان شده از شیطان نترسید و مومن باشید؛ دو نوع ترس وجود دارد؛ ترس از تنهایی، تاریکی، بیماری و مرض و ترس از شکست؛ این نوع ترس، ترس مذموم و منفی بوده که سبب شکست انسان می شود، نوع دیگر از ترس، خوف و خشیت از خداوند متعال است: این ترس مانع از نافرمانی خداوند متعال شده و سبب رشد و کمال انسان و سعادت او در آخرت می شود.


حجت الاسلام خاضع افزود: مولا علی (ع) فرموده است: اگر کسی از خدا بترسد دارای علم و ایمان است، یکی از برکات  دیگر ترس از خدا سبب رسیدن به مقام علما و دوری از گناهان و قرار گرفتن انسان در مسیر خدای متعال می شود و سبب ابهت و اقتدار انسان می شود.


وی بیان کرد: ترس انسان از خدا سبب مطیع شدن  او از خداوند متعال شده و چنین انسانی مشمول آمرزش پروردگار بوده و سبب رستگاری او خواهد شد و به بالاترین مقام، یعنی به مقام رضوان نائل می شوند، چنین انسان هایی هم خداوند از آنها راضی است و همچنین  انسان از خداوند راضی هستند.


امام جمعه موقت شهر یاسوج گفت: حضرت علی (ع) فرمود: پایبندی به تقوا انسان را عزیز خواهد کرد و پیروی از گناه انسان را خار و خفیف خواهد کرد.


خطیب جمعه شهر یاسوج در ادامه خطبه نماز جمعه مرکز استان گفت: دو مناسبت مهم در پیش داریم یکی ۲۰ دی ماه شهادت میرزا تقی خان امیر کبیر که به دست سرسپردگان استکبار شهید شد؛ فردی که به دنبال استقلال کشور بود و اقدامات مهم اقتصادی، علمی و فرهنگی انجام داد، تاسیس  مدرسه دارالفنون از جمله اقدامات علمی او، ایجاد روزنامه وقایعه اتفاقیه با هدف آگاهی از برنامه های سیاسی و فرهنگی جامعه بود، امیر کبیر شخصیتی فرهنگی داشت و زمینه رشد و تقویت علما را هموار کرد، نقش برجسته ای در ریشه کن کردن فتنه باب داشت، از دیگر خدمات او در دوره سه ساله ریاست و حکومت خدمات فراوانی را داشت که این موضوع الگو برای مسوولان است.


حجت الاسلام خاضع ادامه داد: ۲۶دی ماه فرار شاه خائن را داریم، که بعد از سالها جنایت که در حق مردم مظلوم ایران داشت فرار کرد و کمتر از یک ماه از فرار شاه، طومار سلطنت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی برچیده شد، در ادامه امام راحل ۱۲ بهمن وارد کشور شد و در ۲۲ بهمن ماه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.


وی در ادامه به شهادت فرمانده سپاه قدس اشاره کرد و گفت: ۱۳ دی ماه جمعه گذشته، سردار رشید و پاسدار اسلام به دست دولت پلید آمریکا و به دست شقی ترین انسان ها به شهادت رسید، شهادت این مجاهد و یار او شهید ابو مهدی المهندس را تبریک و تسلیت عرض میکنم.

 

امام جمعه موقت یاسوج خطاب به دولت امریکا گفت: شما مکتب اسلام و اهل بیت را نشناخته اید، این مکتب شهادت پرور است، امام سجاد (ع) وقتی در دارالحکومه کوفه تهدید به قتل شد،فرمود: ای پسر زیاد ایا ما را به قتل تهدید میکنی؟ کشته شدن عادت دیرینه ما و شهادت کرامت ما است.


وی در ادامه افزود: در آذر ماه سال ۹۴ شایعاتی مبنی بر شهادت سردار سلیمانی شنیده شد و پایگاه خبری الوقت با او مصاحبه کرد که گفت: شهادت مقوله ای است که سالها دشت ها و کوه ها را برای آن پیموده ام؛ بعد از شهادت او، در بغداد، کاظمین، نجف، اهواز، مشهد، تهران، قم یک رستاخیز به معنای واقعی برپا شد.


حجت الاسلام خاضع افزود: مردم در غم شهادت سردار سلیمانی در پاکستان، هند، افغانستان، لبنان، یمن و حتی در برخی از کشورهای غربی  سوگواری کردند، این تشیع باشکوه ناشی از تواضع فروتنی، اخلاص، عارف و عابد و تقوای او بود.


وی افزود: شهید سلیمانی فرمانده شجاع بود، که به تعبیر رهبر انقلاب او به دل خطر با تدبیر وارد می شود، انقلابی و ولایت مدار بود و اهل حزب و حزب بازی نبود، ۴۰ سال مجاهدت و فداکاری، خدمت به اسلام و انقلاب و دفاع از مکتب اهل بیت را در کارنامه داشت و برنامه های استکبار را در‌ منطقه خنثی و جبهه مقاومت را در دوران با برکت خود در کارنامه داشت، او سیاست مداری کارآمد و دیپلماتی متبحر بود که برای سیاست مداران الگو است.

 

خاضع گفت: در نوروز سال ۹۸ در جریان سیل مدافعان حرم را برای خدمت به مردم دعوت کرد و در نامه ای نوشت مشتاقان و مدافعان حرم به کمک مردم سیل زده بیایید که یک ماه مدافعان حرم  و موکب ها در خدمت مردم بود، سرکشی به خانواده شهدا داشت و در دوران عمر خود خدمات با برکتی داشت بنابراین شهادت او هم با عزت و با برکت بود و نهایتا شهادت او سبب بیمه  انقلاب و اسلام و امنیت و تقویت روحیه جهاد و شهادت طلبی در کشور و کشورهای منطقه شد.

 

وی ادامه داد: بعد از شهادت وی طرح خروج سربازان آمریکایی در عراق و همچنین طرح سه فوریتی تروریستی اعلام کردن نظامیان امریکایی در مجلس ایران به تصویب رسید  و زمینه را برای انتقام سخت از آمریکایی ها در  پایگاه عین الاسد فراهم کرد، این حمله اولین حمله نظامی به یک‌پایگاه آمریکایی بود و سبب تخریب و از بین رفتن زیرساخت های آن ها شد و تهدید های ترامپ برای هدف قرار دادن ۵۲ نقطه فرهنگی ایران نقش بر آب شد.


خاضع بیان کرد: بعد از اقدام ایران و موشک باران پایگاه آمریکایی، آنها سعی کردند تلفات و خسارات خود را کم اهمیت جلوه دهند، مهمتر از موشکباران نظامی شکستن هیمنه و قلدری آن ها بود، هرچند عده ای ترسو و بزدل در داخل کشو سعی میکردند از این اقدام جلوگیری کنند، و بیان میکردند با این اقدام جنگ جهانی رخ خواهد داد، اما موشک ها با موفقیت شلیک شد، جهان منتظر اقدام سخت آمریکا بود اما رئیس جمهور ترسو و بزدل آمریکا بیان کرد قصد صلح دارد و این موضوع نشان دهنده عقب نشینی و ترس او بود هرچند بیان صلح او دروغی بیش نبود.

 

******************************

امام جمعه لنده : امریکا در پاسخ به حمله موشکی سپاه ناتوان بود

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به تقوای الهی گفت:تقوا رمز سعادت و موفقیت انسان در تمام مراحل زندگی انسان است.
 

وی افزود: سبک زندگی حضرت فاطمه(س) می تواند به عنوان الگویی بی بدیل برای همه زنان عالم هستی باشد لذا باید از این ظرفیت عظیم در ارتقای سطح زندگی استفاده شود.


 

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: این روزها کشور و جهان اسلام محزون شهادت سردار سلیمانی است که به محور مقاومت مشروعیت جهانی بخشید و جهانی را محزون کرد.


وی افزود:سبک زندگی شهید سلیمانی نمونه ای از یک زندگی نیروی انقلابی است چرا ایشان یک دیپلمات قهار و انسانی کم نظیر در حوزه نظامی بود که شهادت وی باعث گشایش های برای جهان اسلام به خصوص جبهه مقاومت است.


وی گفت: از حضور حماسی ملت های مسلمان و کشور و استان و شهرستان که به موقع در خور شان این شهید ولامقام مراسماتی برگزار کردند.


وی در ادامه اظهارکرد:تقدیر از حماسه بزرگ سپاه در انتقام خون شهدای مقاومت به خصوص شهید طهرانی مقدم و سردار حاجی زاده که کاری کارستان کرد و وقتی دشمن به طریقه نظامی نتوانستند کاری انجام دهند دست به دامن امپراتوری رسانه ای خود شد و اظهار داشتند که موشک ها به هدف نخورد که برخی ها که ساده لوحانه پذیرفتند که سردار حاجی زاده در نشست خبری این عملیات را تشریح کرد.


محمودی اصل گفت: حداقل ۹سورتی پروازی مصدومان این حادثه را به اردن واسرائیل و کشورهای اروپایی و پایگاه های نظامی منتقل کردند که نشان از حجم گسترده تلفات است که دشمنان از اعلام امار های خود خودداری کردند که این اقدام یک اقدام راهبردی  است.


امام جمعه لنده تاکیدکرد: از اقدام خوب مجلس در تصویب و تائید شورای نگهبان در تروریست خواندن ارتش و دولت امریکا و تشکر از دولت برای رفع تمام محدودیت های هسته ای کنار رفت که انتظار داریم دولت این اقدام را هرچه سریعتر اجرایی کنند.


وی خاطرنشان کرد: به جانباختگان حادثه تشییع حاج قاسم و سقوط هواپیمای اوکراینی تسلیت می گوییم و امیدواریم روح این عزیزان مورد غفران الهی قرار گیرد.


محمودی اصل گفت:تبریک به سردار قاانی که مجاهدی کار کشته و توانمندکه بیش از ۱۰سال در رکاب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به جبهه مقاومت و سپاه قدس خدمت کردند را گرامی می داریم.


امام جمعه شهرستان لنده گفت: کلنگ زنی جاده لنده به تشان یک اقدام خوب در پی مطالبات مردم بود که فاز اول ان به طول ۵/۵کیلومتر اجرایی است که این پروژه ملی است و جای نگرانی برای تامین اعتبار نیست ولی به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه کمی کار دشوار است ولی در حال اجرایی است.وی در ادامه تاکید کرد:حضور گروه خیریه نوراوران سلامت در شهرستان لنده در دو حوزه چشم پزشکی و دندان پزشکی در شهرستان خدمات ارزشمندی قرار است صورت گیرد که از تلاش های این گروه و از زحمات فرمانداری،بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان و سایر ادارات شهرستان تقدیر می شود.
 


وی گفت:ارتحال آیت الله محلاتی از  مسئولان دفتر رهبری و از علمای با کرامت که بیش از یکصد جلد کتاب و خدمات ارزشمندی که در کمک به محرومان داشتند را گرامی میداریم.

 

*****************************

امام جمعه گچساران: هیمنه آمریکا با خون مطهر سردار سلیمانی شکسته شد

حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با دعوت و توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد، تقوا راه رسیدن به خداوند است.

 وی با اشاره به دهه اول فاطمیه گفت: روز گذشته شهادت جانسوز فاطمه مرضیه (س) برترین زنان عالم از آسمان  و زمین به همه مسلیمن جهان و مقام معظم رهبری تسلیت عرض می‌کنم.

 امام جمعه گچساران ادامه داد: تشکر مقام معظم رهبری از روح شهید سردار سلیمانی که در این باره رهبری بیان داشتند از روح مطهر شهید سردار سلیمانی از اعماق دل تشکر می‌کنم.

 حجازی ابراز کرد: رهبری  بیان داشت، این شهید بزرگوار اگر گزارش کتبی و یا شفاهی از کارهای خود  ارائه می‌دادند، بنده قلبنا و زبانا او را تحسین می‌کردم

خطیب جمعه گچساران عنوان کرد: رهبری فرمودند اما امروز آنچه که منشا و برکات برای کشور و بلکه برای منطقه به وجود آورد در برابر او من تعظیم می‌کنم.

 وی ادامه داد: این بدان معنا است که سردار بزرگ ما مورد توجه اهل بیت قرار گرفته است.

 حجازی عنوان کر: رهبری فرمودند که  کار بسیار بزرگی انجام شد ، قیامتی به پا کرد، معنویت او این گونه او را برجسته کرد.

امام جمعه گچساران عنوان کرد: شرق و غرب عالم هر انسان آزاده‌ای  و شیعه‌ای در هر نقطه عالم از  شهادت سردار شهید سلیمانی این گونه تحت تاثیر قرار می‌گیرد و حتی دشمنان تحسین می‌کنند.

حجازی ادامه داد: رهبری بیان داشتند که این تشییع جنازه‌ها و این وضعیتی که  در عراق و ایران به وجود آمد معلوم است که این انسان ،انسان خاصی است.

 خطیب جمعه گچساران تصریح کرد: از خداوند شاکر هستیم چرا که خداوند ما را  انسان مسلمان و شیعه و در کشور اسلامی و شیعی در زمان حکومت جعفری و علوی قرار داد و بعد هم رهبری الهی این چنینی  و بعد هم سرداران بزرگ این چنینی و سپاه پاسداران قرار داد.

حجازی تصریح کرد: از  سپاه پاسداران سرافراز  و مقتدر صمیمانه تقدیر و تشکر  می‌کنیم که دقیق و هم زمان با  تشیع پیکر مطهر سردار سلیمانی در همان لحظه  کاری کردند که بعد از جنگ جهانی دوم  تاکنون در هیچ نقطه عالم هیچ کشوری  جرات نکرد مقابل امریکا شلیک کند.

 حجازی ادامه داد: سپاه مقتدر انقلاب اسلامی با اتکا به قدرت الهی و با اجرای دستور جانشین امام زمان مقتدرانه در برابر دشمنانت ایستاد و صدای این سیلی گوش دیگر ملعونان را کر کرد.

 امام جمعه گچساران با بیان اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند، عنوان کرد: این ابله جرات انجام هیچ کاری را ندارد  و این درس بزرگی است و ما باید تلاش کنیم این درس را همیشگی کنیم  تا هیمنه آمریکا فرو بپاشد.

وی ادامه داد:  این اقتدار سپاه پاسداران و نیروهای مصلح اسلام و خون مطهر سردار سلیمانی این هیمنه را شکستند و امروز جهان  متوجه آن شد که قدرت از آن اسلام است.

 خطیب جمعه گچساران اظهار کرد:مرحوم آیت الله رسولی  محلاتی روز گذشته دار فانی را وداع گفته و ایشان اولین شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بودند تاکنون عضو سیاست گذاری ائمه جمعه و صدها تالیف  و تفسیر قرآن دارند  و در دوران انقلاب، انقلابی و از مریدان رهبری بودند.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم آیت الله رسولی محلاتی انسانی والا مقام و متدین، فعال و مبلغ و اهل قلم و بیان بودند که روز گذشته دار فانی را وداع گفتند.

********************************

امام جمعه موقت دهدشت: سردار شهید سلیمانی درس ولایتمداری و اخلاص به ما آموخت

حجت‌الاسلام سید عبدالمطلب تقوی امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت رعایت تقوای الهی را راه رسیدن به رستگاری خواند و اظهار داشت: امام علی(ع) می‌فرماید در مسیر خودسازی و تقوا خسته نشوید. 

امام جمعه موقت دهدشت تصریح کرد: یکی از فضیلت‌های انسان متدین کتمان سر و حفظ آبروی انسان مومن است.

تقوی با تسلیت شهادت سردار سلیمانی از وی به قهرمان ملی یاد کرد و گفت: جان باختن همه کسانی که در مسیر پاسداشت این شهید و شهادت جان خود را هدیه کردند را تسلیت عرض می‌کنم.

وی بیان داشت: از علل مهم‌ محبوبیت سردار بزرگ تقوای او اخلاص و ولایتمداری او بود.

تقوی ادامه داد: انسان‌هایی که اهل ایمان‌اند و عمل صالح انجام می‌دهند خدا محبت این‌ها را در قلوب همه انسان‌ها قرار می‌دهد.

وی گفت: دیدیم نه تنها ایران بلکه همه کشورهای مسلمان همه گریان فراق سردار شهید شدند چون این انسان برای خدا کار می‌کرد و این درس بزرگی است برای همه ما انسان‌ها.

خطیب موقت نماز جمعه دهدشت افزود: از حضور بی‌نظیر مردم شهرمان در مراسم بزرگداشت و تشییع نمادین این شهید والامقام قدردانی می‌کنم. این چنین حضور باعث وحشت در دل دشمن می‌شود.

وی ادامه داد: از همه خبرگزاری‌ها، صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها که دهدشت را به تصویر کشاندند قدردانی می‌کنم.

تقوی با اشاره به عملیات غرورآفرین سپاه در انتقام گفت: دیدید آقای ترامپ بعد از از دست دادن پایگاه نه تنها از عراق بلکه از سوریه پا به فرار گذاشت.

وی ادامه داد: این ترس و رعب حاکی از حضور مردم بود.به آقای ترامپ و استکبار نشان دادید امریکا را زیر پا له خواهیم کرد.

تقوی با اشاره به توان دفاعی ایران گفت: دو ابر قدرت جهان روسیه و چین به قدرت جهانی ایران اعتراف کردند.

*******************************

امام جمعه پاتاوه:موشک‌باران عین‌الاسدسیلی محکمی به صورت ترامپ بود

نماز جمعه این هفته شهر پاتاوه به امامت حجت الاسلام ابراهیم چراغی  در مصلای امام هادی اقامه شد.

حجت الاسلام ابراهیم چراغی ضمن سفارش خود و نماز گزاران به رعایت تقوا و دوری از گناه دربحث نیکی به حضرت زهرا سلام الله علیها و اولادش به روایتی از امام صادق علیه‌السلام اشاره و بیان کرد:  بهترین  عمل نیکی کردن به حضرت زهرا و اولادش می‌باشد، کسی کار خوب را وسعت زیاد بدهد وخوبی او فراگیر شود مانند سردار مقاومت خواهد شد که در همه میادین موفق بود. 

وی درهمین زمینه افزود: منظور از نیکی کردن آیا فقط احترام گذاشتن به سادات هست؟ و یا شرکت در مجالس عزاداری اهل بیت؟ آیا کمک کردن به سادات  و یا از همه اینها مهمتر و اساسی تر، خدمت به فرهنگ سازی و سبک زندگی در اسلام فاطمی است که از مهمترین نیکی‌ها به فاطمه و اولاد اوست.

حجت الاسلام چراغی در بخش دیگری از خطبه ها شهید سردار سلیمانی را یک فکر و روش انقلابی برشمرد و عنوان کرد: شهید سلیمانی آنچه او را در دل مردم آزاده دنیا بزرگ کرد روحیه انقلابی و ولایت مداری او نسبت به اسلام است.

وی افزود: سردار سلیمانی شهید شد ولیکن آن چیزی که این شهید را سردار سلیمانی کرد آن فکر عالی سردار سلیمانی است. تمایز افراد به فکر عالی آنان است.هرچه فکرتان نزدیک به امام زمان باشد تاثیرگذاری شما در این عالم بیشتر است و هر چه فکرتان به امام زمان عج دور باشد و به دشمنان نزدیک باشدهم ضررتان برای این عالم بیشتر و هم تخریب زیادتر است.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی پاتاوه در فراز پایانی خطبه سیاسی؛ انتصاب سردار پاسدار اسماعیل قاآنی به سمت فرمانده سپاه قدس سپاه از سوی فرمانده معظم کل قوا را نشان از انتصاب انقلابی و هوشمندانه رهبری معظم  دانست و از درگاه پروردگار متعال توفیق روز افزون را برای ایشان برای انجام این مسئولیت مهم  و تحقق و ادامه برنامه های سردار سلیمانی را مسئلت کرد.

وی همچنین انتقام سخت رزمندگان سپاه را در موشک باران پایگاه مهم عین الاسد رژیم سفاک و جنایتکار آمریکا مرهمی بر قلب داغدار ملت ایران یاد کرد و گفت: انتقام سخت یعنی باید تمام سلطه استکبار با تمام لوازمش از منطقه خارج شود.

*********************************

امام جمعه قلعه رئیسی: سیلی اول انتقام سخت از آمریکا یک انتقام راهبردی است

حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: خداوند در سوره عمران می فرماید کسانی که در راه خدا هجرت کردند و از خانه های خود بیرون رانده شده اند و در راه من آزار دیدند و جنگ کردند و کشته شدند به یقین گناهشان را می بخشم و آنها را در باغهای بهشت که از پای درختانشان نهرهای جاری است وارد می کنم.

امام جمعه قلعه رئیسی به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم اشاره و بیانات رهبر معظم انقلاب را تبیین کردو در ادامه با بیان اینکه آنچه در گام اول انتقام سخت اتفاق افتاد سیلی محکم و سخت به آمریکائیها بود و عنوان کرد: مهم کشته ها و میزان خسارت ها نیست بلکه مهم شکستن ابهت پوشالی آمریکا و تو خالی بودن هیبت دروغین او در پیش چشم جهانیان و دوستان منطقه و بین الملل آمریکا بود و ما حیثیت آمریکا را بر باد دادیم و سیستم های پیشرفته و موشک های فوق پیشرفته کار نکردند.

وی افزود: به همگان روشن شد آنچه سایه جنگ را بر می دارد مقاومت فعال و بازدارندگی موثر است و این سیلی اول انتقام سخت از آمریکا یک انتقام راهبردی است که منجر به اخراج آمریکا از منطقه و سرعت بخشیدن به محو رژیم صهیونیستی از روی زمین است که لازم می دانیم از اقدامات سپاه پاسداران بالاخص فرماندهی محترم هوا فضای سپاه سردار حاجی زاده تقدیرو  همچنین از اقدام به موقع مجلس و شورای نگهبان در مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنیم.

صلواتی با بیان اینکه امت حزب اللهی و انقلابی نسخه دیگر سلیمانی قاآنی است بیان کرد: او رشد یافته مشهد الرضاست زودتر از حاج قاسم سلیمانی وارد سپاه قدس شد و حدود ۴۰ سال است که به سپاه قدس پیوسته و با تمام رموز و عملیات در بیرون از مرزها آشناست و روابط عمیقی با شخصیت‌ها و گروههای  مقاومت دارد و حدود ۱۲ سال جانشین حاج قاسم سلیمانی می باشد.

خطیب جمعه قلعه رئیسی تاکید کرد: سردار سلیمانی هم ایشان را جانشین شایسته برای خودش می دانست و حدود ۴۰ سال است مورد شناخت و اعتماد امام خامنه ای است و یقینا راه حاج قاسم با قاآنی بهتر از گذشته ادامه می یابد و این انتصاب سریع و بهنگام و دشمن شکن را به قاآنی تبریک می گوییم و از نائب امام زمان عج امام خامنه ای بخاطر این انتصاب شایسته تقدیر و تشکر و سپاسگزاری می کنیم و امیدواریم همانطور که حاج قاسم سلیمانی خبر نابودی و محو شجره خبیثه داعش را به مقام معظم رهبری اعلام نمودند سردار قاآنی هم خبر خروج آمریکا را از منطقه و نابودی و محو رژیم صهیونیستی را به رهبر معظم انقلاب اعلام کند.

صلواتی از آمادگی مردم قلعه رئیسی و چاروسا برای مقابله با جبهه استکبار خبر داد و گفت: برای تحقق این هدف از دورترین منطقه استان کهگیلویه و بویراحمد منطقه ولایتمداران و شهر شهیدان و اعلام می کنم بنده طلبه ناچیز و جوانان غیور و ولایتمدار و مرد‌‌م شهید پرور این منطقه آمادگی خویش را برای مقابله با جبهه استکبار و برای خروج آمریکا از منطقه و محو رژیم صهیونیستی با عملیات شهادت طلبانه را در سراسر عالم اعلام می داریم.

در پایان نماز جمعه این هفته مردم شهر قلعه رئیسی در اقدامی طومار 4هزار نفری برای دفاع از جبهه مقاومت و مقابله با استکبار را امضاء کردند.

****************************

امام جمعه دیشموک: شهید سلیمانی ذوب در انقلاب و جمهوری اسلامی بود

حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند امام جمعه شهر دیشموک در خطبه‌های نماز جمعه امروز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت: شهادت سردار سرافراز اسلام قیامت و عاشورایی در منطقه ایجاد کرد.

وی افزود: سردار سلیمانی به عنوان مالک رهبری با دشمنان جنگید و در برابر دشمنان سرسخت و محکم بود.

راوند ادامه داد: طبق سخنان مقام عظمای ولایت شهید سلیمانی به دهان دشمن می‌رفت ولی از یارانش در برابر تمامی خطرات تا می توانست محافظت می کرد.

امام جمعه شهر دیشموک با اشاره به خصوصیات شهید سلیمانی مالک اشتر رهبری گفت: وقتی شهید سلیمانی به رهبری گزارش می داد معظم له قبلا و زبانا ایشان را تحسین می‌کرد، شهید سلیمانی هم شجاع بود و هم با تدبیر. برخی شجاعت دارند ولی تدبیر ندارند و برخی تدبیر دارند ولی شجاعت ندارند.

خطیب نماز سیاسی عبادی جمعه شهر دیشموک ادامه داد: ترامپ با لرزه خبر از انتقام گیری در صورت حمله ایران به پایگاه های خود می‌داد ولی در مقام عمل هیچ کاری نتوانست بکند زیرا  سپاهیان اسلام اهل اخلاص و فداکاری‌اند.

راوند افزود: شهید سلیمانی وصیت کرد که روی قبرش بنویسند سرباز ولایت نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کم. سرداری که دشمنان از همینه او به شگفت آمده بودند.

امام جمعه شهر دیشموک گفت: شهید سلیمانی اهل حزب بازی و جناح بازی نبود بلکه ذوب در انقلاب و جمهوری اسلامی بود.

راوند افزود: شهید سلیمانی سرباز ولایت و سردار با اخلاص نقش بسیار مهمی در خنثی کردن توطئه های آمریکا و حمایت از جبهه مقاومت و قدس شریف بود.

حجت الاسلام علی اکبر راوند با اشاره به تشییع جنازه با شکوه سردار سلیمانی در سطح منطقه گفت: بعد از تشییع جنازه حضرت امام خمینی(ره) که در گینس ثبت شد تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار باشکوه بود.

وی افزود: تشییع جنازه مطهر شهید سلیمانی نه فقط در ایران بلکه در تمام منطقه با جمعیتی بیبش از 20 میلیون نفر همراه بود

امام جمعه شهر دیشموک اضافه کرد: تشییع جنازه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی علاه بر حزن و اندوه انتقام سخت تمامی مردم منطقه از آمریکای جنایتکار را در پی دارد.

وی افزود: آمریکایی ها باید منتظر انتقام سخت باشند و این حمله موشکی به پایگاه های اربیل و عین الاسد سیلی بیش به فرموده رهبری نبود.

راوند ادامه داد: سامانه موشکی قیام دو ویژگی منحصر به فرد دارد یکی از سیستم مختل کننده رادار مجهز است و دیگری پس از برخورد قابلیت تخریب بیشتر را دارد که همین دو امر باعث مختل شدن رادارهای آمریکایی به مدت 15 دقیقه شد تا عملیات موفقیت آمیز اجرا شود.

خطیب سیاسی عبادی جمعه شهر دیشموک با اشاره به محدودیت درست کردن آمریکایی‌ها برای اختیارات نظامی ترامپ گفت: مجلس آمریکا با 200 و اندی رای اختیارات ترامپ را محدود کردند زیرا از منافع خود ترسیدند.

وی افزود: کشورهای منطقه یاد بگیرند که پایگاه های نظامی آمریکا را جمع کنند و آمریکا را از کشورهایشان بیرون بیندازند زیرا آمریکا جزء کودک کشی کاری انجام نمی دهد.

حجت الاسلام علی اکبر راوند با اشاره به اقدامات هوافضای سپاه از سیلی سخت به آمریکا گفت: یاد پدر موشکی ایران حاج حسن تهرانی مقدم را گرامی می داریم و از این اقدام به موقع و شجاعانه تقدیر می کنیم.

امام جمعه شهر دیشموک با اشاره به طرح سه فوریتی مجلس گفت: شورای نگهبان با حضور در مجلس شورای اسلامی این طرح را تصویب کردند که طی این طرح تمامی نظامیان آمریکا تروریست هستند و از اقدام به موقع و مهم مجلسیان و شورای نگهبان و نمایندگان مجلس تشکر می کنیم.

حجت الاسلام علی اکبر راوند با اشاره به اقدام مهم دولت در لغو تمامی تعهدات برجامی گفت: از این اقدام دولت جمهوری اسلامی نهایت تقدیر و تشکر را داشته که در چند مرحله تعهدات برجامی را کاهش داد بلکه غربی ها به تعهدات شان عمل کند.

وی افزود: دولت پس از ترور سردار رشید اسلام تمامی تعهدات را لغو کرد و از این به بعد ما هیچ گونه تعهدی نداریم و انتظار هست که تا هر چه می توانند دانش هسته ای را به پیش ببرند.

امام جمعه شهر دیشموک با اشاره به انتصاب حاج اسماعیل قاآنی به فرماندهی سپاه قدس گفت: سردار قاآنی 12 سال جانشین سردار سلیمانی بود و طبق نامه سردار رشید اسلام حاج اسماعیل قاآنی توسط فرماندهی معظم کل قوا به عنوان فرمانده سپاه قدس ایران معرفی می‌شود.

راوند افزود: طبق آیات قرآن اگر نشانه‌ای از مسلمانان گرفته شود خداوند یا مثل آن و یا بهتر از آن را به مسلمانان می دهد.

خطیب سیاسی عبادی جمعه شهر دیشموک با اشاره به جان باختن برخی از هموطنان کرمانی گفت: جان باختن تعدادی از مردم در کرمان را تسلیت گفته و همچنین حادثه سقوط هواپیمایی اوکراین و جان باختن برخی از هم میهمانان را تسلیت گفته که از اقدام شایسته شهرداری و شورای اسلامی دیشموک در نامگذاری یکی از بلوارهای شهر دیشموک به نام سردار سلیمانی تقدیر و تشکر می‌شود.

https://www.dana.ir/1562796
ارسال نظر
نظرات