شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1398/10/22 شناسه خبر: 1563199
صف در صف منتظر دیدار؛

عجب جاذبه داری تو؛ "حاج قاسم"

عجب جاذبه داری تو؛ "حاج قاسم"
اکنون چند روزی است که پیکر مطهر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان آرمیده است اما سیل عاشقان این شهید همچنان پر خروش برگرد مزارش می چرخند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان ” اکنون بیش از یک هفته است که سردار دلهایمان را از دست داده ایم همان که علمدار مولایش بود و اطاعت کامل از ولایت داشت.

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی؛ او که مقام معظم رهبری پس از شهادتش در سخنرانی با مردم قم”رفیق خوشبخت” می خوانندش و می گوید « به روح سردار سلیمانی تعظیم می‌کنم ».

این شهید بزرگ بر طبق وصیتش اکنون در گلزار شهدای شهر کرمان، در کنار دوست و هم رزم دوران دفاع مقدس، حسین آقا(حسین یوسف الهی) آرمیده و چون نگینی در این گلزار می درخشد.

دقیقا از صبح چهارشنبه که پیکر مطهر این شهد در آغوش خاک آرمیده است ، هیچ ساعتی را نمی توان دریافت که گلزار شهدا از خیل عاشقان این شهید بزرگ خلوت باشد؛ مردم صف در صف ساعت ها ایستاده به انتظار بوسیدن آرامگاه فرمانده در حالیکه تسبیح هایی به دست دارند در زیر لب ذکر زمزمه می کنند و برای زیارت صبر سرلوحه می کنند.

همان گونه که در تشییع پیکر مطهرش در شهرهای گوناگون ایران همه دلها مجذوب او بودند و فارغ از نگاه های سیاسی و اعتقادات دینی برای خداحافظی با این شهید بزرگ حضور پیدا کردند در زیارت مزار مطهرش نیز می توان این را فهمید که همه دلها مجذوب او هستند.

شب گذشته باران می بارید و در این میان برف نیز کم کم به مردم کرمان سلام می گفت؛ تقریبا در کوچه ها و خیابانها دانه شمار اتومبیل عبور می کرد اما در کنار مزار گلزار سیل جمعیت جوانان عاشق این شهید همچنان می خروشید.

 

دیشب در سیل جمعیتی که آرام در صف ایستاده بودند چشمم به دختر جوانی افتاد، پوشش او کمی متفاوت تر بود، شاید بتوان گفت آزادانه لباس پوشیده بود.

در کنارش ایستادم و کم کم باب سخن را گشودم. خود را ویدا معرفی کرد علت حضورش درکنار مزار سپهبد شهید قاسم سلیمانی آن هم در چنین شرایط آب و هوایی را پرسیدم، در پاسخ گفت: اگر حاج قاسم را سردار دلها نامیده اند دل من نیز در کنار سایر دل ها است، حال و هوای خوبی در خانه نداشتم احساس کردم با حضور در کنار آرامگاه این شهید بتوانم آرام شوم و به حقیقت آرامش یافتم؛ من امشب با این شهید بزرگ، عهدهایی بسته ام، این مرا آرام کرد و اکنون دوباره در صف ایستاده ام تا به زیارت مزار مطهرش بروم.

به صف نگاه کردم همچنان در این باران شدید یل طولایی داشت، در میان منتظران عاشق؛ زنی را دیدم که کودکش را به آغوش کشیده و در زیر چادر پنهان کرده است از او پرسیدم در چنین شرایطی آن هم با فرزند کوچکت آمده ای؟ در جوابم گفت: در خانه به همسرم گفتم با چنین شرایط آب و هوایی دیگر مزار شهید حاج قاسم خلوت است برویم و زیارتی کنیم، گلزار که رسیدیم چشمم به این جمعیت افتاد، از روی ارادات و عشق خندیدم و  با لبخند در زیر لب گفتم عجب جاذبه ای داری تو، حاج قاسم…

علی عبدالعلی زاده مرد رزمنده دوران دفاع مقدس است، او اکنون سال هاست که روایت گری را سرلوحه کرده و معتقد است شهدا از همان بدو تولدشان خوی و منش شهادت را داشتند، او در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با خصوصیات رفتاری شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی می گوید: سپهبد شهید قاسم سلیمانی خدایی فکر و کار می کرد.

وی ادامه داد: یکی از زیباترین صفات این شهید بزرگ این بود که درهر جمعی که بود درخواست داشت تا او را ببخشند و می خواست که او را دعا کنند تا عاقبت به خیر و شهادت نصیبش شود.

این رزمنده دفاع مقدس تاکید کرد: سپهبد شهید قاسم سلیمانی جاذبه داشت و همه را مجذوب کردار و اخلاق خود می کرد در روزهای دفاع مقدس کافی بود که یکبار با او هم نشین شوی آن وقت غرق صفات و اخلاق حسنه او می شدی.

عبدالعلی زاده بیان کرد: چند وقت پیش یکی از دانشجویان دانشگاههای کرمان برایم تعریف کرد که در مراسمی از شهید قاسم سلیمانی خواستیم تا سخنران باشد او گفت به شرط آن که مخاطبین این مراسم تنها افرادی از جنس خودتان نباشد بلکه افراد با دیدگاهای متفاوتی از خودتان در این مراسم حضور یابند.

وی تاکید کرد: نگاه این شهید الهی گونه در کنار تبعیت از ولایت بوده است باید دانست زمانی که کارها مخلصانه باشد خداوند محبت او را در دلهای مردم قرار می دهد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1563199
ارسال نظر
نظرات