شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 12:26 منتشر شده در مورخ: 1398/10/22 شناسه خبر: 1563252
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی:

سفر تاجران ویتنامی برای خرید سیب ارومیه لغو شد

سفر تاجران ویتنامی برای خرید سیب ارومیه لغو شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه سفر هیات تجاری ویتنامی به ارومیه لغو شده، علت این مسئله را مشکلی از کشور مبدا خوانده و از وجود ۷۰۰ هزار تن سیب در سردخانجات استان برای صادرات خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا بابایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اروم‌نیوز، در خصوص سفر هیاتی ویتنامی برای خرید سیب آذربایجان غربی، اظهار داشت: متاسفانه باتوجه به مشکلات پیش آمده در کشور مبدا، تیمی که متشکل از ۵۰ نفر متخصص و تاجر برای خرید انواع محصولات کشور بوده به ۱۴ نفر کاهش یافته بود که هیچ تاجر میوه و تره باری در بین آنها وجود نداشت.

وی، افزود: باتوجه به گفت و گوهای انجام شده قرار بر سفر دوباره تیمی جدید متشکل از تاجران میوه و بار به کشور شده و امیداست تا قبل از عید این سفر انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی، ادامه داد: کشور ویتنام با بزرگترین تولیدکننده سیب همسایه بوده و تنها شانس کشور و استان ما جهت تجارت با این کشور بحث تهاتر و واردات میوه های گرمسیری از ویتنام در برابر صادرات سیب است.

وی، در خصوص آخرین آمار وجود و صادرات سیب در استان، عنوان کرد: تاکنون طبق آخرین آمار ارائه شده ۵۰ هزار تن سیب از آذربایجان غربی به کشور های همسایه صادر شده و امروز ۷۰۰ هزار تن سیب در سردخانجات در انتظار بازار مصرف و صادرات هستند.

بابایی، بیان داشت: باتوجه به اینکه برخی از مردم سیب تولیدی خود را به صورت انباری جهت فروش در اول بازار بسته بندی کرده و در سردخانجات قرار نداده بودند. سیب تولید شده در استان بیش از ۷۵۰ هزارتن بوده که حدودی از این‌مقدار نیز به مصرف داخلی رسیده است.

وی، خاطرنشان کرد: در صدد رفع موانع صادرات در استان جهت بهبود بازار سیب و قروش محصولات مردم هستیم و امیدوارم موفق به فروش سیب مردم درمدت زمان باقی‌مانده تا عید شویم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی، در پایان تصریح کرد: ۸ هزار و ۸۰۰‌ تن خرید تضمینی جهت تنظیم بازار شب عید برای ۱۱ استان معین خریداری شده و با توجه به زمان بندی به مرور دربازارهای هدف تزریق خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1563252
ارسال نظر
نظرات