شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1398/10/22 شناسه خبر: 1563256
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمانشاه خبر داد؛

مسمومیت ۱۴۹ کرمانشاهی با گاز مونوکسیدکربن

مسمومیت ۱۴۹ کرمانشاهی با گاز مونوکسیدکربن
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه گفت: ۱۴۹ نفر از ابتدای سال تا کنون با گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صائب مدرسی در گفتگو با مرصادنیوز با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۴۹ نفر در سطح استان کرمانشاه دچار مسمومیت با مونوکسید کربن شدند، اظهار داشت: ۱۰۶ نفر از این موارد مسمومیت در نقاط شهری و ۴۳ نفر در مناطق جاده‌ای بوده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه افزود: همچنین طی ۹ ماه سال گذشته ۱۱۷ نفر شامل ۹۴ مورد شهری و ۲۳ مورد جاده‌ای در سطح استان دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند.

این مسئول گفت: طی سال گذشته ۲۰۷ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن اتفاق افتاد که ۱۵۷ مورد شهری و ۵۰ جاده‌ای بوده است.

وی بیان داشت: از ابتدای سال تا پایان آذر ماه امسال نیز ۱۲۷ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شامل ۸۸ مورد شهری و ۳۹ مورد جاده‌ای گزارش شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: سردرد، سرگیجه بی قراری، ضعف، تهوع و خمیازه از مهمترین علامت‌های مسمومیت با گاز مونوکسید کربن است.

مدرسی با تاکید بر لزوم رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از موارد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن عنوان کرد: فردی که دچار مسمومیت شده باید در معرض هوای آزاد قرار گیرد و لباس‌های تنگ وی باز شود. ‌

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1563256
ارسال نظر
نظرات