شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:56 منتشر شده در مورخ: 1398/10/23 شناسه خبر: 1563465
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی:

۶ اثر تاریخی استان مرکزی ثبت ملی شد

۶ اثر تاریخی استان مرکزی ثبت ملی شد
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با بیان اینکه در سال جاری شش اثر تاریخی در شهرستان‌های استان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند، گفت: شش اثر دیگر در انتظار ثبت در آثار ملی قرار دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: میدان ارگ، بقایای کاروانسرای حاجی آباد، خانه میرزا علی پراخودی مقدم، خانه نسرین محبی آشتیان، ایستگاه راه آهن اراک، ساختمان آموزش ماشین سازی اراک پس از بررسی و طرح در کمیته ثبت آثار نامنقول کشور در فهرست جدیدترین آثار ثبت ملی شده استان قرار گرفتند.

ایزدی اظهار کرد: شش اثر دیگر نیز در انتظار ثبت در فهرست آثار ملی هستند این آثار شامل حمام حاج محاسب محلات ، امامزاده سید ابورضا ساوه، خانه ایلخانی روستای بازرجان تفرش، مدرسه صمصامیه بیات، درمانگاه تاریخی آشتیان، چهارطاقی شرفه روستای انجدان پس از بررسی و طرح در کمیته مربوطه در سال جاری در فهرست آثار ملی به ثبت خواهند رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با اعلام ثبت ملی این آثار، هرگونه فعالیت و عملیات عمرانی و تغییرات محیطی در محوطه و حریم این آثار محدود به اعلام نظر کارشناسی وزارت میراث فرهنگی کشور است و با خاطیان در این خصوص برخورد قانونی می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1563465
ارسال نظر
نظرات