شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1398/10/23 شناسه خبر: 1563467
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی:

۶۰درصد آموزش دیدگانِ جویای کار در استان، جذب کار شدند/ شرکت های خصوصی به دنبال نیروی کار ماهر

۶۰درصد آموزش دیدگانِ جویای کار در استان، جذب کار شدند/ شرکت های خصوصی به دنبال نیروی کار ماهر
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: در سطح کشور چیزی حدود ۳۹ درصد از افراد جویای کار که به مجموعه های فنی و حرفه ای مراجعه کردند جذب کار شده اند و این آمار در سطح استان مرکزی حدود ۶۰درصد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛شاه محمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص آموزش های این سازمان در سطح استان، گفت: در سال ۹۷، حدود ۲۲هزار نفر کارآموز در بخش دولتی و حدود ۱۸ هزار نفر در بخش آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان آموزش داده شدند.

۶۰درصد آموزش دیدگان در مراکز فنی و حرفه ای استان جذب کار شدند

وی با اشاره به سامانه مشاوره و رهگیری فنی و حرفه ای، افزود: در این سامانه از افرادی که حدودا ۶ ماه از آموزششان در سازمان فنی حرفه ای گذشته، آمار گرفته می شود که چند درصدشان جذب بازار کار شده اند. در سطح کشور چیزی حدود ۳۹ درصد از افراد جویای کار که به مجموعه های فنی و حرفه ای مراجعه کردند جذب کار شده اند و این آمار در سطح استان مرکزی حدود ۶۰درصد است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیان اینکه افراد متفاوتی به این سازمان مراجعه می کنند، تصریح کرد: نزدیک به نیمی از افراد مراجعه کننده را بانوان خانه دار تشکیل می دهند که بعضا صرفا جهت گذراندن اوقات فراغت به فنی و حرفه ای مراجعه می کنند. همینطور دانشجویان، سربازان، زندانیان و ... برای فراگیری آموزش ها به ما مراجعه می کنند که اگر این نفرات را از آمار ۲۲هزار نفری جدا کنیم، تنها حدود ۲ تا ۳هزار نفر باقی می مانند که به واقع جویای کار هستند و این اصلا آمار خوبی نیست.

وی با اشاره به اینکه از حدود ۲ تا ۳هزار نفری که به صورت جدی به دنبال کار بودند، بیش از ۶۰درصد جذب کار شده اند، گفت: نحوه مشغول به کار شدن این افراد نیز متفاوت است، به طوری که ممکن است از طریق کمک های کمیته امداد، بهزیستی، وام طرح اشتغال پایدار روستایی و ... جذب بازار کار شده باشند. ولی در هر صورت مشغول به کار شدن ۶۰ درصد افراد آموزش دیده در فنی و حرفه ای آمار بسیار خوبی است که نشان می دهد اگر افراد جویای کار به سمت مهارت هدایت شوند، زودتر به شغل می رسند و امکان راه اندازی کسب و کار برایشان فراهم می شود.

شرکت های خصوصی به دنبال نیروی کار ماهر

شاه محمدی خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت های خصوصی به نیروی کار ماهر نیاز دارند و برای پیدا کردن چنین افرادی به ما مراجعه می کنند ولی متاسفانه در سطح استان مرکزی تعداد افراد ماهر زیاد نیست. لذا توصیه می شود افراد جویای کار برای داشتن مهارت کافی و جذب به بازار کار حتما به مراکز آموزشی فنی و حرفه ای مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1563467
ارسال نظر
نظرات