شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1398/10/23 شناسه خبر: 1563500
علیرغم ادعای عدم پیشنهاد از استان یزد برای درج در لایحه بودجه؛

رئیس مجمع نمایندگان یزد پاسخ دهد چرا فرم پیشنهادات و ایرادات لایحه بودجه به دستگاه‌ها فرستاده نشد

رئیس مجمع نمایندگان یزد پاسخ دهد چرا فرم پیشنهادات و ایرادات لایحه بودجه به دستگاه‌ها فرستاده نشد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: رئیس مجمع نمایندگان یزد و سایر نمایندگان پاسخگو باشند چرا امسال فرم پیشنهادات و ایرادات لایحه بودجه را به دستگاه‌ها ارسال نکرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، چندی پیش محمد رضا تابش یکی از نمایندگان استان یزد در نشست مجمع نمایندگان یزد اذعان داشت امسال اولین سالی است که از استان پیشنهادی برای درج در لایحه بودجه نداشتیم. کمیسیون‌های مختلف بررسی و رسیدگی‌هایشان را انجام داده‌اند و دیگر وقت ارائه پیشنهادات برای لایحه بودجه گذشته است. همچنین سید ابوالفضل موسوی نیز براین موضوع صحه گذاشت که زمان پیشنهاد برای لایحه بودجه گذشته است و نمایندگان دیگر تنها در زمان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی شاید بتوانند نظرات خود را ارائه دهند.

سیدمجتبی حسینی پور در این خصوص به خبرنگار ما گفت: سازمان‌ها و دستگاه‌های استان در زمان مقرر و تعیین شده پیشنهادات خود را برای تنظیم و درج در لایحه بودجه ارائه داده‌اند و منظور نماینده اردکان از این گفته‌ها این است که بعد از آمدن لایحه به مجلس پیشنهادی از سوی استان برای بررسی در کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارائه نشده است اما در این زمان این نمایندگان استان هستند که باید پیشنهادات خود به لایحه بودجه را ارائه دهند.

وی افزود: قبل از ارائه لایحه به مجلس، در زمان تعیین شده دستگاه‌ها موظف به ارائه پیشنهادات خود برای تنظیم لایحه بودجه هستند اما پس از آن، این نمایندگان هستند که باید پیشنهادات و ایرادات خود نسبت به لایحه بودجه ارائه کنند و در واقع دولت به پیشنهادی که خود داده ایرادی نمی‌گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد عنوان کرد: نمایندگان مردم پس از ارائه لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس، حق دارند پیشنهادات و نظرات خود در مورد این لایحه ارائه دهند و معمولا اینگونه بوده است که فرم‌هایی در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد تا پیشنهادات وایردات به لایحه بودجه را در آن درج کنند، و نمایندگان نیز معمولا اینگونه عمل می‌کنند که فرم‌ها را در اختیار دستگاه‌ها نیز قرار می‌دهند تا چنانچه مورد جدیدی در زمینه بودجه از سوی دستگاه‌ها وجود دارد ارائه شود و یا اینکه اگر موردی از سوی دستگاه‌ها از قلم افتاده است اضافه گردد.

حسینی پور ادامه داد: این فرم‌ها را نمایندگان به اسم خود به مجلس ارائه می‌دهند و در واقع پیشنهادات و ایرادات خود آنها نسبت به بودجه باید در آن درج می‌شود که معمولا در این خصوص از دستگاه‌ها مشورت می‌گیرند و اینکه چرا امسال این فرم‌ها به دستگاه‌ها فرستاده نشده است را خود نمایندگان و رئیس مجمع نمایندگان استان باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1563500
ارسال نظر
نظرات