شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:36 منتشر شده در مورخ: 1398/10/23 شناسه خبر: 1563542
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد؛

صادرات روزانه 10 کانتینر مرکبات مازندران به کشور‌های حاشیه دریای خزر

صادرات روزانه 10 کانتینر مرکبات مازندران به کشور‌های حاشیه دریای خزر
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: مرکبات مازندران روزانه با ۵ تا ۱۰ کانتینر به کشور‌های حاشیه دریای خزر و خلیج فارس و نیز روسیه، هندوستان و عراق صادر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: تولید مرکبات در مازندران امسال افزایش ۱۰ درصدی داشته که در بعضی از باغ‌های استان نیز این میزان افزایش به ۳۰ درصد هم رسیده است.

وی افزود: مرکبات مازندران روزانه با ۵ تا ۱۰ کانتینر به کشور‌های حاشیه دریای خزر و خلیج فارس و نیز روسیه، هندوستان و عراق صادر می‌شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به نزدیک شدن پایان فصل برداشت می‌گوید: پیش بینی می شود برداشت مرکبات امسال به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن افزایش پیدا کند.

این مسئول ادامه داد: 155 هزارتن کیوی و مرکبات از استان صادر شد که ۲۰۰ هزار تن کیوی و ۱۰۰ هزار تن مرکبات پیش بینی صادرات مازندران تا پایان سال جاری است.

ایزدی از افزایش دو برابری صادرات مرکبات و کیوی در سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون  ۹۰ هزار تن کیوی و ۶۵ هزار تن مرکبات از مازندران به کشورهای حاشیه دریای خزر، خلیج فارس و کشور هندوستان صادر شده است.

به گفته وی، سال گذشته ۱۵۰ هزار تن کیوی و مرکبات از استان به کشورهای مختلف صادر شده بود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: در حال حاضر ۷۰ درصد مرکبات و کیوی تولیدی مازندران قابلیت صادرات دارد که با توجه به تولیدات مازاد نیاز کشور و همچنین مقرون به صرفه بودن به لحاظ اقتصادی به کشورهای مختلف صادر می شود.

ایزدی با اشاره به صادرات بیشتر محصولات کشاورزی تولیدی مازندران از سایر گمرکات کشور افرود: تمامی گمرکات مازندران دریایی هستند و باید کشتی های لازم برای صادرات محصولات کشاورزی در نظر گرفته شود و این موضوع از سوی استاندار و مسوولان مازندران در حال پیگیری است تا بخشی از محصولات صادراتی از دریا انجام شود ضمن اینکه باید از ظرفیت های گمرکی استان نیز بهره لازم برده شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1563542
ارسال نظر
نظرات