شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1398/10/23 شناسه خبر: 1563565
در اولین جلسه ستاد برگزاری دهه فجر استان کرمانشاه مطرح شد؛

رسانه‌ها در دهه فجر باید یک کار حماسی انجام دهند

رسانه‌ها در دهه فجر باید یک کار حماسی انجام دهند
آیت الله علما در اولین جلسه ستاد برگزاری دهه فجر با بیان اینکه خداوند پیامبران را برای هدایت انسان‌ها در زمان‌های مختلف مبعوث کرده است، اظهار داشت: فعالان بسیج رسانه سرمایه‌های انسانی هستند و امروزه با وجود تهاجمات و مشکلات موجود به ویژه در فضای مجازی مسئولیت هدایت انسان‌ها به دوش بسیج رسانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز آیت الله مصطفی علما پیش از ظهر امروز در اولین جلسه ستاد برگزاری دهه فجر با بیان اینکه خداوند پیامبران را برای هدایت انسان‌ها در زمان‌های مختلف مبعوث کرده است، اظهار داشت: فعالان بسیج رسانه سرمایه‌های انسانی هستند و امروزه با وجود تهاجمات و مشکلات موجود به ویژه در فضای مجازی مسئولیت هدایت انسان‌ها به دوش بسیج رسانه است.

وی با تاکید بر اینکه تاریخ تکرار می‌شود، افزود: امام صادق (ع) حضرت عباس را «نافذالبصیره» خواند که با وجود دعوت قوم خود دست از یاری امام حسین (ع) بر نداشت

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه سردار سلیمانی هم به دلیل داشتن بصیرت و تشخیص قوی سرمایه‌ای برای همگان بود، عنوان کرد: با وجود اینکه با فراز و نشیب سیاسی و غیر سیاسی رو به رو هستیم، باید با بصیرت و آگاهی به مسائل نگاه کنیم.

آیت الله علما با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) نیز «نافذ البصیره» بودند و هنگام تصمیم‌گیری ۵۰ سال آینده را در نظر می‌گرفتند، خاطرنشان کرد: حاج قاسم نیز از همین ویژگی برخوردار بود.

وی بیان داشت: به تاسی از انبیا که فطرت مردم را تجزیه و تحلیل می‌کردند قلم و بیان نیز باید آگاهی دهد و بیدار کند و باید بیان آگاهی بخش باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه هر روز ما باید عاشورا و تاسوعا و محرم باشد، افزود: مردم ایران جوانانی پاک و سالم دارد که باید به آنها مطالعه و خوراک فکری داده شود و در این راستا همه همان گونه که خداوند با دعوت به نماز و صراط مستقیم به ما خط دهی کرده تا روز قیامت موظف به خط دهی به صراط مستقیم هستیم.

وی با عنوان اینکه صراط مستقیم یک خطی امت و تضمین گر سلامت انسان تا آخر است، بیان کرد: سوره حمد ام الکتاب است و نقطه شفاف آن صراط مستقیم بیان شده بنابراین همه باید به صراط مستقیم دعوتگر باشیم.

آیت الله علما گفت: آنچه موجب شده امروز قدرت بزرگ و فرعون زمانه در مقابل ملت ایران زانو بزند بصیرت و آگاهی ملت و عقل و تدبیر افرادی چون حاج قاسم است.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر عقل و تدبیر و مدیریت حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: این در حالی است که حاج قاسم انسانی معمولی از یک روستای کرمان بوده است.

 

رسانه‌ها در دهه فجر باید یک کار حماسی انجام دهند
 

حسن موحد در اولین جلسه ستاد برگزاری دهه فجر در استان کرمانشاه اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی طی ۴۰ سال مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی به عنوان سربازی مخلص و با بصیرت الهی شر دشمنان را از سر مظلومان کم کرد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی شناسنامه ایرانیان و هدایتگر امت اسلام بود، افزود: در پاکستان، افغانستان، سوریه، عراق، یمن، غزه و همه ملل های اسلامی که مورد ظلم بودند به مبارزه پرداخت.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه بیان داشت: سردار قاسم سلیمانی بغض گلوی مظلومان عالم بود و خود را وقف اسلام کرد؛ شهید سلیمانی رستاخیز انسانی و عشق و دلدادگی را در سطح جهان به نمایش گذاشت و خداوند این سرنوشت الهی را برای وی رقم زد.

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز سنگرهای کلیدی جهان با روحیه مقاومت و ایستادگی و تفکر یکی پس از دیگری در حال فتح شدن است و در این راستا فعالان رسانه‌ای علمداران جنگ نرم هستند و همه مسئولیت خطیری برعهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه اگر این قلم در مسیر حق خواهی و پیاده کردن دستورات الهی باشد تقدس دارد، عنوان کرد: امروز بسیج در اوج غربت در میانه میدان کم هزینه و پر اثر عمل می‌کند.

موحد عنوان کرد: امروزه برخی شعارها فراتر از مرزهای جغرافیایی رفته و بر اساس حرف حق دیگران، ما را به عنوان الگوی ظلم ستیزی می‌شناسند البته هرچند دشمن از نظر گستردگی رسانه‌ای میدان وسیعی را در اختیار دارد اما ایمان علمداران رسانه‌ای ما را ندارد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه امروز گفتمان انقلاب اسلامی از خون سردار سلیمانی جهانی شده است، افزود: آمریکا و رسانه‌های هم‌سو در حوادث بزرگ سکوت مرگباری اختیار می‌کردند اما امروز برای نخبگان ما اشک تمساح می‌ریزند پس چرا دانشمندان طراز اول هسته‌ای مانند شهید احمدی روشن را حذف کردند و عذرخواهی نکردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: دشمن در حلبچه هزاران انسان را به خاک و خون کشاند و در ۲۸ تیر ماه ۵۸ به فاصله ۵ ماه پس از پیروزی انقلاب صدام را به صورت نامشروع روی کار آورد و بیش از ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون به صدام به عنوان کسی که نامشروع سرکار آمده تا مأموریتی ظالمانه را انجام دهد، کمک کرد.

موحد درباره رمزگشایی از کارنامه ننگین آمریکا نیز تصریح کرد: یک سردار عالی رتبه توسط نخست وزیر کشوری دعوت به سفر می‌شود اما آنها که نمی‌توانند در جبهه رو در رو به مقابله بپردازند، دست به ترور وی زدند.

وی گفت: حاج قاسم به اندازه ظرفیت همه دستگاه‌های فرهنگی یک تنه کار فرهنگی کرده است و یک رستاخیز انسانی در ایران و جهان به راه انداخت.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در ۷۰ شهر آمریکا مردم با تصویر حاج قاسم علیه جنگ با ایران راهپیمایی کردند، عنوان کرد: این انقلاب محصول تلاش انبیا بوده است.

موحد بیان کرد: ۱۷۰۰۰ شهید ترور داریم که آمریکا بیشترین جنایت را در حق ملت ایران روا داشته است.

این مسئول با اشاره به نزدیک بودن دهه فجر بیان داشت: در مقابل ۲۴۰ هزار شهید گلگون کفن انقلاب و تلاش ائمه و انبیا مسئول هستیم و در این راستا اگر قلم ما از مظلومیت دفاع کند در نتیجه به برکت خون شهدا تبدیل به قدرت برتر می‌شویم، امروزه هم در مقابل شیطان بزرگ ایستاده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه دهه فجر از بزرگترین معجزه‌های الهی و به تعبیر امام راحل (ره) انفجار نور بود، گفت: تیرهای زهرآگین رسانه‌های ضد انقلاب که عقیده و فکر ملت را نشانه گرفته است باید از سوی رسانه‌ها پاسخ داده شود زیرا آنها ناجوانمردانه می‌خواهند خیزش الهی را تحت الشعاع قرار دهند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با بیان اینکه فجر انقلاب یک معجزه و از مددهای الهی بود که اتفاق افتاد، گفت: ملت ایران در عصر تاریکی که دنیا در تقسیم موزائیکی شرق و غرب قرار داشت با ایستادگی و پیروی از ولایت به نقطه پیروزی رسید.

این مسئول با اشاره به اینکه هواپیماهای مختلفی در حاشیه جنگ دچار مشکل شدند، عنوان کرد: سردار حاجی‌زاده شهید گمنام دیگری مانند سردار سلیمانی است که عصاره شهید حاج حسن تهرانی مقدم است که با شجاعت مسئولیت سقوط هواپیمای ایرانی را پذیرفت و از مسئولیت فرار نکرد.

موحد گفت: دستاوردهای نظام در دهه فجر باید به نام شهدا و امام خمینی (ره) اختصاص داده شود و نشریات گوشه‌ای را به صورت منظم به این موضوع اختصاص دهند، همچنین فعالان رسانه‌ای در فضای مجازی و روابط عمومی‌ها در این عرصه فعال باشند.

وی با تاکید بر اینکه در طول دهه فجر در عرصه رسانه باید کاری حماسی انجام شود، ادامه داد: در میان تیمی سه نفره به داوری آثار تولیدی خبرنگاران در دهه فجر می‌پردازند و در روز خبرنگار به صورت ویژه مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همه مدیون شهدا هستیم و در این راستا باید افرادی که از قافله فاصله گرفته‌اند برگردانده شوند زیرا رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایمان و وحدت بود.

 

تشکیل ۲۲ کارگروه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در کرمانشاه

عباس سروری در اولین جلسه ستاد برگزاری دهه فجر اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حمایت خود را از اقدامات ارزشمند و آبرومندانه سپاه در پاسخ قاطع به جنایتکاران حمله تروریستی با انجام اقدام موشکی که سبب شد آمریکا جای خود میخ کوب شود، اعلام می‌کند.

وی درباره سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، افزود: سردار حاجی زاده و سردار سلامی در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی شجاعانه و جوانمردانه زیر بار مسئولیت این حادثه رفتند و البته مردم هم پشتیبان این سرداران هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه خطای انسانی ممکن است پیش آید، گفت: درصدد برگزاری مراسمی برای باختگان این حادثه در روز چهارشنبه هفته جاری هستیم.

این مسئول درباره برنامه‌های ایام الله دهه فجر، عنوان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با ۲۲ کارگروه در ستاد دهه فجر برنامه‌ریزی خود را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: امپراطوری رسانه‌ای استکبار و صهیونیست تمام تلاش خود را برای براندازی نظام به کار می‌برد و ما در این موقعیت و شرایط باید برای دفاع از حق و آرمان‌ها و خون پاک شهدا به پا خیزیم چرا که هدف امپراطوری رسانه‌ای آمریکا ایجاد خفقان سیاسی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: امروز شاهدیم آمریکا با ترس و لرز مقابل ایران زانو می‌زند.

این مسئول با بیان اینکه باید دستاوردهای انقلاب اسلامی در دهه فجر عنوان شود، تصریح کرد: برای ایجاد تغییر در فضای کشور ناشی از تالمات روحی مردم باید فضاسازی‌های خوبی از سوی مطبوعات در دهه فجر انجام شود همچنین کارگروه‌های ستاد دهه فجر باید برنامه‌هایی طراز انقلاب اسلامی ارائه کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1563565
ارسال نظر
نظرات