شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1398/10/23 شناسه خبر: 1563639
بهشتی پور:

ادعای سفیر انگلیس باور پذیر نیست/ بر سر امنیت کشور با هیچ کسی رودربایستی نداشته و نداریم

ادعای سفیر انگلیس باور پذیر نیست/ بر سر امنیت کشور با هیچ کسی رودربایستی نداشته و نداریم
کارشناس مسائل سیاسی گفت: ادعای رابرت مک ایر که بیان می کند صرفا قصد شرکت در مراسم یادبود درگذشتگان حادثه هواپیما را داشته، باور پذیر نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن بهشتی پور کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب، در خصوص حضور مداخله جویانه سفیر انگلیس در تظاهرات شنبه شب تهران، گفت: عرف بین الملل می گوید وقتی سفیر کشوری مرتکب خطایی شد برای بار اول به او تذکر داده شده و اعتراض کشور میزبان به او ابلاغ شود.

وی افزود: در صورت ادامه اشتباهات می توان او را اخراج کرد. چرا که در صورت اخراج وی در این مرحله، متقابلا انگلیس هم سفیر ایران را اخراج خواهد کرد و این به نفع کشور ما نیست.

بهشتی پور ادامه داد: خوشبختانه این فرد با هوشمندی نیروهای امنیتی شناسایی شده، سپس دستگیر و با او برخورد شده و نهایتا اعتراض کشور به سفارت این کشور ابلاغ هم شده است و با تکرار چنین اتفاقی جمهوری اسلامی باید او را به عنوان عنصر نامطلوب اخراج کند.

ادعای سفیر انگلیس باور پذیر نیست

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: ادعای رابرت مک ایر که بیان می کند صرفا قصد شرکت در مراسم یادبود درگذشتگان حادثه هواپیما را داشته، باور پذیر نیست.

وی تصریح کرد: با توجه به شناسایی و دستگیر شدن سفیر انگلیس و ابلاغ اعتراض رسمی ایران به او و کشورش، و واکنشی که او نسبت به این قضیه داشته، کفایت ماجرا را می کند و می توان با اقدام اشتباه بعدی او را اخراج کرد.

بهشتی پور تاکید کرد: آنجا که امنیت کشور به خطر بیفتد و مداخله ای آشکار رخ دهد، رودربایستی با هیچ کسی نداشته و نداریم که برخورد رسمی کشور با سفیر انگلیس هم مؤید همین موضوع است. لذا به نظر می رسد مجموعه اقدامات مناسبی در این خصوص هم از جانب نیروهای امنیتی و هم از جانب وزارت امور خارجه صورت گرفته است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1563639
ارسال نظر
نظرات