شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:13 منتشر شده در مورخ: 1398/10/23 شناسه خبر: 1563662
آیت الله فلاحتی در دیدار مسئولان انجمن راویان فتح گیلان:

شهادت سردار سلیمانی مایه برکت برای امت اسلامی شد/ ضرورت تولید مستند از زندگی رزمندگان دوران دفاع مقدس

شهادت سردار سلیمانی مایه برکت برای امت اسلامی شد/ ضرورت تولید مستند از زندگی رزمندگان دوران دفاع مقدس
نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با مسئولان انجمن راویان فتح گیلان خواستار تولید مستندهای کوچک از زندگی رزمندگان دوران دفاع مقدس شد و گفت: این مستندها برای نسل های آینده ماندگار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت در دیدار مسئولان انجمن راویان فتح نواحی ۱۸گانه سپاه قدس گیلان با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و شهادت سپهبد سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: دشمن به دنبال فاصله انداختن بین مردم و سپاه بود اما شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی موجب عزیز شدن و محبوبیت سپاه نزد دل های مردم شده است.

وی به سقوط هواپیمای اوکراینی اشاره کرد و افزود: در ابتدای انقلاب شاهد مظلومیت شهید بهشیتی بودیم و اکنون نیز هر قدر زمان می گذرد مظلومیت سپاه در این قضیه بیشتر مشخص می شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی مایه برکت برای امت اسلامی شد، تصریح کرد: اکنون ۲ هزار سایت و شبکه های اجتماعی علیه مکتب شیعه و نظام اسلامی فعالیت می کنند اما با این وجود هنوز شهادت نزد ملت خریدار دارد ضمن اینکه کسانی که به جامعه خدمت می کنند، مردم به آنها علاقمند هستند.

آیت الله فلاحتی، یکی از ابزارهای انتقال فرهنگ دفاع مقدس و جبهه و جهاد را موزه دانست و بیان کرد: رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس بالاتر از موزه هستند و باید از خاطرات آنها مستندهایی تهیه شود تا برای آیندگان باقی بماند.

وی، خواستار تولید مستندهای کوچک از زندگی رزمندگان دوران دفاع مقدس شد و گفت: این مستندها برای نسل های آینده ماندگار می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر حضور راویان فتح در کاروان راهیان نور، خاطرنشان کرد: راویان نقش روشنگری دوران دفاع مقدس را به عهده دارند.

آیت الله فلاحتی به نقش برجسته راویان فتح در روشنگری دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: راویان فتح انتقال دهنده ارزش های انقلاب به نسل امروز هستند.

وی با بیان اینکه اخلاص و توجه به خدا نباید هیچگاه به فراموشی سپرده شود، اظهار کرد: شیطان در کمین انسان است و مرحبا به کسانی که در جنگ جراحت برداشتند و سال هاست که در میدان ماندند.

امام جمعه رشت، تمام مسئولان را وامدار نظام اسلامی و همه مجاهدان دانست و بیان کرد: اگر روزی فکر کنیم نظام باید وامدار ما باشد آغاز ریزش مان فرا رسیده بنابراین باید خودکنترلی داشته باشیم.

آیت الله فلاحتی اضافه کرد: همه کسانی که در دفاع مقدس آسیب دیدند اکنون به مراتب مستحکم تر در میدان دفاع از ارزش ها ایستاده اند.

وی با اشاره به اینکه عامل ریزش برخی رجال سیاسی، همسران و فرزندان آنها بود، تصریح کرد: با وقوع انقلاب اسلامی، قرآن و اسلام زنده شد ضمن اینکه صولت آمریکا را توانستیم بشکنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: ذره ای از انقلاب طلبکار نیستیم بلکه خود را بدهکار انقلاب می دانیم.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه کاخ نشینی خیانت به امت اسلامی است، خاطرنشان کرد: کاخ متعلق به قیصران است زیرا در نظام اسلام کاخ نداشتیم.

وی در پایان، مقام معظم رهبری را بزرگ ترین دیده بان نظام اسلامی در دنیای معاصر ذکر کرد و یادآور شد: دشمن دیده بان نظام را هدف رفته البته مردم قدرشناس رهبر معظم انقلاب هستند.

ساماندهی ۷۰۰ نفر راوی فتح در گیلان
رئیس ستاد کنگره ۸ هزار شهید گیلان نیز در دیدار مذکور به ساماندهی ۷۰۰ نفر راوی در استان اشاره کرد و گفت: تعداد ۴۵۰ نفر راوی برادر و ۲۵۰ نفر راوی خواهر در گیلان ساماندهی شدند.

سید غلامرضا امیری به وجود ۳۲ نفر استاد راوی از فرماندهان گردان و گروهان دوران دفاع مقدس در گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد ۳۶۸ نفر راوی دارای مدرک درجه یک هستند و ۳۰۰ نفر راوی درجه ۲ در استان داریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1563662
ارسال نظر
نظرات