شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1398/10/24 شناسه خبر: 1563897
اتمام حجت مدیرکل اطلاعات استان سمنان با مسئولان و نامزدها؛

دست‌اندرکاران اجرایی و نظارتی از اعلام‌نظر به سود و زیان کاندیداها بپرهیزند

دست‌اندرکاران اجرایی و نظارتی از اعلام‌نظر به سود و زیان کاندیداها بپرهیزند
مدیرکل اطلاعات استان سمنان در نشست شورای اداری استان، با مسئولان نظارت و برگزاری انتخابات اتمام حجت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، مدیرکل اطلاعات استان سمنان صبح امروز در نشست شورای اداری استان با تأکید بر این که مطابق قانون اساسی اداره کشور با اتکاء بر آراء عمومی مردم انجام می‌شود اظهار داشت: مجلس تبلور اراده مردم در اداره کشور است.

وی با با یادآوری سخن امام خمینی(ره) مبنی بر آن که انتخابات در انحصار هیچ‌کس نیست و متعلق به همه مردم است گفت: امام می‌فرمود مردم می‌دانند که سرنوشت کشور را انتخابات تعیین می‌کند؛ رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند مجلس به معنی حقیقی کلمه مظهر اراده و حاکمیت مردم است.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز دوم اسفندماه سال جاری گفت: تا کنون دو مرحله از کار بررسی صلاحیت‌ها در هیأت‌های اجرایی و هیأت نظارت به انجام رسیده و هنوز یکی دو مرحله از کار هیأت‌های نظارت مرکزی و نهایتا شورای نگهبان باقی مانده است و نتیجه نهایی در 22 بهمن‌ماه اعلام خواهد شد.

مدیرکل اطلاعات استان سمنان با استناد به سخنی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر آن که اختلاف‌ سلیقه سیاسی نباید به چالشی در میان جناح‌های کشور منتهی شود گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به حفظ وحدت نیازمندیم؛ به ویژه در شرایطی که دشمنان مترصد سوءاستفاده هستند.

وی توجه و رسیدگی ویژه به خواسته های مردم را پیش‌زمینه مشارکت حداکثری عنوان کرد و با اشاره به ماده 52 قانون انتخابات گفت: انجام هرگونه اقدام تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها یعنی 24 تا 30 بهمن‌ماه مجاز است و هرگونه استفاده از امکانات دولتی برای این منظور ممنوع خواهد بود.

این مقام مسئول با تأکید به کارگزاران دولت در استان سمنان برای جلوگیری از سوءاستفاده کاندیداها برای تبلیغات با بهره‌گیری از امکانات دولتی گفت: ما از مدیران انتظار داریم به زیرمجموعه‌های خود نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس دوره‌ای شورای دستگاه‌های نظارتی استان با اعلام این مطلب که چند نمونه از سوءاستفاده از امکانات دولتی به صورت موردی مشاهده شده است گفت: امروز می‌خواهیم حجت را تمام کنیم و در این زمینه با کسی تعارف نداریم.

وی با اشاره به ماده 60 قانون انتخابات گفت: مطابق قانون اعضای شورای نگهبان، اعضای ستاد انتخابات استان و به طور کلی دست‌اندرکاران امور اجرایی و نظارتی انتخابات امین تلقی شده‌اند و نمی‌توانند به نفع و ضرر نامزدها اعلام نظر کنند؛ در صورت تخلف از قانون نیز برابر ماده 19 قانون مجازات اسلامی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

مدیرکل اطلاعات استان سمنان با تصریح بر این که مجریان و ناظران و دولتمردان نباید وامدار هیچ فرد و جناح و گروهی باشند گفت: هیچ‌یک از مدیران نباید به دنبال غالب یا مغلوب کردن فرد یا جناحی باشند.

وی افزود: نمایندگان نیز نباید از مقامات مسئول از جمله فرمانداران و سایر مدیران و نیز از دستگاه‌های مختلف توقع داشته باشند که در راستای تبلیغات انتخابات برای آن‌ها کاری بکنند چراکه این موضوع خلاف قانون است.

این مقام مسئول با اعلام این خبر که ستاد پیشگیری و مقابله با تخلفات در دادگستری استان تشکیل شده است گفت: مقامات مسئول وظیفه دارند وقوع هرگونه تخلف را به این ستاد اعلام کنند؛ با وجود سازوکارهای پیش‌بینی‌شده جایی برای تخلف باقی نمی‌ماند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با رعایت اصل بی‌طرفی از جانب مقامات مسئول، انتخاباتی پرشور را پیش‌رو داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1563897
ارسال نظر
نظرات