شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:33 منتشر شده در مورخ: 1398/10/24 شناسه خبر: 1563898
رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد:

بارندگی های اخیر، قیمت صیفی‌جات را در بازار میوه و تره‌بار یزد افزایش داد

بارندگی های اخیر، قیمت صیفی‌جات را در بازار میوه و تره‌بار یزد افزایش داد
حسین مشرف در خصوص افزایش نرخ برخی از صیفی جات در بازار میوه و تره بار یزد گفت: بر اثر بارندگی‌های اخیر قیمت پیاز، گوجه و بادمجان در بازار یزد ۳۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حسین مشرف در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص افزایش نرخ برخی از صیفی جات در بازار میوه و تره بار یزد گفت: زمانی که هوا سرد می‌شود، برخی از محصولات کشاورزی رشد کمتری نسبت به فصول دیگر دارند، همچنین حمل‌ونقل آن‌ها بسیار مشکل است ازاین‌رو قیمت برخی از محصولات و صیفی‌جات در فصل سرما با افزایش همراه است.

وی افزود: بر اثر بارندگی های اخیر و افت کیفیت گوجه معمولی، همچنین افزایش تقاضا و صادرات این محصول، قیمت گوجه گلخانه ای ۳۰ درصد افزایش یافت.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد اظهار داشت: اگر عرضه در صیفی‌جات بیشتر و تقاضا کمتر باشد، قیمت محصول با کاهش مواجه می‌شود، همچنین می‌توان گفت افزایش و کاهش قیمت در بازار میوه و تره‌بار بستگی به عرضه و تقاضای محصولات دارد.

مشرف در پایان اذعان داشت: پیاز نو از پنج هزار به پنج هزار و ۵۰۰ تومان و پیاز کهنه از چهار هزار تومان به پنج هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است و بادمجان نیز از فردا با ۳۰ درصد افزایش قیمت عرضه می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1563898
ارسال نظر
نظرات