شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 09:53 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 شناسه خبر: 1564102
گزارش؛

از حیف و میل قاچاق دام تا سرنوشت مزایده های خام در دهلران

از حیف و میل قاچاق دام تا سرنوشت مزایده های خام در دهلران
دام های قاچاق دهلران پس از مدتی به مزایده گذاشته می شوند و افرادی حتی غیر از ساکنان استان ایلام آنها را صاحب می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام بیدار، چند صباحی است که عظم نظام و دولت برای مبارزه با مفاسد اقتصادی از جمله قاچاق جدی تر از قبل شده به طوری که حتی ریز مسیرهای قاچاق هم جای امنی برای قاچاقچیان نیست.

 
در شهرستان دهلران عمده قاچاق اجناس خوراکی و مواد مخدر است که می خواهند از استانی به استان دیگر منتقل کنند اما همواره با تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی راه باریکه انتقال قاچاق قطع می شود.
 
یکی دیگر از عمده قاچاق هایی که در کشور و شهرستان دهلران مدتی است رونق گرفته قاچاق دام است که عامل گران شدن دام و گوشت نیز می باشد.
 
در این مسیر قاچاق نیز توسط فرزندان این مرز و بوم کشفیات فراوانی می شود اما این تلاش شبان روزی و کارهای اطلاعاتی فراوان تاثیر آنچنانی در سبد خانوارهای دهلران نداشته است.
 
با وجود کشفیات فراوان قاچاق دام که اخبار آن در رسانه ها نیز گرم است فقط تعداد خیلی کمی از آنها با دستور قضایی ذبح شده و به مستمندان هدیه و یا به مردم با نرخ مصوب دولتی فروخته شده است.
 
اکنون که در عصر بمب اخبار زندگی می کنیم و هر شهروندی در دستان خود یک گیرنده اخبار فوری (به نام موبایل) را همراه خود دارد، شنیدن کشف دام قاچاق کمی امیدوار کننده است اما سکوت در برابر سرنوشت این دام های قاچاق بسیار مخرب کننده است و شایعات در ذهن مردم که فلان کس یا فلان مقام خوردند و بردند مردم را نسبت به نظام نا امید می کند.
 
پیگیری خبرنگار ما نشان می دهد که این قاچاق پس از مدتی به مزایده گذاشته می شوند و افرادی حتی غیر از ساکنان استان ایلام آنها را صاحب می شوند و سود در جیب شخص یا اشخاص خاص می رود. 
 
این در حالی است که با مدیریت انقلابی و با تصمیمی صحیح و تلاشی از سوی دولت مردان می توان رویکردی اتخاذ نمود تا مردم مرزدار دهلران در این بحران اقتصادی، تلاش های بی شائبه فرزندانشان در نگهبانی از مرز و بوم را با خرید مصوب گوشت به نرخ دولتی، در سبد غذایی شان ببینند تا هم نظام به هدفش رسیده باشد و هم مردم امید به نظام داشته باشند.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564102
ارسال نظر
نظرات