شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:16 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 شناسه خبر: 1564157
مسئول دفتر شورای نگهبان استان یزد خبر داد

سوءاستفاده مالی و فساد اخلاقی؛ مهم‌ترین دلایل ردصلاحیت کاندیداها

سوءاستفاده مالی و فساد اخلاقی؛ مهم‌ترین دلایل ردصلاحیت کاندیداها
حجت‌الاسلام ناصر محمدی اظهار داشت: سوء استفاده مالی و مشکلات اقتصادی، ضدیت با نظام و فساد اخلاقی مهمترین دلایلی بود که باعث عدم التزام داوطلبان به اسلام عنوان شد و آن‌ها رد صلاحیت شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، حجت‌الاسلام ناصر محمدی گفت: طبق ماده ۲۸ قانون انتخابات هشت شرط برای داوطلبان مجلس وجود دارد که در صورتیکه داوطلبان مجلس شورای اسلامی یکی از این شرایط را نداشته باشند، رد صلاحیت خواهند شد.

مسئول دفتر شورای نگهبان استان یزد گفت: سوءاستفاده مالی و مشکلات اقتصادی، ضدیت با نظام و فساد اخلاقی مهمترین دلایلی بود که باعث عدم التزام داوطلبان به اسلام عنوان شد و آن‌ها رد صلاحیت شدند.

قبل از این نیز، سخنگوی شورای نگهبان گفته بود: ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی و سابق مجلس برای انتخابات آتی رد صلاحیت شدند که اکثر آنها به دلیل سواستفاده و جرائم مالی بوده است.

به گفته کدخدایی، مهم‌ترین دلایل رد صلاحیت‌ها، محورهای مفاسد اقتصادی، مفاسد اخلاقی و ضدیت با حاکمیت است.

وی عنوان کرده بود: سواستفاده از اموال عمومی، تحصیل مال نامشروع، اختلاس، استعمال مواد مخدر، مفاسد اخلاقی، محکومیت جنایی، سابقه شرارت، چاقو کشی، سابقه فروش مواد مخدر از جمله مصادیق رد صلاحیت‌هاست.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفته بود: یک قاتل در زمان مرخصی از زندان برای کاندیداتوری نمایندگی مجلس نام نویسی کرده بود!

گفتنی است صلاحیت ۱۰۹ نفر از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان یزد تأیید و از سوی فرمانداری‌ها ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564157
ارسال نظر
نظرات