شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 شناسه خبر: 1564175
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی:

استان مرکزی با کمبود ۱۳ مرکز تشخیص اختلال یادگیری مواجه است

استان مرکزی با کمبود ۱۳ مرکز تشخیص اختلال یادگیری مواجه است
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی با اعلام کمبود مراکز تشخیص اختلال یادگیری در سطح استان و شهر اراک، گفت: بنا بر استاندارد، باید به ازای هر ۵هزار دانش‌آموز یک مرکز تشخیص اختلال یادگیری ایجاد شود که بنا بر این در شهر اراک با کمبود ۸ مرکز مواجهیم که این کمبود در سطح استان به ۱۳ مرکز می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیارآفتاب؛ شهریار فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی امروز در شورای آموزش و پرورش استان که با حضور سایر اعضای در استانداری مرکزی برگزار شد، با اشاره به تعطیلی مدارس در فصل های پاییز و زمستان، گفت: این تعطیلی ها به دو علت، آلودگی و سردی هوا و لغزندگی معابر بوده است.

وی، افزود: تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا به صلاحیت کمیته ای با حضور متخصصینی از جمله دانشگاه علوم پزشکی، هواشناسی، محیط زیست و... که آموزش و پرورش یکی از اعضای آن است، اجرا می شود.

فولادوند، اضافه کرد: ولی در مورد سرمای هوا و لغزندگی معابر، آموزش و پرورش به صورت مستقل نسبت به تعطیلی مدارس تصمیم می گیرد.

وی، با اشاره به پیش بینی اداره هواشناسی، گفت: برودت هوا و بارش ها، وضعیت هوای راه های شهری و روستایی، توجه به اقلیم خاص برخی مناطق و ... از جمله دلایل کلی تعطیلی مدارس است. چرا که بسیاری از پرسنل کاری و معلمین آموزش و پرورش از مرکز استان به شهرهای خنداب، فراهان و کمیجان به صورت روزانه رفت و آمد می‌کنند و همانطور که سلامتی دانش آموزان مهم است، سلامت پرسنل آموزش و پرورش نیز اهمیت زیادی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی، با اشاره به دلایل تعطیلی و تأخیر در شروع به کار مدارس، گفت: اگر بعضی روزها اعلام تأخیر یا تعطیلی مدارس با تأخیر اعلام می‌شود به دلیل آن است که باید شرایط مختلف سنجیده شود و نیاز است تا متغیرهای زیادی موردبررسی قرار گیرد، لذا بعضی روزها تا ساعت ۶ صبح هم به طول می‌انجامد.

وی افزود: البته سعی ما بر این است تا اعلام تأخیر یا تعطیلی مدارس در اخبار ساعت ۲۳ شبکه آفتاب اعلام شود، ولی در روزهای جمعه که این بخش خبری پخش نمی‌شود، اعلام تعطیلی را از طریق سایت آموزش و پرورش استان، خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی اعلام می کنیم‌. البته افراد می توانند با شماره گیری کد دستوری *۶۶۵۵*۲۰۱۲۰# از تعطیلی مدارس استان اطلاع یابند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با اعلام کمبود مراکز تشخیص اختلال یادگیری در سطح استان و شهر اراک، گفت: دانش آموزان بر اساس بهره هوشی به سه دسته عادی، اختلال یادگیری و استثنایی تقسیم می شوند که بهره هوشی ۸۵ به بالا دانش آموز عادی، ۷۰ تا ۸۴ اختلال یادگیری و زیر ۷۰ را دانش آموزان استثنایی تشکیل می دهند. لذا بنا بر استاندارد، باید به ازای هر ۵هزار دانش آموز یک مرکز تشخیص اختلال یادگیری ایجاد شود که بنا بر این در شهر اراک با کمبود ۸ مرکز مواجهیم که این کمبود در سطح استان به ۱۳ مرکز می رسد.

فولادوند خاطرنشان کرد: نیاز است تا فرمانداران در تأمین فضای مورد نیاز برای ایجاد این مراکز به کمک آموزش و پرورش بیایند. خصوصا در شهرستان اراک نیاز است تا از فضاهای در اختیار راه و شهرسازی ۳ فضا در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1564175
ارسال نظر
نظرات