شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 شناسه خبر: 1564177
استاندار مرکزی عنوان کرد؛

واگذاری سالن ورزشی ۲۲بهمن اراک به آموزش‌وپرورش/ بیش از ۹۵ درصد اعلام تعطیلی مدارس استان به درستی صورت گرفت

واگذاری سالن ورزشی ۲۲بهمن اراک به آموزش‌وپرورش/ بیش از ۹۵ درصد اعلام تعطیلی مدارس استان به درستی صورت گرفت
استاندار مرکزی در شورای آموزش‌وپرورش استان مرکزی از واگذاری سالن ۲۲بهمن به آموزش‌وپرورش طی تفاهم‌نامه بین اداره کل ورزش جوانان و آموزش‌وپرورش خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی، امروز در شورای آموزش‌وپرورش استان با بیان اینکه تعطیلی مدارس همواره جزو بحث برانگیزترین موضوعات بوده است، گفت: این مسئله تا جایی پیچیده شده که وزیر آموزش و پرورش هم به آن اعتراض کرد و بیان کرد شاید نیاز شود تا برای جلوگیری از عقب افتادگی دانش آموزان از درس مدارس را در روزهای تعطیل نیز دایر کنیم.

آقازاده، اظهار کرد: برای تعطیلی مدارس بهترین روش، همین روش فعلی است که مدیرکل آموزش و پرورش بنا بر تحقیقات صورت گرفته به جمع بندی برسد و سپس موضوع را با استانداری هماهنگ کند. چرا که هیچ ارگان یا نهادی نمی تواند بهتر از آموزش و پرورش در این خصوص تصمیم بگیرد.

وی، با بیان اینکه استان مرکزی در سه ماهه پاییز یکی از منظم ترین استان های کشور در تعطیلی مدارس بود، گفت: این اختیار به هر استانی داده شده تا در صورت افزایش آلودگی هوا به میزانی معین، استان بتواند مدارس را تعطیل اعلام کند و استان مرکزی از این حیث یکی از منظم ترین استان های کشور بود.

استاندار مرکزی بیان کرد: در بیش از ۹۵ درصد موارد، اعلام تعطیلی مدارس در استان به درستی صورت گرفت و سعی کردیم مطابق دستورالعمل نسبت به اعلام تعطیلی مدارس اقدام کنیم.

آقازاده، در ادامه در خصوص واگذاری سالن ورزشی ۲۲بهمن به آموزش و پرورش، گفت: مطابق قانون باید این کار صورت بگیرد. این سالن که از زمان ساخت آن بیش از ۴۰ سال می گذرد نیاز به بازسازی دارد که بودجه دولتی کفاف آن را نمی دهد. از آن طرف خیرین اعلام آمادگی کرده اند تا نسبت به کمک مالی جهت بازسازی این مجتمع ورزشی اقدام کنند.

وی، خاطرنشان کرد: سعی داریم تا در هفته آینده واگذاری این سالن ورزشی به آموزش و پرورش انجام شود تا انشاءالله با نقشه کشی دقیق، در سال ۹۹ شاهد بازسازی این سالن باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1564177
ارسال نظر
نظرات