شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 شناسه خبر: 1564200
در شورای مسکن؛

کلنگ‌زنی‌های بی‌نتیجه داد استاندار کرمانشاه را درآورد!

کلنگ‌زنی‌های بی‌نتیجه داد استاندار کرمانشاه را درآورد!
استاندار کرمانشاه از کلنگ‌زنی‌های بی‌نتیجه در حوزه مسکن انتقاد کرد و گفت: مردم از این کارهای بدون خروجی خسته شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز نشست شورای مسکن امروز چهارشنبه به ریاست هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه و مدیران عضو این کارگروه برگزار و موضوع مسکن مهرهای نیمه‌تمام استان در این جلسه بررسی شد.

بازوند استاندار کرمانشاه در این جلسه با تاکید بر مطالعه پروژه‌ها قبل از کلنگ زنی گفت: کلنگ‌هایی که بدون رفع موانع زمین زده می‌شود خروجی ندارد و مردم از این کلنگ زنی‌ها خسته شده‌اند.

وی این کلنگ زنی‌ها را خطرناک دانست و افزود: این نوع کلنگ زنی سبب می‌شود پروژه‌ها بین راه با مشکلات عمده‌ای مواجه شوند و به دلیل نرسیدن به هدف برای مردم خوش آیند نیست.

استاندار کرمانشاه در ادامه پیشرفت ۸۵ درصدی پروژه مسکن مهر چشمه سفید را قابل قبول ندانست و افزود: مسئولین ذیربط یک برنامه زمان بندی منسجم برای ۱۵ درصد باقی مانده تحویل دهند تا نسبت به تأمین اعتبار آن رایزنی‌های لازم را به عمل آوریم.

مدیر ارشد استان کرمانشاه در خصوص پروژه مسکن مهر ماهیدشت نیز گفت: کمیته‌ای برای قیمت گذاری پروژه متشکل از نمایندگان خریدار، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و استانداری تشکیل شود.

۷ بازوند بیان داشت: ۷۰۰ واحد از مجموع ۱۱۲۰ واحد تعاونی مسکن شهرداری کرمانشاه متعلق به پاکبانان فضای سبز است که با بررسی فرمانداری باید تعیین شود که این ۷۰۰ نفر پاکبان هستند و در این صورت حتماً رایزنی می‌کنیم که هزینه تغییر کاربری از آنها دریافت نکنند.

 

اولین پروژه مسکن ملی در کرمانشاه کلنگ‌زنی می‌شود

مهرداد سالاری امروز چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: افزایش نرخ عرضه و تقاضا سبب شده قیمت فروش مسکن در کشور و استان افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه افزود: در ۲ بخش تعاونی‌ها و سازندگان بخش خصوصی تحت عنوان بساز و بفروش ها با ۴۰۰ عضو حرکت‌های خوبی در بحث مسکن انجام شده است.

وی اشاره‌ای به پروژه ۷۰۰ واحدی چشمه سفید داشت و گفت: این پروژه که سال‌ها درگیر بحث آب و فاضلاب و هزینه زیرساختها بود امروز ۳۰۰ واحد از این پروژه در حال بهره برداری است.

سالاری خاطرنشان کرد: همچنین ۴۰۰ واحد دیگر از این پروژه نیز با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در صورت تأمین اعتبار ۲ میلیارد تومانی طی ۳ تا ۴ ماه آینده راه اندازی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه بیان داشت: اقتصاد و دارایی قرار است ۹۰ واحد مسکونی بین این دو احداث کند که با تغییر کاربری آنها نیز موافقت شده است که این کار می‌تواند تأمین اعتباری برای ۴۰۰ واحد باقی مانده در پی داشته باشد.

وی در ادامه اشاره‌ای به اختلافات نوع قیمت گذاری در پروژه واحدهای دالاهو و ماهیدشت داشت و گفت: با توجه به اینکه قطع سهم واحدهای دالاهو کمتر است مشکل خاصی در این زمینه نداریم اما برای پروژه ماهیدشت چون واحدها ویلایی هستند و قطع سهم زمین بیشتر است درخواست کاهش قیمت‌ها را دارند.

سالاری پیشرفت پروژه ماهیدشت را ۵۲ درصد اعلام کرد و افزود: ۲۰۸ واحد از پروژه کرند نیز با قیمت تمام شده ساختمان و زمین متری ۳۵۴ هزار تومان با کیفیت خوب آماده مزایده و واگذاری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش اشاره‌ای به مسکن مهر شهرداری کرمانشاه کرد و ادامه داد: این پروژه با ۱۱۲۰ واحد که سالهای سال به طول انجامیده در حال حاضر تمام کارهای تغییر کاربری آن صورت گرفته است.

وی افزود: از آنجا که بیشتر افراد آن از اقشار ضعیفی هستند قصد داریم لبه کار را تجاری کنیم که با آورده اعضا بتوانیم کار را پیش ببریم و در این زمینه ضروری است شهرداری مساعدت داشته باشد و با تخفیف در هزینه کاربری تسهیل گری کند.

سالاری همچنین به ۱۳۰۰ واحد نیمه کاره پروژه لشگر ۸۱ زرهی اشاره کرد و گفت: این پروژه ۶۵ درصد پیشرفت دارد که تا پایان شهریور سال ۹۹ حدود ۸۰۰ واحد آن تحویل داده می‌شود و برای ۶۰۰ واحد باقیمانده تغییر کاربری بخشی از پروژه به تجاری ضروری است.

این مسئول با اشاره به پروژه ستارگان ماندگار این پروژه را پروژه‌ای خارج شده از مدار عنوان کرد و اظهار داشت: این پروژه بدون تأیید نظام مهندسی و بی برنامه شروع شد که در نهایت مجبور شدیم اسکلت آن‌را جمع کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر سپاه حضرت نبی‌اکرم (صب) استان برای ساخت یک پروژه فنی مسکن در آن منطقه اعلام آمادگی کرده و همچنین وزارت آموزش و پرورش نیز برای ساخت یک مدرسه موافقت کرده است.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه بیان داشت: تغییر کاربری برخی از قسمت‌های زمین و حمایت شهرداری برای راه اندازی این طرح اقدامی لازم و ضروری است.

سالاری در این جلسه ضمن اشاره به طرح مسکن ملی هم گفت: در این راستا قرار است طی فردا پنج شنبه ۲۶ دیماه با حضور امیر حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش یک پروژه ۱۲۰۰ واحدی مسکن ملی ارتش کلنگ زنی شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564200
ارسال نظر
نظرات