شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:22 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 شناسه خبر: 1564209
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

با خارج کردن فضای مجازی از دست دشمن به استقلال و امنیت خواهیم رسید

با خارج کردن فضای مجازی از دست دشمن به استقلال و امنیت خواهیم رسید
آیت الله عبادی گفت: مسئولانی که اعتبارات و کارهای اصلی در دست آنها است در مورد فضای مجازی تجدید نظر کرده و شبکه و فضای مجازی را از دست دشمن خارج کنند چراکه در این صورت به استقلال و امنیت خواهیم رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، صبح امروز جمعی از مدیران و خبرنگاران رسانه‌های استان به مناسبت ایام شهادت شهید غلام‌رضا رهبر خبرنگار بسیجی با آیت‌الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی دیدار کردند.

آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند طی این دیدار ضمن گرامی‌داشت ایام فاطمیه، شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای مقاومت، اظهار کرد: همان‌گونه که در آیات و روایات آخرالزمانی به فتنه‌های مختلف هشدار داده شده ما امروز آنها را لمس کرده و با چشم می‌بینیم.
 
وی با بیان این‌که فتنه، فتنه است و آسیب دارد، افزود: این تمام ماجرا نیست زیرا فتنه‌ها در کنار آسیب‌هایی که دارد بصیرت افزا است، پختگی ایجاد می‌کند و نتیجه آن مقاومت است.
 
آخرالزمان بهترین و بدترین زمان
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: در برخی از روایات آمده است که آخرالزمان بهترین و بدترین زمان خواهد بود.
 
آیت الله عبادی عنوان کرد: فتنه برای آنهایی که خود ساخته نیستند و آمادگی ندارند مانند سیلی غافلگیر کننده خواهد بود که با آمدنش همه چیز را نابود خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: اما برای آنها که در برابر فتنه آمادگی دارند مانند سیلی خواهد بود که با مهار کردن آن بتوان از ذخایر به دست آمده به درستی استفاده کرد.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از فتنه نباید ترسید و برای آن باید آماده بود. ما ایجاد فتنه نمی‌کنیم اما اگر فتنه‌ای روی دهد نه تنها پروا نداریم بلکه استقبال می‌کنیم.
 
آیت الله عبادی گفت: فتنه مانند طوفانی است که گرد و غبار ایجاد می‌کند اما بعد که طوفان فروکش کرد و هوا صاف شد چشم‌ها تیز بین‌تر می‌شود.
 
وی افزود: در تمامی جهات باید برای تهاجماتی که دشمن علیه ما دارد آمادگی داشت چرا که راه دیگری به جز آمادگی نداریم.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: مهمترین راه برای آمادگی داشتن در برابر تهاجمات دشمن، فضای مجازی است.
 
آیت الله عبادی عنوان کرد: متاسفانه بعضی از مسئولان متناسب با زمان آمادگی ایجاد نکردند بلکه مانع ایجاد کردند که ان‌شاءالله اینگونه نباشد.
 
وی تصریح کرد: دشمن در جنگ نرم و فضای مجازی، نرم حرکت می‌کند اما وقتی آمادگی لازم را در برابر مسائل اندک و نرم نداشته باشیم و کم‌کم زیاد شود به سیلی نابود کننده تبدیل خواهد شد.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: ما در حال حاضر بیخیال هستیم یا ما را بیخیال نگه می‌دارند در صورتی‌که دشمن در فضای مجازی تمامی اطلاعات ما را جمع آوری می‌کند و تبعات آن را چند سال آینده مشاهده خواهیم کرد.
 
آیت الله عبادی افزود: غالبا از زمان گذشته تا کنون دشمن برای تسلط بر جامعه‌ای عملیات‌های معکوس انجام داده است. برای این‌که به افکار جامعه تسلط پیدا کند ابتدا جنگ نظامی و سخت به راه انداخته و بعد از آنکه مسلط شد تاثیرات سوء را نسبت به افکار و عقاید اعمال می‌کند.
 
دشمن معتقد است جنگ نظامی پیروزی را رقم نمی‌زند
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز از همین شیوه استفاده می‌شود و دشمن به این معتقد است که جنگ نظامی پیروزی را رقم نمی‌زند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: بمب اتم برای بازدارندگی حالت مترسک دارد اما کارآمد نیست.
 
آیت الله عبادی با بیان این‌که دشمن برای رسیدن به اهدافش فکرها، اندیشه‌ها، عقاید و فرهنگ را تصرف می‌کند، گفت: اگر فرهنگ، عقیده و اخلاق جامعه‌ای فاسد شود قابل بازسازی و جبران نخواهد بود.
 
وی تصریح کرد: دشمن روی فرهنگ، فکر و عقاید سرمایه‌گذاری می‌کند.
 
باید فضای مجازی را از دست دشمن خارج کرد
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تاکید کرد: مسئولانی که اعتبارات و کارهای اصلی در دست آنها است در مورد فضای مجازی تجدید نظر کرده و شبکه و فضای مجازی را از دست دشمن خارج کنند.
 
آیت الله عبادی گفت: خارج کردن فضای مجازی از دست دشمن به معنای تأمین جامعه است.
 
وی اظهار کرد: تا زمانی‌که جبهه فضای خودی را مسئولان مستقل نکنند امنیت نخواهیم داشت.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: تنهای چیزی که در فضای مجازی و حقیقی می‌تواند سنگر را حفظ کند رسانه است.
 
آیت الله عبادی بیان کرد: اگر به زودی تصمیمی برای استقلال فضای مجازی گرفته نشود احساس استقلال نخواهیم داشت و تا استقلالی حاصل نشود امنیت نیز به وجود نخواهد آمد.
 
وی عنوان کرد: فضای مجازی را باید نیروهای نخبه و آگاه مدیریت کنند.
 
امروز دنیا در مسئله خبر خلاصه می‌شود
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان این‌که امروز دنیا در مسئله خبر خلاصه می‌شود، تاکید کرد: خبر راست یا دروغ خودی یا بیگانه بحث انشاء و پخش آن در جنبه‌های حقوقی، سیاسی و اجتماعی اثرگذار است.
 
آیت الله عبادی ادامه داد: وقتی فرد متشرع است است تمام جوانب خبر را رعایت می‌کند اما آنهایی که در جبهه بیگانه کار می‌کنند از هیچ کوه می‌سازند و با بزرگنمایی و انعکاس مطالب غیر حقیقی انواع ظلم، تعدی و تجاوز را انجام می‌دهند.
 
وی خطاب به خبرنگارن، تاکید کرد: این جبهه را محکم نگه دارید چراکه امانت الهی است. 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1564209
ارسال نظر
نظرات