شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 شناسه خبر: 1564219
مدیرکل بنیاد شهید استان همدان:

۹ شهید سانحه هواپیمای اوکراینی همدانی هستند/۵ شهید در استان همدان تشییع و تدفین می‌شوند

۹ شهید سانحه هواپیمای اوکراینی همدانی هستند/۵ شهید در استان همدان تشییع و تدفین می‌شوند
ناصر عارف با بیان اینکه در مجموع در سانحه هواپیمای اوکراینی ۹ نفر از استان همدان به شهادت رسیدند، گفت: پیکر ۵ شهید در استان همدان تشییع و تدفین خواهد شد و ۴ شهید دیگر نیز در سایر استان‌ها تشییع و تدفین می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیرکل بنیاد شهید استان همدان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار عصر همدان، از تشییع شهدای همدانی سانحه هواپیمای اوکراینی در روز پنج‌شنبه خبر داد و اظهار کرد: ۴ شهید همدانی این سانحه فردا رأس ساعت ۹:۳۰ از پیاده‌راه میدان امام (ره) تشییع خواهند شد.

وی با بیان اینکه یک شهید دیگر این سانحه هوایی نیز از شهرستان ملایر است، گفت: در مجموع در این سانحه هوایی ۹ نفر از استان همدان به شهادت رسیدند.

مدیرکل بنیاد شهید استان همدان بیان کرد: از ۹ شهید سانحه هوایی، پیکر ۵ شهید در استان همدان تشییع و تدفین می‌شود و ۴ شهید دیگر نیز در سایر استان‌ها تدفین خواهند شد.

وی با اشاره به اسامی شهدای همدانی، افزود: پیکر شهیده بهاره حاج اسفندیاری، آنیسا صادقی، زهرا نقیبی و میترا احمدی ۴ شهید شناسایی شده سانحه هواپیمای اوکراینی فردا در همدان تشییع و تدفین خواهند شد.

عارف با اشاره به اسامی سایر شهدای همدانی که در استان‌های دیگر تشییع و تدفین می‌شوند، تصریح کرد: شهید میر مهدی صادقی در شهرستان خوی، کسری ساعتی در تهران، مهدی عباسپور در بابل و شهیده ندا(پونه) گرجی ازندریانی در کرج تشییع و تدفین خواهند شد.

درگذشتگان این سانحه طبق قوانین جزو شهدا محسوب می‌شوند

وی تأکید بر اینکه  درگذشتگان این سانحه طبق قوانین جزو شهدا محسوب می‌شوند، ادامه داد: قوانین و مقررات مربوط به شهدا برای این شهدا نیز اعمال خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید استان همدان در ادامه با حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: سپاهیان جان بر کف در دفاع از دین و وطن از هستی خود گذشتند و امام (ره) در این خصوص فرمودند اگر سپاه نبود، کشور نبود.

وی با بیان اینکه سپاه یکی از نیروهای قدرتمندی است که در صحنه‌های گوناگون ایثارگری‌های بسیاری داشته است، یادآور شد: در شرایط کنونی که دشمنان به دنبال تضعیف سپاه پاسداران هستند همه وظیفه حمایت و دفاع از سپاه را داریم.

عارف با تأکید بر اینکه در صورت تضعیف سپاه خواسته دشمن را محقق کرده‌ایم، اظهار کرد: دو گروه به دنبال تضعیف سپاه پاسداران هستند؛ یک گروه عامدانه و از وری دشمنی و یک گروه نیز ناآگاهانه که البته باید در این خصوص هوشیار باشیم.

وی آمریکا را عامل اصلی سانحه هواپیمای اوکراینی دانست و خاطرنشان کرد: عامل اصلی شهادت جمعی از هموطنان در سانحه هواپیمای اوکراینی، با توجه به آتش‌افروزی‌هاd استکبار جهانی و به شهادت رساندن سردار سلیمانی، آمریکا است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1564219
ارسال نظر
نظرات