شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 20:27 منتشر شده در مورخ: 1398/10/25 شناسه خبر: 1564270

کشف یک میلیارد ریال دخانیات قاچاق در استان مرکزی

کشف یک میلیارد ریال دخانیات قاچاق در استان مرکزی
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی، از کشف یک میلیارد ریال دخانیات قاچاق در ۹ ماهه سال ۹۸، در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ ظهر امروز دهمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در استانداری مرکزی و با حضور اعضای مرتبط برگزار شد.

طاعتی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی، پس از دهمین جلسه این کمیسیون در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه که به ریاست استاندار مرکزی و حضور رئیس دادگستری استان و اعضای دیگر برگزار شد، دستورالعمل های مختلفی مورد بررسی قرار گرفت.

وی، با اشاره به کشف یک میلیارد ریالی دخانیات قاچاق در ۹ ماهه سال ۹۸، افزود: قاچاق سیگار یکی از مباحث مطرح شده در این جلسه بود که با توجه به اهمیت آن و افزایش محسوس کشفیات در سال جاری، بنابر این شد تا تدابیر جدیدی اتخاذ شود و مقابله موثر تری در مقابله با قاچاق سیگار داشته باشیم.

طاعتی، اضافه کرد: مقایسه مصرف سیگار از سال ۹۳ تا سال ۹۷ نشان می دهد مصرف آن از ۶۲ میلیارد نخ به ۶۵ میلیارد نخ در کشور رسیده است. البته تولید این ماده دخانی از ۲۸ میلیارد نخ در سال ۹۳ به ۴۸ میلیارد نخ در سال ۹۷ رسیده و از آن طرف از واردات و قاچاق آن جلوگیری شده که باعث ایجاد اشتغال بیشتری در کشور می شود.

طاعتی ادامه داد: دستورالعمل بعدی در خصوص اموال تملیکی استان بود، که با توجه به گزارش مدیر اموال تملیکی و پیگیری های این سازمان، انبار اموال تملیکی استان در حال نقل مکان به محلی جدید است تا با استفاده از فناوری اطلاعات شرایط مناسب تری را در اموال جدید داشته باشیم. همچنین مقرر شد تا برخی کالاهای موجود در انبار قاچاق به مجموعه های علمی و فرهنگی استان شامل دانشگاه های استان و مراکز فنی و حرفه ای و ... داده شود تا در امر آموزش موثر واقع شود.

وی با اشاره به حضور میهمانانی از بیمه مرکزی در این جلسه، تصریح کرد: برخی افرادی که اقدام به قاچاق کالا می کنند با استفاده از سرویس های بیمه ای سعی در پوشش گذاشتن بر فعالیت های غیر قانونی خود دارند که مقرر شد تا شرکت های بیمه ای با دقت بیشتری امور را پیگیری کرده و چنین خودروهایی را به هیچ عنوان بیمه نکنند و اگر موردی مشاهده شود به بیمه مرکزی گزارش شده و برخورد جدی با بیمه گذار انجام می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1564270
ارسال نظر
نظرات